Kot atakuje dziecko :(

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Paczi
Posty: 1
Rejestracja: 17 września 2015, 16:18

17 września 2015, 16:29

U mnie taka dziwna sytuacja jest, że kot boi się dziecka (dziecko jest gościem w domu, pojawia się raz na jakiś czas), ale cały czas obserwuje dziecko z boku. Czasem podejdzie bliżej, czasem się chowa. Mała jest bardzo ciekawa ogoniastej, jest dość spokojna (nie krzyczy, nie rzuca się na kota, nie atakuje czy coś), ale cały czas chce pogłaskać kota. Jest dość ostrożna, wie jak należy kota głaskać (uczona na pluszakach :D), ale kota przy każdej próbie głaskania przez małą syczy albo się szybko wycofuje... Czy da się kota uspokoić? Mam podejrzenia, że jak byłą małym kotkiem jakieś dziecko zrobiło jej krzywdę (jeśli tak było to za pewne niechcący, bo kota jest stworzeniem lgnącym do człowieka, ale nie nakolankowcem).
Przy okazji mam też pytanie - jest niesamowicie płochliwym kotem. Od weterynarza dostała specjalną pastę na uspokojenie (boję się że może jej serduszko nie wytrzymać ciągłej paniki, albo że zrobi sobie krzywdę panikując). Przy czym panikuje bardzo nie równo - raz może przy niej spaść słoń i nie zareaguje, a innym razem ktoś zrobi krok, a po kocie nie ma śladu. Chciałabym dodać, że w domu raczej jest spokój, nie ma hałasów.
lisica01

30 września 2015, 11:03

Witam

Zainteresował mnie temat. Niestety nie pomogę, nie mam jeszcze doświadczenia w tej materii. Jestem szczęśliwą właścicielką 3 kotek i maluszka w drodze:)
Podczas 1 z remontów mąż wymyślił koci wybieg pod sufitem i koty z niego korzystają gdy przychodzą goście, bo jest to miejsce z dala od ludzkich łap:) Myślę sobie więc, że jeżeli nie będą miały ochoty na dziecięce pieszczoty to tam się usadowią.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość