w jakim wieku sterylizować

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

karolina.wasik@op.pl

19 lutego 2013, 12:55

Witam, mam zamiar sterylizować swoją suczke labradorkę, ale nie wiem w jakim wieku, niektórzy mówią że po pierwszej cieczce , ale jest w domu i bedzie problem. czy moge ja wysterylizować przed pierwszą cieczką. Piszcie tez podobne sytuacje.
Pozdrawiam
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

19 lutego 2013, 14:58

Psa będziesz mieć dopiero za jakieś 5 miesięcy a juz planujesz sterylkę?
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

19 lutego 2013, 15:01

O sterylizacji było nie raz. Każdy pisał swoje zdanie, poszukaj w starych tematach. Sama musisz podjąć decyzję.
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

19 lutego 2013, 17:38

karolina.wasik@op.pl pisze:Witam, mam zamiar sterylizować swoją suczke labradorkę, ale nie wiem w jakim wieku, niektórzy mówią że po pierwszej cieczce , ale jest w domu i bedzie problem. czy moge ja wysterylizować przed pierwszą cieczką. Piszcie tez podobne sytuacje.
Pozdrawiam
nie rozumiem, w czym jest problem?
karolina.wasik@op.pl

20 lutego 2013, 08:37

Snedronningen pisze:
karolina.wasik@op.pl pisze:Witam, mam zamiar sterylizować swoją suczke labradorkę, ale nie wiem w jakim wieku, niektórzy mówią że po pierwszej cieczce , ale jest w domu i bedzie problem. czy moge ja wysterylizować przed pierwszą cieczką. Piszcie tez podobne sytuacje.
Pozdrawiam
nie rozumiem, w czym jest problem?
w tym że wszystko pobrudzi a nie bede zakładac psu pampersa ani nigdzie zamykac
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

20 lutego 2013, 09:17

Toś mnie załamała.
Na 3 suki cieczkujące tylko jedna brudziła. Dwie po sobie sprzątały a jedna zwyczajnie zmieniała miejsce. Po tej jednej sie sprzatało i już.
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

20 lutego 2013, 09:52

mam mieszane uczucia co do twojego podejścia do psa, skoro już teraz przeszkadza wam cieczka psa (która jest raz na pól roku i trwa około dwóch tygodni) to co dopiero zrobicie jak okaże się że pies ma problem z nauką czystości i przez kilka miesięcy będzie robić w domu albo jak się okaże że pies zostawiony sam w domu niszczy wszystko co można zniszczyć? skoro nie chce się wam przejść choć przez 1 cieczkę z powodów estetycznych to nie wiem czy nadajecie się na odpowiedzialnych właścicieli takiego psa jak labrador (duży pies, zakręcony, który wymaga pracy, do tego szczeniak)
karolina.wasik@op.pl

20 lutego 2013, 10:30

zadałam pytanie w jakim wieku można sterylizować a państwo piszecie mi wywody odnośnie tego żeby w ogóle nie kupować labradora, rozmawiałam z wieloma osobami an ten temat i nikt nie chciałby sprzątać krew po psie w całym domu, zrobie jak będę uwazała, zauważyłam że ten temat był niepotrzebny, więc uważam go za zakończony.
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

20 lutego 2013, 10:35

karolina.wasik@op.pl pisze:Witam, mam zamiar sterylizować swoją suczke labradorkę, ale nie wiem w jakim wieku, niektórzy mówią że po pierwszej cieczce , ale jest w domu i bedzie problem. czy moge ja wysterylizować przed pierwszą cieczką. Piszcie tez podobne sytuacje.
Pozdrawiam
skoro chcesz konkretnej odpowiedzi to masz:
nie powinno sterylizować się suczki przed pierwszą cieczką a najlepiej w ogólę nie robić tego szczeniakowi. ja swojego kastrowałam jak miał 10 miesięcy i to widać było że wet nie był zadowolony a dwóch w ogólę się nie zgodziło na zabieg w tym wieku-kazano mi czekać aż pies skończy dwa lata.
a już na pewno żaden szanujący się wet nie pokroi nawet nie półrocznego szczeniaka tylko dlatego że pani nie podobają się ślady krwi
to że twoi znajomi mówią ci że nie uśmiecha im się sprzątanie po psie nie oznacza automatycznie że tego nie robią, a już na pewno nie to że zabieg pod narkozą bez powodu u psiego dziecka jest ok
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2013, 11:04 przez 89ola, łącznie zmieniany 1 raz.
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

20 lutego 2013, 10:57

karolina.wasik@op.pl pisze:rozmawiałam z wieloma osobami an ten temat i nikt nie chciałby sprzątać krew po psie w całym domu
a ja Ci napisłam z doświadczenia z własnymi sukami, że ja nie miałam problemu z tym żeby to sprzątać, wiec nie rozumiem czemu sie tak oburzasz. Z nami też teraz rozmawiasz, więc stwierdzenie, że "nikt" jest nieprawdziwe.
karolina.wasik@op.pl

20 lutego 2013, 11:24

w takim razie przepraszam jeśli ktoś został urażony. :)
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

20 lutego 2013, 11:46

Z krwią z cieczki da się przeżyć. Ja miałam tak, że jedna dostała po 3 tyg się skończyła i po mies dostawała następna i przez kolejny miesiąc krwawiła. Skoro ja mogłam przeżyć z dwoma to i Ty dasz radę z jedną. :)
Ja, osobiście nie jestem zwolenniczką sterylki przed cieczką , uważam, że suka powinna być w pełni rozwinięta, dorosła. Są ludzie, którzy uważają inaczej. To Twoja decyzja.
Magda F
Posty: 11
Rejestracja: 14 lutego 2013, 20:38

21 lutego 2013, 19:05

Słyszałam o nowych trendach , ze suczki można sterylizować przed 1 cieczka. Ustrzega je to znacznie przed rakiem sutków a nie tylko ropomaciczem.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 lutego 2013, 23:53

zgadza się sam mam tak wykastrowaną suczke
ogórek

09 marca 2013, 14:23

Snedronningen pisze:Toś mnie załamała.
Na 3 suki cieczkujące tylko jedna brudziła. Dwie po sobie sprzątały a jedna zwyczajnie zmieniała miejsce. Po tej jednej sie sprzatało i już.

jeśli ktoś lubi porządek a nie plamy z krwi na podłodze to chyba problem,sama wysterylizowałam psa bo mnie to odrzucało,ale chyba "dziwakiem" jestem bo m inie pasowały plamy na dywanie,panelach i kafelkach :roll:

isabelle30 kto pyta nie błądzi,skoro planuje psa to chyba powinna wiedzieć jak najwięcej na temat

sama planuję zakup psa w czerwcu i dowiaduje się jak najwięcej o rasie już teraz i nie widzę w tym nic złego,lepiej być niedouczonym a potem szok co ?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość