NADPOBUDLIWY KOT.

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

lewkameow
Posty: 1
Rejestracja: 29 stycznia 2010, 17:56

29 stycznia 2010, 17:59

Kilka miesięcy temu wzięłam ze schorniska kocurka. Aktualnie ma 6 miesięcy i jest nie do wytrzymania.
Odkąd go mam, jest bardzo energiczny i żywiołowy, ale od pewnego czasu przesadza.

Po pierwsze - strasznie mnie gryzie i drapie. Dla niego to jest zabawa, a moje dłonie są całe podrapane. Robi się coraz większy, coraz silniejszy. Ma coraz więszke ząbki i pazury.
Po drugie - skacze po meblach. Najgorsze jest to, że skacze po blatach kuchennych. Wchodzi między garnki. I nie jestem w stanie go dego oduczyć. Tyle razy tłumaczyłam, mówiłam stanowczym tonem, zrzucałam, psikałam wodą - NIC. Dalej robi to samo.
A tak poza tym to, cały czas biega po domu jak szalony. Skacze po parapetach, po firankach. Wywraca wazony, niszczy kanapy. Wyciąga ziemie z kwiatków. ;O
Jeśli tylko jakieś jedzenie leży na stole od razu je pożera - naprawdę takiego kota jeszcze nie miałam. Czy to kotlet, czy zupa. Ostatnio zjadł mi kisiel. ;) Spadnie mi chrupek, albo paluszek - po sekundzie go nie ma, a mój kot chce wiecej! On je wszystko!

Nie można nic przy nim zrobić, bo od razu się na ciebie rzuca. Gryzie i drapie. I chyba myśli, że to super zabawa.


Błagam, pomocy. Już nikt nie może z nim wytrzymać. ;(
Jak mam uspokoić tego kota? Jak go wychować? Wyszkolić? Jak mu wytłuamczyć, że nie może wchodzić do zlewu? do wanny? na meble, stoły, blaty? Jak go nauczyć, że to nie on rządzi w tym domu?

Ostatnio pogonił nawet psa. Stwierdzam, że to jest kot obronny. :D


Pomocy!
Awatar użytkownika
Asik L&L&L
Posty: 135
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 11:47
Lokalizacja: Mirosławiec

29 stycznia 2010, 23:25

:shock: :roll: Fachowcy pomozcie!!!!!
Awatar użytkownika
Kasia i Maniuś
Posty: 696
Rejestracja: 13 sierpnia 2007, 19:46
Lokalizacja: Kraków

30 stycznia 2010, 11:44

Czasem oprócz właśnie psikania spryskiwaczem pomaga: załapanie kota za kark i potrząsanie z ostrym nie wolno - tak kotki matki strofuję kociaki. Może pomoże
eta
Posty: 6
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 22:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

30 stycznia 2010, 23:05

tam gdzie skacze przyklej taśmę dwustronną
koty nie lubią lepkich rzeczy
obetnij mu pazurki
a ma zabawki może mu się nudzi jest młody i chce się bawić
może jest głodny? i dlatego je co mu się napatoczy?
ja mam dwa koty i mi nie robią takich numerów
Antoni35
Posty: 2
Rejestracja: 03 września 2021, 16:45

03 września 2021, 16:56

Wiem , że to dość stary temat i wtedy nie było takich produktów , ale być może komuś się przyda . Miałem podobnym problem z kotem jeśli chodzi o nadpobudliwość , często gryzł również drapał cały czas gdzieś skakał , nawet zdarzyło mu się czasem rozwalić coś szklanego lub zrzucić doniczkę z kwiatkiem . Ogólnie natrafiłem na olejki Cbd dla zwierząt czy jakoś tak . Po paru dniach stosowania , zwierzę zmieniło się nie do poznania , stało się bardziej spokojne i takiej bardziej towarzyskie , nie zachowuje się już tal dziko jak wcześniej . Zastanawiałem się czy ten olej pomógł czy może po prostu wyrósł z tego , jednak efekty były dość krótko w czasie wiec to prawdopodobnie te olejki pomogły . Ja dla mojego kocurka zamawiałem z ten strony https://uniqcbd.pl/ myśle ze dość dobrej jakości . Jednak można znaleść inne ciekawe produkty , ale trzeba czytać opinie Pozdrawiam
Monia_eM
Posty: 3
Rejestracja: 05 października 2021, 13:10

05 października 2021, 13:14

Czasami jest tak, że kot po prostu rodzi się energiczny. Kocięta belgiskie powinny być z reguły spokojne, ale moja ukochana Niunia (imię kotki) jest urwisem, który dostarcza mi i mojemu mężowi masę frajdy. Ostatnio schowała się pod łóżkiem i szukaliśmy jej pół dnia.
Jeśli wyczuwacie jakiś problem - może warto zatrudnić kociego behawiorystę? Sama korzystam regularnie z jego usług. Jakby ktoś był ciekawy, kotek pochodzi z

Zakup Niuni to była najlepsza możliwa decyzja. Niedługo wyślę jej zdjęcie, ale poszukam odpowiedniego wątku :D
blake111
Posty: 90
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 14:11

08 października 2021, 10:06

Hej, mój kot w ostatnim czasie stał się bardziej aktywny, nadpobudliwy... Czy mogę jakoś zniwelować takie zachowania? Coś mogę zacząć stosować?
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

08 października 2021, 10:18

blake111 pisze:
08 października 2021, 10:06
Hej, mój kot w ostatnim czasie stał się bardziej aktywny, nadpobudliwy... Czy mogę jakoś zniwelować takie zachowania? Coś mogę zacząć stosować?
Cześć!
Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na uspokojenie kota. Przede wszystkim:
  • zmęczenie go - dzięki wspólnej zabawie możesz ograniczyć jego nadpobudliwe zachowania,
  • warto zastanowić się nad miską, która spowolni jedzenie, a dodatkowo sprawia, że kot musi podjąć wysiłek intelektualny,
  • dobrym rozwiązaniem jest także drapak, dzięki któremu kot będzie mógł wyładować swoją energię - szeroką ofertę drapaków znajdziesz w naszym sklepie

    Kod: Zaznacz cały

    https://www.krakvet.pl/pol_m_Zwirki-i-akcesoria-dla-kota_Drapaki-dla-kota-30128.html
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość