Nadwaga u kota po sterylizacji. Pomocy!

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Frania120
Posty: 88
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 13:59

15 lipca 2015, 12:41

Moja kotka ma 1 i pół roku. Jest kotem wychodzącym. Daję jej 1 saszetkę dziennie firmy Winston. Nie podaję jej karmy sterile, ponieważ czytałam, że jeśli kot wychodzi na dwór (a moja kotka ciągle jest na dworzu, na podwórku) to nie musi jeść karm dla kastratów. Co mogę jeszcze zrobić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Frania120
Posty: 88
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 13:59

15 lipca 2015, 18:12

halo...nikogo kot nie był w podobnej sytuacji? :(
WojWojos
Posty: 1
Rejestracja: 16 września 2015, 20:31

16 września 2015, 20:34

mój kot ma taki sam problem ;-;
iwonccia
Posty: 2
Rejestracja: 17 września 2015, 11:25

17 września 2015, 11:30

Przybieranie na wadze po zabiegu sterylizacji jest raczej normalne :). Mój kot również sporo przytył, teraz ma 8 lat, waga ok 7 kg. Zadbaj o to żeby miał dużo ruchu. Jest młody, pewnie jeszcze chętnie się bawi. "Ćwicz" z nim codziennie. Może jakieś piórka na patyku? Koty uwielbiają :) .
Lunaguma
Posty: 1
Rejestracja: 17 października 2015, 23:14

17 października 2015, 23:17

koty tak maja po sterylizacji maja inny metabolizm karme z royal canin kupuj lub hills
gosilla
Posty: 1
Rejestracja: 29 października 2015, 14:39

29 października 2015, 14:46

Lepsze niż Royal czy Hills są karmy bez zbóż. Cenowo wcale nie wychodzi drożej. Animonda Carny jest o niebo lepsza i niewiele droższa. Z suchych Purizon, Orijen, Feringa mają niezły skład. Opłaca się karmić lepszym - na weta mniej wydamy. Kot poza naje się mniejszą ilością dobrej karmy.
Awatar użytkownika
Frania120
Posty: 88
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 13:59

13 grudnia 2015, 15:25

Dziekuje bardzo za odpowiedzi, pomogliscie mi :-)
Dominika Sz.

11 kwietnia 2016, 13:11

Mój kot został od razu wysterylizowany jak tylko było to możliwe. Miałam obawy że będzie on spokojny i nie będzie miał energii jednak tak się nie stało energia go wręcz rozpiera. Jednak nie obyło się bez skutków ubocznych bo Antoś ma ogromny apetyt , mógłby jest dosłownie co 5 minut. Ale z drugiej strony też jest wybredny przez co testujemy wszystkie dostępne karmy (mokre) na rynku , a jak już coś mu zasmakuje to zjada to przez jakiś czas a pozniej "przyzwyczaja się" do tego jedzenia i znów nie chce jeść , i tak w kółko. Dlatego oprócz prób karmienia go przeróżnymi karmami mokrymi zawsze w misce ma chrupki z whiskasa , uwielbia te paszteciki , zazwyczaj kupuje karme specjalną dla kotów wysterylizowanych- "whiskas sterile " bo wiem że ma specjalne składniki których potrzebują. Antoś nie ma jakiejś dużej nadwagi po sterylizacji , jednak widać że "wisi" mu trochę pod brzuszkiem , chciałabym o niego jeszcze lepiej zadbać dlatego przerzucamy się na karmy specjalne dla kotów wysterylizowanych.
Dominika Sz.

11 kwietnia 2016, 13:13

Mój kot został od razu wysterylizowany jak tylko było to możliwe. Miałam obawy że będzie on spokojny i nie będzie miał energii jednak tak się nie stało energia go wręcz rozpiera. Jednak nie obyło się bez skutków ubocznych bo Antoś ma ogromny apetyt , mógłby jest dosłownie co 5 minut. Ale z drugiej strony też jest wybredny przez co testujemy wszystkie dostępne karmy (mokre) na rynku , a jak już coś mu zasmakuje to zjada to przez jakiś czas a pozniej "przyzwyczaja się" do tego jedzenia i znów nie chce jeść , i tak w kółko. Dlatego oprócz prób karmienia go przeróżnymi karmami mokrymi zawsze w misce ma chrupki z whiskasa , uwielbia te paszteciki , zazwyczaj kupuje karme specjalną dla kotów wysterylizowanych- "whiskas sterile " bo wiem że ma specjalne składniki których potrzebują. Antoś nie ma jakiejś dużej nadwagi po sterylizacji , jednak widać że "wisi" mu trochę pod brzuszkiem , chciałabym o niego jeszcze lepiej zadbać dlatego przerzucamy się na karmy specjalne dla kotów wysterylizowanych.
kociokwik25
Posty: 1
Rejestracja: 21 lutego 2017, 09:00

21 lutego 2017, 09:05

Wzrost wagi po sterylizacji zauważyłam niestety u wielu kotek wolnobytujących
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

23 kwietnia 2021, 08:16

Witaj :)
U kotów po sterylizacji przybieranie na wadze jest rzeczą normalną. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać zarówno o odpowiednią dawkę ruchu, jak i dietę. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór produktów dla kotów po zabiegach kastracji i/lub sterylizacji. Nasi klienci pokochali karmę FITMIN For Life Cat karma mokra dla kota z łososiem dla kotów sterylizowanych - 415g.

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-pol-28163-FITMIN-For-Life-Cat-karma-mokra-dla-kota-z-lososiem-dla-kotow-sterylizowanych-415g.html
To doskonała mokra karma dla kotów po zabiegu sterylizacji lub kastracji o smaku łososia.

Zapraszamy do naszego sklepu!
KrakVet.pl
orwell1
Posty: 96
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:21

23 kwietnia 2021, 08:40

Też zauważyłam wzrost wagi u kotki po sterylizacji. Zmieniliśmy karmę, troche więcej ruchu i zabaw i powoli walczymy z problemem :)

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-pol-28084-DOLINA-NOTECI-Rafi-Cat-Adult-z-tunczykiem-karma-dla-kotow-sterylizowanych-100g.html
u nas ta karma się sprawdza najlepiej
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość