Kot po wypadku - dalsze leczenie

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
Burittka123
Posty: 1
Rejestracja: 25 czerwca 2020, 20:20

25 czerwca 2020, 20:27

Dzień Dobry

Proszę o pomoc w takiej sprawie:
Moja 3-miesięczna koteczka Burittka tydzień temu została potrącona przez samochód.Z diagnozy weterynarza wynikało, że ma złamaną miednicę, pęcherz moczowy cały, brak przepukliny, brak płynu w otrzewnej, niestety w tym dniu również stwierdzono niedowład jednej łapki oraz brak czucia w obu tylnich łapkach oraz bezwładny częściowo ogon.Wykonano USG oraz RTG.W sobotę miała operację miednicy (okazało się, że mięśnie były oderwane od kości)-operacja się powiodła, bez komplikacji. Od wypadku nie sika sama (wypróżniana manualnie), kupę robi bezwładnie, samoistnie. Koteczka jest bardzo wesoła, chętnie je, chce się bawić, podnosi się na przednich łapkach i jednej tylnej.
Przed operacja dostawała sterydy co 48h,teraz po operacji dostaje niesterydowe przeciwbólowe i antybiotyk.Obecnie przebywa w lecznicy.Wet nie wie jak kontynuować leczenie
I mam do Państwa Czy jest szansa, że powrócą czynności fizjologiczne? Czy odzyska czucie w łapkach? Czy podpowiecie mi jakie badania wykonać, czy do neurologa pójść żeby ocenić rokowania?
Kotka chce bardzo żyć - a ja chcę jej bardzo pomóc <3
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 143
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

07 stycznia 2021, 08:34

Witam,
u pacjentów po ciężkich wypadkach i uszkodzeniach układu nerwowego czasem może dojść do nieuleczalnego paraliżu (układ nerwowy ma ograniczone możliwości regeneracji, podobnie jak u ludzi). Zanim jednak wyda się ostateczną diagnozę warto udać się na wizytę do lekarza neurologa bądź ortopedy - specjalista po zbadaniu kotki może zalecić leki poprawiające przewodnictwo nerwowe i ukrwienie, co może przynieść pozytywne skutki, zwłaszcza, że to młody, aktywny kociak.

lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ