drapak

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

assa
Posty: 4
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:14

23 czerwca 2008, 17:30

Czy wie ktos moze gdzie mozna dostac drapak dla kota, a dokladniej maine coona? Wiekszosc dostepnych w ofercie przystosowana jest do znacznie mniejszych kotow:/ Myslalam o takim kolo 260-280 cm wysokosci zbud z jednego pala i jakis poleczek ale wszytsko malutkie :P

A moze ktos z was kiedys sam zrobil drapak dla kota? Jesli tak to moze sie podzieli jak? :)
Awatar użytkownika
ania1985
Posty: 1105
Rejestracja: 28 października 2007, 08:48
Lokalizacja: Kielce

23 czerwca 2008, 17:31

na allegro jest mnustwo drapakow. duzych tez...sa nawet cale place zabaw za np 500 zl:P
assa
Posty: 4
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:14

23 czerwca 2008, 17:39

Allegro juz odwiedzilam :) ale takich wysokich z jednym slupkiem to malo jest i zdecydowanie za male te poleczki dla maine coona:/
Pozostaje chyba zrobic samemu...
Awatar użytkownika
IkarAntos
Posty: 30
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 19:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

23 czerwca 2008, 18:03

assa pisze:Czy wie ktos moze gdzie mozna dostac drapak dla kota, a dokladniej maine coona? Wiekszosc dostepnych w ofercie przystosowana jest do znacznie mniejszych kotow:/ Myslalam o takim kolo 260-280 cm wysokosci zbud z jednego pala i jakis poleczek ale wszytsko malutkie :P

A moze ktos z was kiedys sam zrobil drapak dla kota? Jesli tak to moze sie podzieli jak? :)

Witaj!
Mam dwa Maine Coony i kupiłem im drapak jak jeszcze ich w domu nie było.
Drapak wygląda tak.
Wszystko było pięknie gdy miały pięć, sześć miesięcy. Teraz mają siedem miesięcy i ...
są tak ciężkie, że musiałem drapak przymocować na sztywno do ściany bo każdy wyskok kota (a dwóch to już nawet nie mówię) kończył się przewracaniem drapaka. same półki 33x33cm też już są trochę małe (jak się kotek położy to mu łapy zwisają bo się nie mieści). Dlatego jeśli chcesz drapak z jednym palem to koniecznie blokowany między podłogą a sufitem.
assa
Posty: 4
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:14

23 czerwca 2008, 18:13

Bardzo fajny drapak ale wlasnie niedopasowany dla wiekszych kotow niestety :) Jeden calkiem ciekawy na allegro znalazlam ale niestety kawalki pala pomiedzy budka a polkami sa za krotkie nawet dla zwyklego dachowca zeby sie wyciagnac i podrapac;)

W internecie znalazlam tez strone firmy ktora robi na zamowienie drapaki ale ceny sa niebotyczne :? Dlatego tez mysle zeby samemu zrobic:)
Tylko przydaloby sie skonsultowac z kims kto juz cos takiego robil
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

23 czerwca 2008, 19:31

Fiodor też jest dość dużym kotem i w jego przypadku standardowy drapak średniej wielkości również nie zdawał egzaminu. Z drabinki nie korzystał, do budki i takiej dziwnej podwieszonej futrzanej rury (nie wiem do czego miała służyć) też się nie mieścił, wszystkie paliki były stanowczo za krótkie. Żeby drapak się nie zmarnował rozebrałam go na czynniki pierwsze i po prostu połączyłam dwa paliki w jeden długi. Połączone jest to grubą śrubą, a dla dodatkowego usztywnienia owinięte taśmą i grubym sznurkiem. Może zbyt efektowne to teraz nie jest, ale kot jest w stanie swobodnie się wyciągnąć i w końcu zaczął z tego drapaka korzystać. Niestety też jest przywiązany do ściany bo stale się wywracał. Ale to jednak prowizorka i też byłabym zainteresowana drapakiem dla dużych kotów za sensowne pieniądze
Obrazek
assa
Posty: 4
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:14

23 czerwca 2008, 20:09

Mam jeszcze jakies 2 tyg na wykombinowanie czegos:)

ATA czy twoj drapak w wersji powiedzmy "przed rozbiorka" posiadal jakies poleczki? W jaki sposob sa one zamontowane ? mozna je np wymienic na jakies wieksze? Oczywiscie wtedy bylyby jeszcze do sciany przymocowane
Awatar użytkownika
Borysek
Posty: 883
Rejestracja: 21 lutego 2007, 11:13

23 czerwca 2008, 20:20

ATA, pisałaś, że Fiodor jest na diecie. A jemu z miski suche aż się wysypuje :P :lol:
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

23 czerwca 2008, 20:42

Tak były dwie półki i budka, wszystko mocowane do palików śrubami. Każda półka miała dwa otwory, tak, że niższy i wyższy palik można było mocować z pewnym przesunięciem. Niektóre elementy połączone były śrubami z nakrętkami - był do tego dołączony klucz. Stabilna ta konstrukcja nie była, ponieważ do tego potrzebne są minimum trzy podpory w trójkącie i bardzo szeroka, ciężka podstawa.
Borysku, czy Ty wszystko musisz zauważyć? Sama o tym samym pomyślałam :oops: :lol: Na swoje usprawiedliwienie napiszę tylko, że w upały Fiodor strasznie grymasi i więcej wygrzebuje z miski niż zjada, ale to chyba kiepska wymówka, prawda? :oops:
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

23 czerwca 2008, 22:16

Na innym forum jest kociara, która zajmuje się produkcją drapaków. covu pisała, że robią również wg projektu zamawiającego. Może tam przejrzyj co proponują.
Kliknij na jej nicka


Atko, Borysku przestańcie rozsypywać ten mak .... i tak każdy przeczyta :lol:
Awatar użytkownika
Kasia i Maniuś
Posty: 696
Rejestracja: 13 sierpnia 2007, 19:46
Lokalizacja: Kraków

23 czerwca 2008, 22:38

A o to nasz drapak. Uważam, że jego zakup to strzał w dziesiątkę

Obrazek
Daffodil
Posty: 195
Rejestracja: 28 października 2007, 09:59

24 czerwca 2008, 08:31

Amika pisze: Atko, Borysku przestańcie rozsypywać ten mak .... i tak każdy przeczyta :lol:
Amika jest też doskonałym znawcą ludzkich slabości.Przyznaję się - najpierw czytam maczkiem , dopiero potem normalne. :oops: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

24 czerwca 2008, 11:57

Daffodil pisze:
Amika pisze: Atko, Borysku przestańcie rozsypywać ten mak .... i tak każdy przeczyta :lol:
Amika jest też doskonałym znawcą ludzkich slabości.Przyznaję się - najpierw czytam maczkiem , dopiero potem normalne. :oops: :lol: :lol:
No tak, tylko ja mam dodatkową robotę, bo nawet "cztery oka" to mało i bez "cytuj" ani rusz :twisted:
DamaKier
Posty: 1130
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

24 czerwca 2008, 16:12

Radzę zamowić drapak albo u wspomnianej wcześniej Covu, albo zerknąć tu, bo też są super konstrukcje i opis jak wykonać:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
ninakiler

14 października 2011, 15:12

Witam... jestem tu nowa... tak sobie czytam, bo również postanowiłam kupić dla naszych dwoch kotów drapaczek taki do 180cm... Tylko że sa bardzo drogie, a w dodatku nie zupełnie takie jakie bym chciała. Wyczytałam, że Covu robi na zamówienie, tylko oczywiscie niewiem gdzie ją mogę znaleść, ani jak złapać kontakt choćby na emaila... Pomoże ktoś w namierzeniu.. ?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość