Erwin:-D

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

zoltazaba
Posty: 1382
Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 09:05
Lokalizacja: Mazury/teraz Łódź

17 września 2010, 18:48

HSB postawił mnie przed trudną decyzją. Byliśmy dziś z Helgą i Hansem u weta. W lecznicy są 3 kocurki do adopcji. Pani dr proponuje byśmy wzięli jednego. HSB powiedział, że decyzja należy do mnie, bo to głównie ja dbam o nasze stadko. Mam weekend na podjęcie decyzji...
Ostatnio zmieniony 02 października 2010, 21:22 przez zoltazaba, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Esme
Posty: 882
Rejestracja: 14 marca 2008, 19:53
Lokalizacja: Świnoujście

17 września 2010, 20:30

To zależy, czy dasz radę lokalowo, finansowo i psychicznie i od tego jak Twoje koty tolerują się nawzajem. Ja gdybym miala gdzie i za co, to moglabym mieć i 50 sztuk :wink:
asiarysia
Posty: 487
Rejestracja: 17 lutego 2010, 11:21

17 września 2010, 21:10

Justynko, jak zaadoptujesz kolejnego kociaka i dasz mu niemieckie imię, słowo daję, wystawię Ci ( i Twojemu wspaniałemu HSB) pomnik! 8)
Zyczę Wam, aby kiedyś Ktoś (!) wynagrodził Wam Waszą dobroć :) Tak niewiele jest ludzi wrazliwych na los skrzywdzonych zwierząt...
Wiem,ze jest to trudna decyzja, ale podziwiam Was za sam fakt zastanawiania się nad tym. Ależ ja Was lubię :) i szanuję :)
Nie zapomnij wkleic jakiejś fotki tej ferajny :lol:
zoltazaba
Posty: 1382
Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 09:05
Lokalizacja: Mazury/teraz Łódź

17 września 2010, 22:27

No właśnie się waham. Bo z jednej strony jak mówiła pani dr ludzie tylko przychodzą, patrzą i idą dalej. Maluchy są śliczne. Już się zastanawiamy nad imieniem. HSB był za Helmutem, ja się skłaniam ku Ernestowi (w końcu Elza nie mogłaby zostać jedynym "E" w domu). Mały na pewno odciążyłby Dziewczyny w poskramianiu temperamentu Hansa. Kociaki są małe, ok. 5-6 tygodni. Ja wzięłam na ręce od razu największego łobuza- łobuzerska intuicja :P Jeden z nich jest niemal marmurkowy, jeden wielokolorowy, z białymi łapkami, a jeden czarny. Cudności :!: Niestety, nie zrobiłam zdjęcia :oops:
Z drugiej strony Hans będzie wymagał częstej opieki weterynaryjnej. Teraz znowu kicha.Ten koci katar mocno go szarpnął :( Dostał leki wzmacniające. Maluch z lecznicy byłby odrobaczony, zaszczepiony, z karnetem na darmową kastrację. Ale i tak finansowanie 4 kotów to spore obciążenie. Na ten moment nie byłby to dla nas większy problem, ale obecnie sytuacja potrafi się diametralnie zmienić w jednej sekundzie.
A wszystko przez Asię- to ona pisała o parytecie i dwóch parkach... :roll: No i mnie zaraziła...
Ostatnio zmieniony 20 września 2010, 08:52 przez zoltazaba, łącznie zmieniany 1 raz.
zoltazaba
Posty: 1382
Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 09:05
Lokalizacja: Mazury/teraz Łódź

18 września 2010, 21:29

Nie wiem jak będzie z fotkami maluchów. Z racji moich obowiązków HSB będzie musiał w poniedziałek sam pojechać po Ernesta...
Ostatnio zmieniony 20 września 2010, 08:52 przez zoltazaba, łącznie zmieniany 1 raz.
asiarysia
Posty: 487
Rejestracja: 17 lutego 2010, 11:21

19 września 2010, 14:30

Justyna,HSB JESTEŚCIE WIELCY ! :)
zoltazaba
Posty: 1382
Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 09:05
Lokalizacja: Mazury/teraz Łódź

19 września 2010, 19:01

Byliśmy dzisiaj w lecznicy. Ernest przygorączkował (kolejny raz wybrałam największą bidę!) i musimy poczekać. Ale Maluch jest już dla nas zarezerwowany. Nawet nie będzie wkładany do klatki na sklepie. Po prostu jest już nasz :D Za jakieś 2-3 dni wprowadza się do nas :)
Ostatnio zmieniony 20 września 2010, 08:53 przez zoltazaba, łącznie zmieniany 1 raz.
zenia
Posty: 37
Rejestracja: 13 marca 2010, 15:48

19 września 2010, 19:20

Witam.
Jesteście wspaniali, łzy ze wzruszenia mi się cisną do oczu. Trzymam kciuki za was i wasze futrzaki.

Marzę o rodzeństwie dla mojej Kleo. Może w przyszłości... tylko muszę stanąć na nogi kasą lub upolować na HSB ;)
pozdrawiamy was
zoltazaba
Posty: 1382
Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 09:05
Lokalizacja: Mazury/teraz Łódź

20 września 2010, 08:46

Wczoraj użyłam sporych skrótów myślowych. Postaram się teraz opisać wszystko od początku.
To był straszny weekend :!: Naprawdę poważnie się wahałam. Wieczorem zasypiałam z postanowieniem, że absolutnie nie, nie ma mowy o kolejnym kocie :roll: Nasze mieszkanie ma ograniczoną powierzchnię, kolejny kot to spore zobowiązanie na kilkanaście lat. W nocy się budziłam i myślałam. Miałam sny o kotach. Rano budziłam się z postanowieniem, ze to dobra decyzja :roll: - maluch odciąży Dziewczyny w poskramianiu energii Hansa, puszki będą bardziej efektywnie wykorzystane (dla każdego ćwiartka 400g puszki), suchą karmę i tak zamawiamy w ilości 7 lub więcej kg.
W końcu powiedziałam HSB: dla mnie to żadne obciążenie opieka nad kolejnym kotem, ty się zastanów, czy nas na to stać. I w końcu podjęliśmy decyzję na tak :D Na weekend byliśmy u teściów i w drodze powrotnej zajechaliśmy do naszej lecznicy. Przychodnia jest na tyłach sklepu zoologicznego. W sklepie jest spora klatka z trzema kociakami. Wczoraj zajechaliśmy przed 18tą i maluchy były już na noc przeniesione do szpitaliku-w niedzielę sklep i gabinet są otwarte do 18:00. Wystraszyłam się, że juz ktoś zabrał maluszka, na którego się zdecydowaliśmy :( Postanowiliśmy, że weźmiemy najbardziej kolorowego łobuza z białymi skarpetkami. Okazało się, ze właśnie ten kociak przygorączkował-czyli kolejny raz intuicja podpowiedziała mi który kotek jest najbardziej potrzebujący. Pani dr, która miała dyżur zaproponowała, że poobserwują malucha jeszcze 2-3 dni i zadzwonią do nas, gdy Ernest będzie już gotowy do zabrania. Powiedziała, że będzie wołać na malucha Ernest :D Przez te kilka dni maluch nie będzie wynoszony do klatki, która stoi na terenie sklepu. Po prostu maluch jest już dla nas zarezerwowany- jest już nasz :D Oby szybko zdrowiał :!:
Po Hansie zostało nam jedzenie dla juniorka. Jak wcześniej pisałam, Hans postanowił nie jeść karmy dla juniorków i wcina Acanę :roll: W krakvecie zamówiliśmy wczoraj kolejną kuwetę. Za jakiś czas kolejny kontenerek i będziemy mieli pełne wyposażenie 8)
zoltazaba
Posty: 1382
Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 09:05
Lokalizacja: Mazury/teraz Łódź

21 września 2010, 13:20

W lecznicy pewnie uznają mnie za jakąś wariatkę bo od niedzieli codziennie tam dzwonię :oops: Pytam o zdrowie Ernesta. Ustaliłam z panią dr, że maluch trafi do nas dopiero jak zaszczepimy Hansa. Do tej pory Hans wymigiwał się od szczepienia- albo leczył koci katar, albo był rekonwalescentem, albo był na antybiotyku :roll: Teraz też łyka jakieś leki uodparniające. Tak więc wstępnie Ernest dopiero 29.09 dołączy do naszego stada :( A skoro się już nastawiłam, podjęłam decyzję to strasznie trudno mi czekać... Oficjalnie przyznaję się do bycia wariatką 8)
asiarysia
Posty: 487
Rejestracja: 17 lutego 2010, 11:21

21 września 2010, 16:03

Bardzo pozytywną wariatką! :) Justyno, nie moge doczekac się zdjęcia Ernesta. Ma skarpetki ? Zyczę zdrowia Hansikowi :lol:
zoltazaba
Posty: 1382
Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 09:05
Lokalizacja: Mazury/teraz Łódź

21 września 2010, 16:21

Tak, ma skarpetki, choć nierówne :wink: Cały jest w różne wzorki i kolorki. Ja się im nie przyglądałam, bo wtedy jeszcze nie byłam zainteresowana przygarnięciem kolejnej bidy 8) A teraz to mi trochę wstyd będzie pójść do sklepu i lecznicy, i znowu się narzucać :oops:
Wczoraj jedna pani dr mówiła, że moze mały ma jakąś wirusówkę. Dziś druga pani dr twierdziła, że to może być reakcja na zmianę karmy. Wazne, żeby maluchy, i Hans, i Ernest szybko dochodzili do siebie.
asiarysia
Posty: 487
Rejestracja: 17 lutego 2010, 11:21

21 września 2010, 19:47

Justyś, trzymam kciuki za zdrowie kocurków i za Was wszystkich :) A na zdjęcia Nowego cierpliwie poczekam :wink:
zoltazaba
Posty: 1382
Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 09:05
Lokalizacja: Mazury/teraz Łódź

21 września 2010, 20:14

Życzenia zdrowia na pewno bardzo im się przydadzą :!: W końcu obydwaj to takie małe bidy. Nie wiem, jak ja na to wpadłam, że akurat ten kociak będzie chorowity, będzie potrzebował szczególnej opieki, na którą nie każdy się zdobędzie. Już jeden z kocurków wrócił z "adopcji" :(
Awatar użytkownika
Furia i Afera
Posty: 2561
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:25
Lokalizacja: Kraków

23 września 2010, 08:08

Kilka dni mnie nie było i co ja widzę rodzinka się ma powiększyć? Jesteście niesamowici!!! Pozostaje mi tylko pogratulować i przyznać, że ja bym tak szybko nie podjęła decyzji o kolejnej adopcji...
Tak czy inaczej trzymam za Was i za podjecie słusznej decyzji (nieważne jaka ona będzie) baaaaardzo mocno kciuki :!:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość