Ja też mam swoje wymagania... PART IV: KAWIA DOMOWA

Tutaj możesz zadać pytania dotyczące wychowania zwierząt i innych aspektów, istotnych dla nowych opiekunów zwierząt.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Vet4u
Posty: 715
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

01 maja 2023, 09:04

Obrazek
(https://poranny.pl/tak-na-trojeczke-czy ... ar/5238588)


KAWIA DOMOWAŚwinka morska - nazywana aktualnie kawią domową - jest popularnym w naszych domach gryzoniem, który często wybierany jest jako pierwsze zwierzątko dla dziecka. Pomimo swojego sympatycznego wyglądu oraz przyjaznego usposobienia ma swoje potrzeby oraz wymagania, o których nie zawsze pamiętamy.

ŻYCIE W GRUPIE
Świnki należą do zwierząt stadnych, oznacza to, że wymagają towarzystwa innych przedstawicieli swojego gatunku, dlatego myśląc o zakupie świnki musimy wziąć pod uwagę zakup minimum dwóch świnek. Człowiek nie jest w stanie zastąpić kompana tego samego gatunku, co sprawia, że przy wyborze świnki na naszego pupila zmuszeni jesteśmy przemyśleć koszty utrzymania większej ilości zwierząt.


DŁUGOŚĆ ŻYCIA
Niestety nie są to zwierzęta długowieczne. Średnia długość ich życia wynosi około 5 lat, jednak przy dobrej opiece mogą dożyć nawet 7-8 lat.


KLATKA I WYBIEG
Klatka powinna być dopasowana wielkością do ilości osobników, która ma w niej mieszkać. Ponieważ świnki to zwierzęta stadne powinniśmy od razu kupić przynajmniej dwa zwierzątka, dla których klatka powinna mieć minimum 100-120 cm długości. Oczywiście im większa klatka tym lepiej, jednak oprócz odpowiedniej wielkości musimy pomyśleć także o jej wyposażeniu. Każda świnka powinna mieć swój domek, który będzie jej służyć za schronienie oraz miejsce do spania. Ponadto musimy także pamiętać o paśniku na siano, miseczkach na suchą karmę i ziółka oraz o poidełku. Oprócz podstawowych rzeczy, możemy zastanowić się nad zabawkami takimi jak tunele czy hamaczki, które urozmaicą świnkom czas.
-> https://www.krakvet.pl/pol_m_Pozostale- ... 1%5D=34803 <-DIETA
Kawia domowa jest roślinożercą, który wymaga zróżnicowanej diety roślinnej. podstawę żywienia powinno stanowić dobrej jakości siano oraz granulat. Do tego należy dodać różnego rodzaju suszone oraz świeże ziółka, warzywa oraz podawane sporadycznie- owoce. Wybrana przez nas karma powinna być wysokiej jakości,dlatego unikajmy karm zawierających kolorowe chrupki oraz duże ilości zbóż. Powinniśmy także zwracać uwagę na różnego rodzaju smakołyki, które często zawierają duże ilości cukru oraz zbóż, mogących przyczynić się do tycia świnki.
-> https://www.krakvet.pl/product-pol-343 ... 5-kg.html <-


Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość