Jak nauczyc kota korzystania z WC

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
koralik_
Posty: 85
Rejestracja: 15 maja 2007, 11:47
Lokalizacja: Kraków

10 października 2007, 10:33

Witam,
Od dwoch dni, zbieram informacje na temat nauki kota korzystania ze zwyklej "ludzkiej" toalety. Zazwyczaj sa to opisy pochodzace od wielbicieli kotow z USA.
Kilka instrukcji wydaje mi sie racjonalnych, ale jestem ciekawa waszych doswiadczen, czy macie jakies sprawdzone sposoby ewentualnie linki do artykulow traktujacych na ten temat, by proces nauki przeszedl latwo i bezbolesnie.

Z gory dzieki,
Karolina i Leon.
Awatar użytkownika
owoc granatu
Posty: 109
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 21:05

10 października 2007, 11:50

bardzo ciekawy temat , ogladalam kilka filmow w internecie z kotkami , ktore potrafia korzystac z ludzkiej toalety i po zalatwieniu sie uruchamiaja spluczke. niestety nie mam pojecia jak mozna kota nauczyc takich czynnosci. skoro masz juz jakies informacje moze podzielisz sie wiedza ? :wink:
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

10 października 2007, 11:53

Znalazłam coś takiego w Wikipedii:
Niektóre koty można nauczyć korzystania z toalety, eliminując tym samym obecność kuwety, koszty jej utrzymania i charakterystyczny zapach. Nauka trwa dwa lub trzy tygodnie i składa się z określonych ruchów, np. ruszanie i podnoszenie kuwety, dopóki jest w pobliżu muszli klozetowej. Przez krótki czas można używać miski lub małego pudełka w celu zawieszenia żwirku nad klozetem. W sprzedaży jest dostępnych wiele zestawów i pomocy instruujących jak przeprowadzić naukę. Kiedy trening jest skończony kot używa toalety poprzez usadawianie się na niej. Czasami zdarza się, że kot wpadnie do środka, co może poskutkować tym, że stworzenie będzie unikało toalety, załatwiając swoje potrzeby w niepożądanych miejscach w całym domu. Można tego uniknąć przez włożenie do muszli dwóch skrzyżowanych prętów lub siatki o szerokich oczkach co uniemożliwiłoby wpadnięcie do klozetu, ale na tyle szerokich aby przedostały się przez nie odchody. Taki bezpieczny środek można zakupić już w sklepie. Nawet jeżeli kot nie jest nauczony korzystania z toalety mądrze jest zawsze opuszczać klapę, co zapobiegnie temu, iż spragniony czy ciekawy kot nie wpadnie do środka.
Awatar użytkownika
koralik_
Posty: 85
Rejestracja: 15 maja 2007, 11:47
Lokalizacja: Kraków

10 października 2007, 12:04

:) podsyłam wam link z instrukcją, hihihih ;P
http://www.karawynn.net/mishacat/toilet.html
http://www.karawynn.net/mishacat/faq.html
http://www.lechatsurlatoilette.com/faq_en.html#q7
:)
miał ktos doświadczenia z nauka kotka? czy jest to skuteczne?
Awatar użytkownika
owoc granatu
Posty: 109
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 21:05

10 października 2007, 19:39

ja spotkalam osobiscie 2 osoby, z ktorych jedna miala kota zalatwiajacego sie do wc a druga miala sasiadke z takowym kotem. z jedna osoba nie mam niestety kontaktu ale ta druga moge zapytac. jeden z moich kotow uwielbia siadac na toalecie i gapic sie w wode. musze pilnowac zawsze aby klapa byla opuszczona bo nie wiem czy on tam chce sie tylko gapic czy pic ta wode.

moze tego kota moglabym tego szybko nauczyc. nie wiem .

szkoda, ze te linki sa po angielsku bo ja nie spikam, niestety. Beatka nam troche sprawe naswietlila po naszemu wiec poszperam jeszcze w necie moze cos znajde - wtedy napisze tutaj.

tutaj mozna popatrzec:
http://www.youtube.com/watch?v=awYO4ArTsQg

a tutaj na toalecie jest kuweta z wywierconym otworem w dnie:
http://www.youtube.com/watch?v=Z4PInb2S4VY

ten film nie jest dobrej jakosci ale cos tam widac , zamiast kuwety cos tam jest tez z otworem aby kot nie wpadl do srodka:

http://www.youtube.com/watch?v=SqcYUCPdxuE


tutaj dobrze widac :
http://www.youtube.com/watch?v=ut7gm2tFqWY


wystarczy na razie





:wink:
Awatar użytkownika
owoc granatu
Posty: 109
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 21:05

10 października 2007, 19:50

Awatar użytkownika
kociaczek250
Posty: 77
Rejestracja: 05 czerwca 2007, 19:29
Kontakt:

11 października 2007, 18:35

Głupota... Bzdurny wymysl ludzi, którym nie chce sie sprzątać kuwety po kocie... :x Dziwne, ze jakoś nikt nie pomyślał o tym, ze kot moze w kocu sie poslizgnąć na kiblu i do niego wpaść :evil: Jestem absolutnie przeciw tej głupocie!

Ps: Jakoś nie widzę, żeby kot sam spuscił wodę, bo musiałby mieć więcej siły... :twisted:
Awatar użytkownika
owoc granatu
Posty: 109
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 21:05

11 października 2007, 19:05

poszly 2 te same posty i 1 trzeba usunac.
Ostatnio zmieniony 11 października 2007, 19:48 przez owoc granatu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
owoc granatu
Posty: 109
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 21:05

11 października 2007, 19:06

kociaczek250 pisze:Głupota... Bzdurny wymysl ludzi, którym nie chce sie sprzątać kuwety po kocie... :x Dziwne, ze jakoś nikt nie pomyślał o tym, ze kot moze w kocu sie poslizgnąć na kiblu i do niego wpaść :evil: Jestem absolutnie przeciw tej głupocie!

Ps: Jakoś nie widzę, żeby kot sam spuscił wodę, bo musiałby mieć więcej siły... :twisted:

a ja twoj tekst nazywam GLUPOTA , pomysl zanim cokolwiek napiszesz.
jezeli zabiore sie do nauczania kota korzystania z toalety zrobie najpierw druga lazienke - wtedy bede miec 2 kibelki. w przyszlym roku bedziemy robic lazienke. sprawa druga : mam 5 kotow i wybiore kota , ktorego bede do tego przyuczac.
poza tym sprobuj mi odpowiedziec , ze jestem leniwa - przy 5 kotach i 1 psie... .

ciezko myslisz wiec nie mam urazy .....
lukit
Posty: 3
Rejestracja: 11 października 2007, 19:05

11 października 2007, 19:21

Hej,

Zgadzam sie z Koralik_ i Owocem Granatu,

Kociaczek250-
Po pierwsze koralik_ zakladajac post pytala o doswiadczenia, a nie o Twoje zdanie na ten temat. Wydaje mi sie ze odpowiadajac na post, wypadaloby go najpierw dokladnie przeczytac. Ubolewam nad sposobem wypowiedzi ludzi ktorym wydaje sie ze kazdy z niecierpliwoscia pragnie poznac jego zdanie(najczesciej o negatywnym wydzwieku). Gdy tak naprawde nikt o zdanie nie pyta. Pyta o DOSWIADCZENIA!!!!
Po drugie, sam posiadajac kota bardzo chetnie nauczylbym go takiej "sztuczki" i napewno nie bedzie to forma znecania sie nad nim, a wrecz przeciwnie podkreslenia jego inteligencji i wrodzonego sprytu.
Wreszcie na koniec, nalezy rowniez wspomniec o tym ze jest to napewno oszczednosc, dzieki ktorej mozemy pozwolic sobie na zakup lepszej karmy rezygnujac z kupowania piasku i zapychania koszy na smieci kolejnym niepotrzebnym odpadkiem.

Owoce granatu, dzieki za linki z produktem : "Litter Quitter", znalazle cos identycznego a o wiele tanszego (jedyna roznica to nie kolorowane kregi w tym "przyrzadzie", zerknij na: http://www.citikitty.com/index.htm
Awatar użytkownika
owoc granatu
Posty: 109
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 21:05

11 października 2007, 19:42

lukit - dzieki za odzew i za link .

jak sam slusznie zauwazyles , sa inne pozytywne strony aby kota nauczyc takich czynnosci. hmmm , tutaj, gdzie ja mieszkam sortujemy smieci i koci zwirek to smieci bio . skoro moze ich byc mniej - jestem za taka nauka.

jeszcze jedna ciekawostka : wczoraj na animal planet ogladalismy film o kotach , o ich charakterze , psychice , zwyczajach , inteligencji itd. pokazali koty pracujace w cyrku ... to bylo niesamowite , czego mozna nauczyc kota ! i tutaj powstaje pytanie - jak to zrobic aby kota okreslonej czynnosci nauczyc. stad nasza dyskusja i dzielenie sie wiedza lub linkami na ten temat .
ps.nie sadze aby jakis len decydowal sie na pieska lub kotka..... :wink:
lukit
Posty: 3
Rejestracja: 11 października 2007, 19:05

11 października 2007, 19:48

Owoc, nie ma sprawy,
Co do cyrkowych kotow, to myslalem juz o jakiejs ksiazce z trikami dla kota :)))) wydaje mi sie ze moj Leon jest zdolny zdzialac cuda na patyku hihihi
Awatar użytkownika
owoc granatu
Posty: 109
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 21:05

11 października 2007, 19:58

lukit - wiec rozwijaj jego talent i inteligencje . :D gdybym spotkala gdziekolwiek taka ksiazke - kupie ja.
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

11 października 2007, 20:23

Bardzo dokładną instrukcję "krok po kroku" dotyczącą nauki korzystania z ludzkiej toalety znajdziecie w książce Briana Kilcommonsa i Sarah Wilson "Mój kot i ja". Jest tak też rozdział poświęcony nauce reagowania na różne komendy np. siad, chodź, schodź, leżeć, idziemy... czyli po prostu układaniu kota :wink: Warto przeczytać. Ja osobiście jestem zdania, że zwierzęta nie powinny korzystać z tych samych toalet co ludzie, ale jeśli ktoś ma taki kaprys, to jego prawo i nie ma co się oburzać 8)
Awatar użytkownika
owoc granatu
Posty: 109
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 21:05

11 października 2007, 20:43

ATA pisze: Ja osobiście jestem zdania, że zwierzęta nie powinny korzystać z tych samych toalet co ludzie, ale jeśli ktoś ma taki kaprys, to jego prawo i nie ma co się oburzać 8)
u nas bedzie to oddzielna toaleta - jezeli bede w stanie ktoregos kota tego nauczyc :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość