alergia pokarmowa

Tutaj możesz zadać pytania dotyczące wychowania zwierząt i innych aspektów, istotnych dla nowych opiekunów zwierząt.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

weimar_99
Posty:1
Rejestracja:21 grudnia 2023, 15:31

21 grudnia 2023, 15:45

Cześć!

Mam problem z moim 2 letnim wyżłem.

Od dłuższego czasu diagnozujemy jego problemy z częstym wypróżnianiem. Według dwóch lekarzy weterynarii jest to kwestia alergii pokarmowej. Jednak niepokoi mnie kwestia tego jakim cudem ZAWSZE pierwsza kupa psa rano jest idealna, a każda następna (robi 3/4 dziennie) jest coraz rzadsza. Dodam, że nigdy nie była to wodnista biegunka tylko po porostu słabo uformowany, luźny kał…

Czy to możliwe że alergia pokarmowa wygląda w ten sposób? Pies jest obecnie karmiony VetExpert hypoallergenic, zaleconej przed weterynarza, ale trwa to już dość długo bo właśnie od 2/3 miesięcy a psy ponoć nie powinny być na hydrolizowanej karmie więcej niż 6/8 tyg, więc chcielibyśmy rozszerzać mu dietę o monobialkowe karmy, ale nadal zastanawiam się czy to faktycznie kwestia alergii czy gdzieś indziej szukać przyczyny.

Pies miał pobierany wymaz, w którym wyszło że ma bardzo ubogą florę bakteryjną więc podajemy probiotyki od weterynarza.

Jakie jeszcze badania zrobić? Co innego mogłoby to być?

Ps
Pies zachowuje się normalnie, ma apetyt i energię.
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

26 grudnia 2023, 08:57

Dzień dobry!

Przyczyn biegunek jest wiele, a alergia pokarmowa może być jedną z nich. Jeśli jednak dieta eliminacyjna nie działa, to warto zastanowić się nad dalszą diagnostyką. W takim przypadku warto wykonać badanie kału i USG, a gdy lekarz będzie widział wskazania to można zrobić kolonoskopię oraz biopsję. Gorąco polecamy konsultację u gastroenterologa. Życzymy dużo zdrowia dla pupila i pozdrawiamy serdecznie,

Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości