Drugi kot w domu i spory problem

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Altamira
Posty: 5
Rejestracja: 02 października 2010, 22:20

03 października 2010, 18:52

Dziękuję Wam za rady, wsparcie i ogólnie miłe słowa, ale na obecną chwilę dylemat sam się rozwiązał - przed chwilą odebrałam wiadomość, że kotek uciekł. Widać nie chciał mieszkać z ludźmi.
Jednak na marne to wszystko nie poszło, bo przy kolejnej takiej okazji będzie mi o wiele łatwiej podjąć decyzję a na razie nie pozostaje mi nic innego jak łapać się za patyczek i machać sznureczkiem do upadłego ;)

Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam :)
zoltazaba
Posty: 1382
Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 09:05
Lokalizacja: Mazury/teraz Łódź

03 października 2010, 19:29

Tak, tak, tak :!: Kocie tornado to jest to, na co co wieczór z HSB czekamy. Teraz, ze względu na nowego mamy przerwę. Kicie sie oswajają, poznają i jeszcze nie mają śmiałości do swawoli. Ale wygląda na to, że w najbliższym czasie się to zmieni :lol:
Erwin okazał się największym miziakiem w naszym stadzie :!: Najbardziej ciepło- i kolanko- lubnym :P
asiarysia
Posty: 487
Rejestracja: 17 lutego 2010, 11:21

03 października 2010, 19:36

Justyno, on po prostu docenia i zachłystuje się swoim szczęściem! Pewnie nie wie,ze zostanie u Was na zawsze , więc chce sie nacieszyć tym ,co ma teraz :D
A tak na marginesie uwielbiam takie miziaste koty. Z moja Myszą jest tak,ze ani sie nie obejrze, a juz jest na moich kolanach :lol: :lol: :lol: Przygarnęłam ja z ulicy ( a ile było walki z pchłami i glistami !!! :shock: )
Awatar użytkownika
Furia i Afera
Posty: 2561
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:25
Lokalizacja: Kraków

03 października 2010, 19:41

Altamira: szkoda, bardzo szkoda, bo wieczory coraz zimniejsze a taki mały kociak potrzebuje dużo ciepła i miłości :( może jeszcze wróci, a jak nie to niech "koci anioł stróż" nad tym biednym maleństwem czuwa!
Asiu i Justyno: kocie El Niño to jest to - zdecydowanie! Ten tupot małych stópek, ten szaleńczy wir i urocze dyszenie - nic dodać nic ująć :)
zoltazaba
Posty: 1382
Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 09:05
Lokalizacja: Mazury/teraz Łódź

03 października 2010, 19:44

Asiu od Rysia- moja Żaba też taka była :!: Jak ją zrzuciłam z kolan, to właziła drugą stroną. Ja ją znowu myt. W końcu po cichutku zsuwała się z oparcia kanapy. Była nie do zdarcia. Potrafiła nawet Ewarysta, który był prawie dwa razy taki jak ona, zepchnąć z moich kolan. Ewaryst dochodził do miski dopiero jak dama się najadła. Tworzyli naprawdę niezłą symbiozę.
Altamira
Posty: 5
Rejestracja: 02 października 2010, 22:20

03 października 2010, 20:35

Też zaczynam żałować, zaczęłam już sądzić, że znowu zadziałało przeznaczenie jak ze Smołką.
Wątpię, żeby dał się ponownie złapać skoro na tyle się bał żeby uciec, ale mam nadzieję, że będzie na tyle mądry żeby zostać "dochodzącym" kotem, tam mieszkają inni ludzie, nawet zimą.

A ja poczekam, może za rok znowu przyjdzie gwiazdka latem... ;)
Awatar użytkownika
Furia i Afera
Posty: 2561
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:25
Lokalizacja: Kraków

04 października 2010, 08:00

Będę trzymać kciuki za "gwiazdkę latem" a może nawet jeszcze tej jesieni :)
gosiar72

28 lutego 2018, 09:50

Witam, mam podobna sytuacje w domu z drugim kotem, otóż miałam dwie kotki i była pomiędzy mini szorsta przyjaźń, ale jakos to było bo młodsza (Kora) często znikała z domu na kilka dni, starsza (Miska) była typowym domowym kotem. Teraz nie ma juz Miski od półtora roku i Kora była sama. Przygarnełam znajdę chłopczyka i jest dramat. Kazio (nowy) czuje sie jak u siebie , nawet oswoił dobie sunię 10-letnia, natomiast Kora zawsze mysleliśmy że odwazna i nie da sobie krzywdy zrobić, jak widzi Kazia prycha syczy i chce uciekac na dwór i aż piszczy . Nie wiem jak to będzie dalej może sie przyzwyczają, ale na razie mam wielkie obawy. Nie wiem czy Kazia zamykać w innym pomieszczeniu jak Kora jest w domu, ale też nie chcę żeby był sam w innym pokoju.... Czy zostawic sprawy jak są i pzrecież się nie pozabijają...????
Pozdrawiam wszystkich kto ma dobre serduszko i przygarnia znajdki i ma z tym wiele kłopotu.Gosza
Mike43
Posty: 1
Rejestracja: 26 lutego 2021, 18:32

26 lutego 2021, 18:53

Witam

właśnie natrafiłem na to forum szukając pomocy na podobny temat.
We wrześniu podczas mojego pobytu w szpitalu w Toruniu na nocnym papierosie na zewnątrz w pewnym momencie wskoczyła mi na nogi przeurocza, wychudzona kotka z silnym kocim katarem.. Co tu dużo mówić mimo, że mam w domu dwa 10-cio letnie kotki (Heksa i Charlie) po nakarmieniu kociaka od razu się w nim zakochałem. Codziennie karmiłem maluszka i zrobiłem mu legowisko - niestety byłem w szpitalu a z powodu kwarantanny nie mogłem go opuścić i tak kilka dni kicia czekała na mnie. Oczywiście wracając do Warszawy zabrałem ze sobą swoją nową przyjaciółkę gdzie zatroszczyłem się o jej zdrowie i doszła do pełni sił.
Miłość i wdzięczność jaką okazuje mi maleństwo jest nie do. opisania. Cały czas przytula się do mnie spędzając każdą wolną chwile mrucząc na moich kolanach.
Niestety wszystko byłoby zbyt piękne. Najstarsza w stadzie kocica - 10 letnia Heksa zawsze była indywidualistką, ale dawała się pogłaskać, spędzała z nami czas leżąc na fotelu blisko nas i w nocy zawsze spała w moich nogach. Po wprowadzeniu się maluszka Heksa obraziła się na amen. Oczywiście jak tylko widzi nowa lokatorkę prycha i syczy.. nie spędza z nami nawet chwili... izoluje się leżąc sama w łazience i tam też śpi. Jest mi niezmiernie przykro.. kocham każdego kociaka i bardzo żal mi Heksy, która kompletnie nie akceptuje nowej kotki w domu i co tu dużo mówić sama sobie nie potrafi z tym poradzić.
Na szczęście Charlie, który na początku też nie był zachwycony zaakceptował maluszka i już nawet mimo swojego wieku po zgaśnięciu świateł gania z nią po całym domu.
Chciałbym się dowiedzieć co mogę zrobić by poprawić sytuację w domu. Serce mi pęka jak widzę jak Heksa nie może sobie poradzić z zaistniała sytuacją. Moja partnerka mówi mi, że kocica jest wściekła ponieważ widzi jak jej najukochańszy Pan daje miłość innemu kotu :/
Nie wiem kompletnie co mam zrobić.
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

02 marca 2021, 08:59

Mike43 pisze:
26 lutego 2021, 18:53
Witam

właśnie natrafiłem na to forum szukając pomocy na podobny temat.
We wrześniu podczas mojego pobytu w szpitalu w Toruniu na nocnym papierosie na zewnątrz w pewnym momencie wskoczyła mi na nogi przeurocza, wychudzona kotka z silnym kocim katarem.. Co tu dużo mówić mimo, że mam w domu dwa 10-cio letnie kotki (Heksa i Charlie) po nakarmieniu kociaka od razu się w nim zakochałem. Codziennie karmiłem maluszka i zrobiłem mu legowisko - niestety byłem w szpitalu a z powodu kwarantanny nie mogłem go opuścić i tak kilka dni kicia czekała na mnie. Oczywiście wracając do Warszawy zabrałem ze sobą swoją nową przyjaciółkę gdzie zatroszczyłem się o jej zdrowie i doszła do pełni sił.
Miłość i wdzięczność jaką okazuje mi maleństwo jest nie do. opisania. Cały czas przytula się do mnie spędzając każdą wolną chwile mrucząc na moich kolanach.
Niestety wszystko byłoby zbyt piękne. Najstarsza w stadzie kocica - 10 letnia Heksa zawsze była indywidualistką, ale dawała się pogłaskać, spędzała z nami czas leżąc na fotelu blisko nas i w nocy zawsze spała w moich nogach. Po wprowadzeniu się maluszka Heksa obraziła się na amen. Oczywiście jak tylko widzi nowa lokatorkę prycha i syczy.. nie spędza z nami nawet chwili... izoluje się leżąc sama w łazience i tam też śpi. Jest mi niezmiernie przykro.. kocham każdego kociaka i bardzo żal mi Heksy, która kompletnie nie akceptuje nowej kotki w domu i co tu dużo mówić sama sobie nie potrafi z tym poradzić.
Na szczęście Charlie, który na początku też nie był zachwycony zaakceptował maluszka i już nawet mimo swojego wieku po zgaśnięciu świateł gania z nią po całym domu.
Chciałbym się dowiedzieć co mogę zrobić by poprawić sytuację w domu. Serce mi pęka jak widzę jak Heksa nie może sobie poradzić z zaistniała sytuacją. Moja partnerka mówi mi, że kocica jest wściekła ponieważ widzi jak jej najukochańszy Pan daje miłość innemu kotu :/
Nie wiem kompletnie co mam zrobić.
Może warto dać im jeszcze czas? To nowa sytuacja dla wszystkich w sumie, więc każdy musi sobie to przetrawić tak jak umie i przyzwyczaić się do nowej sytuacji i nowego domu. Jeśli jest to mozliwe, spróbuj poświęcać im więcej czasu może. Wspólne zabawy, spędzanie czasu powinny choć trochę pomóc.
stokrotka
Posty: 107
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:22

02 marca 2021, 09:14

Mike43 pisze:
26 lutego 2021, 18:53
Witam

właśnie natrafiłem na to forum szukając pomocy na podobny temat.
We wrześniu podczas mojego pobytu w szpitalu w Toruniu na nocnym papierosie na zewnątrz w pewnym momencie wskoczyła mi na nogi przeurocza, wychudzona kotka z silnym kocim katarem.. Co tu dużo mówić mimo, że mam w domu dwa 10-cio letnie kotki (Heksa i Charlie) po nakarmieniu kociaka od razu się w nim zakochałem. Codziennie karmiłem maluszka i zrobiłem mu legowisko - niestety byłem w szpitalu a z powodu kwarantanny nie mogłem go opuścić i tak kilka dni kicia czekała na mnie. Oczywiście wracając do Warszawy zabrałem ze sobą swoją nową przyjaciółkę gdzie zatroszczyłem się o jej zdrowie i doszła do pełni sił.
Miłość i wdzięczność jaką okazuje mi maleństwo jest nie do. opisania. Cały czas przytula się do mnie spędzając każdą wolną chwile mrucząc na moich kolanach.
Niestety wszystko byłoby zbyt piękne. Najstarsza w stadzie kocica - 10 letnia Heksa zawsze była indywidualistką, ale dawała się pogłaskać, spędzała z nami czas leżąc na fotelu blisko nas i w nocy zawsze spała w moich nogach. Po wprowadzeniu się maluszka Heksa obraziła się na amen. Oczywiście jak tylko widzi nowa lokatorkę prycha i syczy.. nie spędza z nami nawet chwili... izoluje się leżąc sama w łazience i tam też śpi. Jest mi niezmiernie przykro.. kocham każdego kociaka i bardzo żal mi Heksy, która kompletnie nie akceptuje nowej kotki w domu i co tu dużo mówić sama sobie nie potrafi z tym poradzić.
Na szczęście Charlie, który na początku też nie był zachwycony zaakceptował maluszka i już nawet mimo swojego wieku po zgaśnięciu świateł gania z nią po całym domu.
Chciałbym się dowiedzieć co mogę zrobić by poprawić sytuację w domu. Serce mi pęka jak widzę jak Heksa nie może sobie poradzić z zaistniała sytuacją. Moja partnerka mówi mi, że kocica jest wściekła ponieważ widzi jak jej najukochańszy Pan daje miłość innemu kotu :/
Nie wiem kompletnie co mam zrobić.
Z tego, co piszesz to kotka widzi w nowym lokatorze intruza po prostu. Czy jak przyjechałeś z nową kotką do domu to przedstawiłeś ją? Jakoś stopniowo wprowadziłeś do rodziny? To też może mieć duże znaczenie na odbiór zwierzaka, przez inne. Spróbuj poświęcać im trochę więcej czasu wspólnie. muszą nauczyć się funkcjonować w nowym domu ;)
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

15 listopada 2022, 19:30

Cześć!
Dostosowanie domu do wymagań i potrzeb obu kotw w tym wypadku będzie niesamowite ważne. Koniecznie zajrzyj na naszego bloga - z tekstu dowiesz się, jak dostosować dom do pojawienia się nowego zwierzaka!

https://www.krakvet.pl/artykuly/dom-prz ... a-kociaka/
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość