Napady agresji u kotki

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

kropka123
Posty: 1
Rejestracja: 01 lutego 2022, 15:14

01 lutego 2022, 15:25

witam. Przychodzę z problemem mojej pięcioletniej kotki. Ma ona napady agresji, przy których rzuca się na nogi gryząc je, trzeba ją aż odciągać, żeby przestała. Najczęściej zdarza się to po czułościach z jej strony. Mruczy, ociera się, pozwala głaskać. Czasami również delikatnie podgryza, co nie jest bolesne. I nagle zaczyna patrzeć się przez chwilęna nogę a następnie rzuca się na nią. Taki atak może wystąpić nawet cztery razy, również gdy zaczynam się od niej oddalać. Po tych atakach czasami chowa się na 5 minut, a potem wychodzi jak gdyby nigdy nic. Może ktoś spotkał się z tym problemem? Najbardziej mnie dziwi fakt, że robi to po przytulasach że mną.
Tress
Posty: 5
Rejestracja: 03 lutego 2022, 18:16

03 lutego 2022, 18:32

Hej, a czy coś się wydarzyło co zmieniło jej zachowanie? Przypominasz sobie coś? Może przy tych czułościach o których wspominach coś się jej nie podoba? gdzieś za mocno przytulisz, pogłaszczesz?
darekkedziora1
Posty: 1
Rejestracja: 07 lutego 2022, 21:43

07 lutego 2022, 21:52

Mam ten sam problem ze swoją 10 letnia kotką Zoya ze schroniska, tylko u mnie jest to chyba związane z tym jak zobaczy obcego kota za oknem bo pot ym do 30 min potrafi zaatakować moją nogę lub rękę niezależnie czy np idę czy leże np na kanapie:(? Strasznie dziwna reakcja:(
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

08 lutego 2022, 13:31

Dzień dobry,

proszę zasięgnąć konsultacji behawioralnej u kociego behawiorysty.

lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość