CZY RODOWOD JEST POTRZEBNY

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

K@rOLcI@
Posty: 884
Rejestracja: 08 lipca 2011, 14:08

12 października 2011, 23:01

Sunshain nie unos sie już tak - ja rozumie te wady genetyczne itp.
ja tylko chciałam, żeby ktos na wszelki wypadek napisał, że rasowe też choruja( w sensie nie genetycznie), bo naprawde spotykam sie już w necie i nie tylko z takimi ludźmi, że dla nich np. określenie - kot rasowy jest zdrowy może wydawać sie kotem który nie choruje, a potem jak zachoruje to co - liczy, że oddacie kase.
a nie o to w końcu chodzi
ja szanuje prawdziwe hodowle i mam obrzydzenie dla pseudo, gdzie sie zamęcza zwierzęta
ale niestety ludzie są różni i trzeba im tłumaczyć jak przysłowiowej "krowie na rowie" żeby uniknąć późniejzych nieporozumień
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

13 października 2011, 16:17

K@rOLcI@ pisze:Sunshain nie unos sie już tak - ja rozumie te wady genetyczne itp.
ja tylko chciałam, żeby ktos na wszelki wypadek napisał, że rasowe też choruja( w sensie nie genetycznie), bo naprawde spotykam sie już w necie i nie tylko z takimi ludźmi, że dla nich np. określenie - kot rasowy jest zdrowy może wydawać sie kotem który nie choruje, a potem jak zachoruje to co - liczy, że oddacie kase.
a nie o to w końcu chodzi
ja szanuje prawdziwe hodowle i mam obrzydzenie dla pseudo, gdzie sie zamęcza zwierzęta
ale niestety ludzie są różni i trzeba im tłumaczyć jak przysłowiowej "krowie na rowie" żeby uniknąć późniejzych nieporozumień
bzdura,bzdura i jeszcze raz bzdura,ale niektórzy tak myślą.Miałam kiedyś psa z rodowodem,nie napiszę ile za niego dałam,ale bardzo dużo,a jeszcze wiecej wydałam na leki i specjalną karmę :wink:
Teraz mam koty i oba mają rodowody a zdecydowałam się na kota z rodowodem bo hmm nie wiem :mrgreen: ale raczej bym nie kupiła u pseudohodowcy,jeśli bym chciała zwierze bez rodowodu to bym wolała zabrać jakiegoś zwierzaka ze schroniska :D
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

23 października 2011, 16:06

Obrazek
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

25 października 2011, 15:12

sunshain pisze:Obrazek

bez przesady,bo tak to może wyglądać nawet pies z prawdziwej hodowli !
Za dużo widziałam i słyszałam by twierdzić,że tylko hodowle zwierząt rasowych są najlepsze,nie każdy hodowca też traktuje swoje zwierzęta jak perełki i dba o nie.
Jeśli bym Wam pokazała kota np.egzotyka (nierasowy) i powiedziała że jest rasowy,bo ma papiery to byście uwierzyli :wink: Są hodowle które na lewo "robią" mioty oczywiście bez papierów,nie chodzi tylko o koty ale i o psy i inne zwierzęta.
Kilka lat temu jak byłam na wystawie z rodzicami z ich psem była hodowczyni która chciała sprzedać sukę,bo jak później się dowiedziałam była kryta samcem i nie zaszła w ciąże,a ona podobno nie ma czasu na takie suki "puste"
Znam kilka hodowli w polsce,jedną pseudohodowczynie bo tak muszę ja nazwać,ma 2 koty z rodowodem ale kociaki bez,miała tylko 2 mioty,może pasja może i nie,nie wnikam,koty są zadbane,zdrowe...

Pseudohodowle zawsze będą,bo zwierzęta są tańsze ale i nie zawsze gorsze,hodowle zwierząt rasowych są droższe...

na giełdach to tylko przechodzę,trzymam się na szczenke by mi nie opadła z tego co widzę!
Czasami kundle są sprzedawane jako rasowe,dosłownie kundle.Jakieś 2 lata temu szukaliśmy wózka dla syna i przeszliśmy przez zwierzaki,w ciasnej przenośnej klatce mieszańce podobne do owczarka niemieckiego były sprzedawane jako psy z majorki (cadebou) myślałam,ze padne ze śmiechu :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość