Kotka po kastracji - będzie zmiana zachowania na lepsze?

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

brunetka86
Posty: 2
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 18:24

17 grudnia 2015, 11:58

Dzień dobry,
Mam w domu kotkę, która będzie wykastrowana w styczniu. Sprawa jest następująca - kotka ma już trochę ponad 2 lata oraz znaczy teren w dziwnych miejscach: drzwi, dywan w jednym miejscu, sofę w jednym miejscu, wszelakie dywaniki małego formatu oraz wszystkie ubrania, które znajdują się na ziemi (jak ma ruję to również te, które wiszą na suszarce...).
Czytałam już o zmianie żwirku na inny i odstraszaniu, kupiłam preparaty, ale to nie pomaga... Kuweta jest czyszczona zaraz po jedynce i dwójce oraz dokładnie myta ze środkami zawierającymi chlor żeby pozbyć się zapachów i bakterii.
Czy jest szansa, że po kastracji takie zachowanie jej przejdzie? Była u weterynarza i wyszło, że ma zapalenie trzustki, dostała kroplówki etc. myślałam, ze może oto chodziło i tak dawała nam znać... ale jednak zachowanie się powtarza. Doszło do tego, że w pokoju mam dwie kuwety jedną odkrytą drugą zakrytą, a i tak wpadki się zdarzają oraz krąży przy drzwiach (pół biedy jak jestem w domu to krzyknę ona odmiałknie i sobie pójdzie).
A może ma to coś wspólnego z tym, że w innych pokojach jest też kotka i kot? Ale one mają swoje kuwety i jedzenia i właścicieli... chyba przydałby się koci psycholog...
Są może jakieś szkolenia dla kotów? Bo mi już ręce opadają... Kocham tego kota, ale wredna z niej bestia czasami.
Awatar użytkownika
Rabiosa
Posty: 5
Rejestracja: 17 grudnia 2015, 12:27

17 grudnia 2015, 12:39

Nie jestem pewna, czy sterylizacja wpłynie na znaczenie terenu. A co do behawiorystów, to skorzystaj z wyszukiwarki : )
zajavka
Posty: 1
Rejestracja: 21 stycznia 2016, 14:27

21 stycznia 2016, 16:04

Myślę, że kastracja kotki nie zaszkodzi. Moja kota wprawdzie nie znaczyła, ale podczas pierwszej rui była bardzo niespokojna. Po kastracji uspokoiła się. Weterynarz powiedział, że kotki niewychodzące i niewykastrowane mogę być w nieustającej rui, dlatego trzeba je sterylizować. Będzie dobrze.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość