Mieszanka kota ze żbikiem?

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Felo
Posty:1
Rejestracja:11 marca 2024, 21:37

11 marca 2024, 21:45

Witam Wszystkich,

Od 1,5 roku posiadam kotka. Przygarnąłem go od znajomej, został porzucony. Został znaleziony w worku, razem z innymi kotkami.

Od samego początku wydawało mi się, że zachowuje się inaczej niż koty znajomych. Jest bardzo agresywny, nie lubi obcych. Jego aktywność jest ponadprzeciętna (tak mi się wydaje).

Od kilku dni zacząłem szukać przyczyny takiego zachowania i trafiłem na różne artykuły, opisujące mieszankę kota ze żbikiem. Zaczęło mi to wszystko pasować do zachowania mojego kota.

Czy jest jakiś sposób żeby jednoznacznie lub w przybliżeniu określić, że to jest taka mieszanka? Może ktoś się spotkał z taką sytuacją.
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

12 marca 2024, 14:40

Dzień dobry,
Szansa na to, że posiada Pan mieszankę kota ze żbikiem jest bardzo mała - żeby potwierdzić coś takiego należałoby wykonać badania genetyczne. Jeżeli Pański kot przejawia agresje wobec obcych ludzi może to być związane z problemem behawioralnym a nie jego genetycznym pochodzeniem, dlatego dobrze byłoby zasięgnąć rady kociego behawiorysty.

Pozdrawiam,
Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości