Jak nauczyc kota korzystania z WC

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
kiweron
Posty: 97
Rejestracja: 30 maja 2007, 19:14
Lokalizacja: Kraków

17 października 2007, 23:38

Znam właścicieli kotów, którzy nauczyli swoich pupili załatwiać się do ludzkiej toalety. Ale mi szczerze mówiąc kuweta w łazience w niczym nie przeszkadza, więc po co kociaka dodatkowo stresować? ...
Iza-Erin
Posty: 1556
Rejestracja: 23 lipca 2007, 19:42
Lokalizacja: Stolica Podlasia :)
Kontakt:

18 października 2007, 07:53

Dokładnie. Równie dobrze można by pójść za ciosem i spróbować nauczyć kota siedziec przy stole i jeść łyżką, nożem i widelcem.
Awatar użytkownika
Lucyfrecja
Posty: 53
Rejestracja: 19 października 2007, 14:51
Kontakt:

19 października 2007, 15:22

Mój kotek uwielbia siedzieć w łazience - np. wanna, jednak potrzeby załatwia w kuwecie. Natomiast kot od chrzesnego załatwia się - do umywalki. Nie był tego uczony, wrecz przeciwnie starają się go oduczyc, ale z mizernym skutkiem. Sam pomysł wydaje mi sie nie taki głupi i myslę, ze warto o tym poczytać i ewentualnie sie zastanowić. Jeszcze mi sie przypomniało, ze Mama zawsze opowiadała mi, że sasiadki kot załatwiał się do wc z tym, że była to ubikacja z tak zwaną 'półką'.
Gość

04 grudnia 2007, 10:08

Witam wszystkich
Prosze o rade mam kociaka ma 11 tygodni.Moj kocurek nie chce się naucyc korystać kuwetki!! Podobno był przyuczany al eja tego nie widze!!Leje gdzie badź a najlepiej juz kolo kuwety.. W kuchni upodobał sobe miejsce pod stołem i tam tylko robi kupke.. nie wiem jak go oduczyć bo probowałam zastawiać i wsytawiać tam kuwete.. Moze ma problem ze zwirkiem? Na poczatku jak do mnie trafil nie miałam jescze kuwetki i załatwiał sie na rekalmóweczki i nier było problemu.
Zauwazylam tez ze po załatwienu się nie ma tego odruchu zakopywania.. Nie wiem co z nim robić. Proszę o rade.
Iza-Erin
Posty: 1556
Rejestracja: 23 lipca 2007, 19:42
Lokalizacja: Stolica Podlasia :)
Kontakt:

04 grudnia 2007, 18:11

Ja też miałam taki problem ze starszym kocurkiem. Kiedy do mnie trafił jako małę kocię zdarzało mu się robić kupkę w kuchni koło kuchenki. Wetka poradziła mi, abym zaczęła w tym miejscu stawiać jego miseczkę z jedzeniem i poskutkowało. Poza tym kilka razy, kiedy nawalił mi w kuchni, zanosiłam "to" do kuwetki, brałam małego i pokazywałam mu, że tutaj się załatwia potrzebę. Poskutkowało :)
Awatar użytkownika
owoc granatu
Posty: 109
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 21:05

06 grudnia 2007, 12:23

sprobuj tez tak : wytrzyj to co zrobil szmatka lub papierowym recznikiem i wloz to do kuwety , posadz tam kotka . u mnie to poskutkowalo.
Bobek1971

01 kwietnia 2013, 20:54

Zastosuj WaterCat Naucz Kota korzystać z WC http://www.watercat.pl tam jest dużo ciekawych porad jak nauczyć kocurka. :lol: :lol:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość