Milprazon 16mg/40 mg - nicienie

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

gość777

28 maja 2016, 11:52

Witam.

Mój kot jest prawdopodobnie zarażony nicieniami. Zauważone wydalanie nicieni. Kotu podałem Milprazon i mam pytanie czy trzeba dać od razu całą tabletkę czy można po połowie? Kot zjadł tylko połowę tabletki podanej w kawałku kiełbasy , resztę odłożyłem na potem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

09 czerwca 2016, 22:27

a jaką gramaturę miała ta tabletka.
Kleo4
Posty: 1
Rejestracja: 17 października 2020, 19:02

17 października 2020, 19:14

Dzień dobry, ponawiam temat aby nie mnożyć wątków - mam podać Milprazon 16mg/40 mg dla dwóch kotów - 6-m-cy i 6 lat :) Czy wystarczy, że każdemu podam po pół tabletki (o ile dobrze rozumiem dawka składa się z dwóch różnych substancji czynnych, zawartych w tabletce mniejszej i większej)? Ponadto mam podać Dehinel - czy robić przerwę między jednym a drugim lekiem?
Pozdrawiam
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

19 stycznia 2021, 12:28

Kleo4 pisze:
17 października 2020, 19:14
Dzień dobry, ponawiam temat aby nie mnożyć wątków - mam podać Milprazon 16mg/40 mg dla dwóch kotów - 6-m-cy i 6 lat :) Czy wystarczy, że każdemu podam po pół tabletki (o ile dobrze rozumiem dawka składa się z dwóch różnych substancji czynnych, zawartych w tabletce mniejszej i większej)? Ponadto mam podać Dehinel - czy robić przerwę między jednym a drugim lekiem?
Pozdrawiam
Witam,

Milprazon w dawce którą Pan/i opisuje nadaje się dla kota o wadze między 4 a 8 kg, jeżeli oba koty ważą poniżej 4 kg można podać im po pół tabletki, z kolei Dehinel jest przeznaczony dla kotów o wadze między 2 a 4 kg (cała tabletka) lub między 0,5 a 2 kg (pół tabletki), większym kotom podaje się odpowiednio większą ilość tabletek Dehinelu. Leki na odrobaczanie są dobierane na podstawie wagi zwierząt oraz pasożytów z jakimi mamy do czynienia. Milprazon i Dehinel mają różne środki czynne, ale ich spektrum działania jest podobne. Być może jeden z kotów ma wagę do 4 kg więc dostał na odrobaczenie Dehinel, a drugi waży powyżej 4 kg i wtedy należałby mu się Milprazon. Jeśli jednak Pana/i lekarz weterynarii dobrał tabletki zarówno Milprazonu jak i Dehinelu dla 2 kotów to standardowo robi się odstęp 2 tygodnie między podaniem tych leków - jeżeli mamy do czynienia z widoczną inwazją pasożytów i/lub koty były dawno/w ogóle nie odrobaczane (powyżej 6 msc.). Jeżeli koty były wcześniej regularnie odrobaczane młodszy co ok 6 tyg., a dorosły co 3 msc można zastosować zarówno u dorosłego i młodego przerwę 3 msc między podaniem Milprazonu i Dehinelu. Jest też wiele innych protokołów odrobaczania, odpowiednio dobranych do sytuacji z jaką mamy do czynienia i najlepiej byłoby spytać lekarza weterynarii, który opiekuje się kotami jak powinien Pan/i przeprowadzić to konkretne odrobaczanie.

lek. wet. Karolina Miechowska
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

04 sierpnia 2022, 12:28

Cześć!
Jeśli stan Twojego czworonoga Cię niepokoi powinieneś udać się do weterynarza. Nie powinno się na własną rękę zaczynać lub modyfikować zleconego już leczenia. Tylko fachowa wiedza i pomoc będą w stanie skutecznie pomóc Twojemu podopiecznemu.
Musisz jednak pamiętać, że taka wizyta może wiązać się z dodatkowym stresem. Zajrzyj na naszego bloga i zobacz, jak możesz przeciwdziałać jego występowaniu.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość