Na jak długo można zostawić kota samego w domu?

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Adinka
Posty:82
Rejestracja:07 stycznia 2008, 22:36
Lokalizacja:Warszawa

30 lipca 2008, 17:25

Od kilku dni biję się z myślami co zrobić:
W sobotę po południu muszę wyjechać i wrócę w niedzielę wczesnym wieczorem - razem ok 27-28 godz. Sokrates z Heńkiem bardzo się stresują podróżami(Sokrateskowi strasznie serducho wali i w ogóle nie chce wyjść w pociągu z transportera - patrzy tylko na mnie swoimi wielkimi przerażonymi oczkami), dlatego wolałabym ich nie zabierać tylko zostawić w domu na ten czas.
Ale nie wiem czy na tak długo mogę chłopaków zostawić?
Oczywiście zostawię im wody i jedzienia pod dostatkiem, dodatkowo druga kuwetke też dostawie.
Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Bardzo proszę o pomoc.
Już ja wolę się postresować o nie niż patrzeć jak one się trzęsą ze strachu.
Piszcie - będę bardzo wdzięczna, a czasu do soboty niewiele pozostało...
Awatar użytkownika
Borysek
Posty:883
Rejestracja:21 lutego 2007, 11:13

30 lipca 2008, 18:46

Według mnie kota jedynaka sporadycznie można zostawić samego maksymalnie na dobę (dłużej nie miałbym sumienia). Ale w przypadku dwóch, czy kilku kotów myślę, że nawet przez dwie doby nieźle sobie poradzą bez naszego towarzystwa :wink:
Adinka, na Twoim miejscu zostawiłbym kocurki w domu :wink:
Awatar użytkownika
Amika
Posty:1628
Rejestracja:26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja:Chełm

30 lipca 2008, 21:53

Kasiu wiele razy zostawiałam swoją Tuśkę samą na 1,5 - 2 doby. Nic się nie stało. Kotka nigdy nie okazywała, że było jej bardzo źle. Często jak wracaliśmy to witała nas baaardzo zaspana, pewnie większość czasu przesypiała.
Iza-Erin
Posty:1556
Rejestracja:23 lipca 2007, 19:42
Lokalizacja:Stolica Podlasia :)
Kontakt:

31 lipca 2008, 08:09

Ja jeszcze na noc moich kićków nie zostawiałam, ale na cały dzień tak - tzn. od bardzo wczesnego ranka, do późnego wieczora. Jakoś wytrzymały, chociaż oczywiście od progu słyszałam jęki o jedzonko :D Ale na jedną noc też nic by sie nie stało, tylko wtedy dodatkowa kuweta albo więcej żwirku ;) No i więcej papu oraz wody.
Awatar użytkownika
Adinka
Posty:82
Rejestracja:07 stycznia 2008, 22:36
Lokalizacja:Warszawa

31 lipca 2008, 17:05

Przyznam, że trochę mnie uspokoiliście - do tej pory zostawały same nie dłużej niż 10 godz, a zazwyczaj ok. 9 - codziennie. Więc myslę, że jakoś to przeżyją, ale ja będe i tak się niesamowicie stresować.
Obawiam się tylko, żeby się nie przejadły i nie rozchorowały tylko, bo zawsze zjadają wszystko co im dam...
Awatar użytkownika
ania1985
Posty:1105
Rejestracja:28 października 2007, 08:48
Lokalizacja:Kielce

01 sierpnia 2008, 12:46

zalezy tez chyba od kota , do czego jets przezwyczajony. moja koteczka nie zostaje sama na dlugo, i tak sie sklada ze chyba od wrzesnia patrzac nie byla sama dluzej niz kilka godzin , srednio 3, 4 ,5 . nie umialabym jej zostawic na dlugo. co dziwne jak byla maluszkiem bylo mi latwiej.
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

01 sierpnia 2008, 13:20

Mój Fiodorek kiedy miał pół roku został sam na całą dobę (musiałam jechać do mamy, która się nagle pochorowała) i nic się nie stało. Normalnie pił, jadł, korzystał z kuwety... Nie wiem jak to jest z dwoma kotami, ale chyba podobnie - oczywiście o ile oba kociaste żyją w zgodzie :wink:
Maskonur
Posty:15
Rejestracja:03 września 2007, 11:33

01 sierpnia 2008, 14:24

Witam,
Nasza kotka miała 4 m-ce jak pierwszy raz wyjechaliśmy na week ( 2 noce poza domem). Zostawiliśmy wtedy koleżance klucze, by spędziła sobie trochę czasu u nas każdego dnia.
Najlepsze było, jak wróciliśmy 3-iego dnia wieczorem do domu, otwieramy pierwsze drzwi i już słyszymy prawdziwe miauczenie, chwytamy za klamkę drugich drzwi i... okazały się zamknięte, nigdy tych drugich nie zamykaliśmy i co gorsze, doszło do nas że daliśmy koleżance komplet 4 kluczy, a my w tym momencie nie posiadaliśmy kluczy na te drugie drzwi.
Sytuacja była dość dramatyczna, jako że kotka słysząc nas dała prawdziwą serię miauknięć, nawet przez moment zastanawiałem się nad wyważeniem tych drzwi
:shock:

Na szczęście udało się dodzwonić do koleżanki, pojechać do niej po klucze i po godzinie wrócić, otworzyć wszystkie juz pary drzwi no i chwycić kotkę w ramiona- wydała wtedy przeciągłe "miauuuu";)

Twoje kociaki też dadzą radę;)
Awatar użytkownika
Adinka
Posty:82
Rejestracja:07 stycznia 2008, 22:36
Lokalizacja:Warszawa

02 sierpnia 2008, 15:43

No, nadeszła chwila opuszczenia kociastych... Stres nieziemski, ale korzystając z Waszych rad postanowiłam je zostawić do jutra same. Mam nadzieję, że dadzą sobie radę - trzymajcie za nich kciuki!!!
Awatar użytkownika
ania1985
Posty:1105
Rejestracja:28 października 2007, 08:48
Lokalizacja:Kielce

02 sierpnia 2008, 16:53

powodzenia, napewno sobie poradza....ja bym nie ozstawila ale nie dlatego ze od razu mialoby sie stac cos zlego, poprostu nie lubie i tak robie zeby nie zostawiac. ale czasem jets taka koniecznosc i juz;)
alexiss
Posty:45
Rejestracja:07 grudnia 2012, 12:05

06 lutego 2024, 10:46

Cześć,
Można kotom nałożyć mokrą karmę do misek z wkladami chlodzacymi, jednak te miski trzeba uzupełnić, w zależności od modelu mają różna ilość przegródek, np. CatMate500 którego używam ma 5, więc to maks doba.
Na talerzykach przez tak długi czas karma raczej się popsuje
Dwie noce to dosc sporo, minimum 1x na dobę, a najlepiej że 2-3 razy jednak ktoś powinien podejść do kotów- uzupełnić właśnie miski, sprzątnąć kuwety, nalać świeżej wody i po prostu sprawdzić co z kotami, czy nie stała im się żadna krzywda - sama kamera wydaje się tutaj jednak niewystarczającym zabezpieczeniem.
Zwłaszcza, że kotki mają już swój wiek I po prostu warto sprawdzić to minimum 1x dziennie czy wszystko ok.
Jeśli nie masz zaufanej osoby to spróbuj znaleźć profesjonalnego petsittera w Twojej okolicy, który zajrzy do kotów
https://ladytech.pl/jakie-kamery-ip-do- ... najlepsze/
No i dobrze jest zastanowić się nad zamontowaniem kamery do monitoringu domu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości