W jakim wieku ON może bezpiwcznie pokryć suke?

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
ciapek
Posty: 87
Rejestracja: 16 lutego 2007, 14:14

24 października 2007, 13:26

Przyznaję rację w 100%

Ale popytać zawsze można
Szczypior

13 listopada 2007, 21:14

Czemu Takie CHore Prawo ze mozna topic male szczeniaki :evil: ??
Liwia
Posty: 482
Rejestracja: 07 października 2005, 09:39
Lokalizacja: Kraków

14 listopada 2007, 08:12

Szczypior pisze:Czemu Takie CHore Prawo ze mozna topic male szczeniaki :evil: ??
parafrazujac - czemu takie chore prawo ze mozna rozjezdzac pieszych na przejsciach, jezdzic po pijaku, krasc itp itd.
Szczeniakow topic NIE MOZNA - stanowi to naruszenie ustawy o ochronie zwierzat.
daria&luna

07 kwietnia 2008, 00:08

wiecie co panikujecie na temat psów nie rodowodowych!!!
to jest paranoja!! mnie od 5 lat marzył się cocker spaniel, ale nie mogłam sobie na takiego szczeniaczka pozwolić ze względów finansowych. dopiero w wieku lat 20 zarobiłam swoje pierwsze pieniądze i mogłam przeznaczyć te 230 zł na słodką sunię. dzisiaj ma 2 latka i jest najsłodszym psiaczkiem na ziemi!!! dla mnie nie jest ważne to że nie ma rodowodu!!! jeśli miałabym myśleć tak jak wy to pewnie mogłabym sobie tylko o takim piesku pomażyć. bo pomiędzy 200 a 1000 zł jest spora różnica. a wy jej nie dostrzegacie!!! a niby w czym są gorsze rasowe a bez rodowodu?? co takich kochać już nie można bo są złe, skażone... to jest paranoja!!! dziś moja sunia dostała swoją 3 cieczkę. planuję ją dopuścić do jej kolegi również cocker spaniela. i planujemy się cieszyć razem z nią pociechami!!! ze szczeniaczkami problemów nie będzie. w samej rodzinie mam 3 chętnych na szczeniaczka właśnie od mojej suni!!! poza tym zawsze można młode sprzedać!!! robiłam wywiad. rzuciłam w gazecie ogłoszenie że mam do sprzedania 8 tygodniowe szczeniaczki cocker spaniela za 200 zł. co najmniej 20 chętnych do kupna zadzwoniło, więc problemów ze sprzedażą też być nie powinno. a poza tym można oddać pieski w dobre ręce. słodkim cocker spanielkiem mało kto pogardzi!!! więc sposobów na znalezienie tego właściwego domu dla maluszków jest sporo. a i pieska za darmo lub za te 200 zł (kropla w kroplę jak te za 1000 zł) wezmą chętniej niż rodowodowe. bo po co przepłacać za papierek. bo jeden ma błękitną krew, a drugi tylko szarą??? oba są przecież psami... tylko wy jedne z nich kochacie bardziej inne mniej, te niby gorsze!!! a każy przecież wie że nawet zwykłe kundelki przewyższają psy rasowe mądrością i wiernością!!! pomyślcie zanim zaczniecie umieszczać takie bzdury na necie!!!!!
harpia
Posty: 219
Rejestracja: 28 marca 2006, 07:34
Lokalizacja: Libiąż

07 kwietnia 2008, 00:16

Pseudo troll :wink:
wisnia
Posty: 181
Rejestracja: 15 października 2007, 19:30
Lokalizacja: Mazury

07 kwietnia 2008, 13:37

Cytuję "słodkim cocker spanielkiem mało kto pogardzi" i bez komentarza. :cry:
Awatar użytkownika
Ania_Ś
Posty: 89
Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

07 kwietnia 2008, 14:32

Tak suczka się ucieszy :roll: :roll: :roll: .
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

07 kwietnia 2008, 21:35

jak ja czytam tłumaczenie ludzi którzy
zakupili psa "pseudorasowego" a nadal wmawiaja innym że to ta rasa, i że to super wybór, to mi się robi słabo... Nie stać na psa wydać 1000zł?? a sa w miotach pety które kosztują nie więcej niż te 200 zł, są możliwości kupienia na raty, jest też świnka skarbonka do której się składa pieniążki na wymarzonego psa, wymarzonej rasy!!!! .... Ludzie, może wy macie to szczęście, a rozejrzyjcie się wokół, ile modnych ras, przez właśnie taką produkcję szczeniąt "rasowych bez rodowodu" zalega teraz w schronach... Wszyscy huczą że w schronach są psy rasowe.... G. prawda, tam są właśnie psy w typie!!!! Których psychika okazała się do bani, okazały sie agrsywne, lękliwe, chorowite itd itp... Kupując sobie Yorka, Westa, Cockera czy innego słodkiego małego pieska, nie odczuwacie tego, ale ktoś kto kupi sobie z takiej pseudohodowli amstafa, pitbulla czy dobermana, może mieć ładne halo w przyszłości! A reguła jest jedna aby temu zapobiec - stop pseudohodowlom w każdych rasach!
Do rozrodu powinny być selekcjonowane psy zdrowe fizycznie i psychicznie, a nie dlatego że są śliczne czy słodkie!
Dobranoc!
Sasza1934

10 kwietnia 2008, 19:46

OWCZARZ pisze: Nie zawsze swiat jest taki idealny jaki byśmy chcieli:D
Ale dobrze, że jest śmieszny. bobwoj chciał się dowiedzieć, w jakim wieku pies może kryć, a dostał mnóstwo rad i pouczeń, tylko nie odpowiedź na swoje pytanie.
wisnia
Posty: 181
Rejestracja: 15 października 2007, 19:30
Lokalizacja: Mazury

10 kwietnia 2008, 19:59

Bo jakie pytanie taka odpowiedź! :lol: :lol: :lol: cytuję "zaczyna oglądać się za sukami" - bez komentarza... Bezpiecznie pokryć, to znaczy co? Żeby pies bobwoja nie zaszedł w ciążę? :lol: :lol: :lol: :wink:
wisnia
Posty: 181
Rejestracja: 15 października 2007, 19:30
Lokalizacja: Mazury

10 kwietnia 2008, 22:39

Daria&luna pisze:
bo jeden ma błękitną krew, a drugi tylko szarą??? oba są przecież psami... tylko wy jedne z nich kochacie bardziej inne mniej, te niby gorsze!!! a każy przecież wie że nawet zwykłe kundelki przewyższają psy rasowe mądrością i wiernością!!!
To czemu nie wzięłaś kundelka ze schroniska tylko udajesz że masz psa rasowego? Jeśli kochasz daną rasę - kup psa rasowego, jeśli kochasz wszystkie psy - weź psiaka ze schronu! Skoro rasowe są głupsze i mniej wierne po co szukałaś "spanielka" - bo kochasz spanielki, czy bo chcesz rozmnażać nierasowe psy? :?
harpia
Posty: 219
Rejestracja: 28 marca 2006, 07:34
Lokalizacja: Libiąż

11 kwietnia 2008, 00:45

Nic nie mówię, ale przez te nierasowe spaniele, mam do tej rasy awersję, niestety w moim bloku wszystkie spaniele (4 sztuki) to kundelki, dopiero przy przedstawicielu tej rasy z papierem, zobaczyłam, że te psy to mądre istoty, nie tak jak ww. pseudo, głupie maszynki, które potrafią tylko biegać za kamieniami :roll:
MAMAMIKIWIKI
Posty: 96
Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 08:17

13 kwietnia 2008, 07:20

goskaaa pisze:jak ja czytam tłumaczenie ludzi którzy
zakupili psa "pseudorasowego" a nadal wmawiaja innym że to ta rasa, i że to super wybór, to mi się robi słabo... Nie stać na psa wydać 1000zł?? a sa w miotach pety które kosztują nie więcej niż te 200 zł, są możliwości kupienia na raty, jest też świnka skarbonka do której się składa pieniążki na wymarzonego psa, wymarzonej rasy!!!! .... Ludzie, może wy macie to szczęście, a rozejrzyjcie się wokół, ile modnych ras, przez właśnie taką produkcję szczeniąt "rasowych bez rodowodu" zalega teraz w schronach... Wszyscy huczą że w schronach są psy rasowe.... G. prawda, tam są właśnie psy w typie!!!! Których psychika okazała się do bani, okazały sie agrsywne, lękliwe, chorowite itd itp... Kupując sobie Yorka, Westa, Cockera czy innego słodkiego małego pieska, nie odczuwacie tego, ale ktoś kto kupi sobie z takiej pseudohodowli amstafa, pitbulla czy dobermana, może mieć ładne halo w przyszłości! A reguła jest jedna aby temu zapobiec - stop pseudohodowlom w każdych rasach!
Do rozrodu powinny być selekcjonowane psy zdrowe fizycznie i psychicznie, a nie dlatego że są śliczne czy słodkie!
Dobranoc!


Pozwole sobie nie zgodzić sie z Tobą mam Yorka bez papierów dla mnie jest to piesek 100% rasowy , dla Ciebie może byc to piesek w typie , ale nie jest to kundel ani mieszaniec :!:
Fakt że teraz kupuje Yorka z papierami ale jest to " pet " i ten pet kosztuje o 200zł więcej niż moja Tosia bez papierów , dla mnie obie będą tak samo rasowe , i tak samo kochane .
No i jeszcze jedna sprawa jeśli ktoś przez 10 lat marzy o danej rasie to dlaczego ma tego marzenia nie spełnić :?:
Moim marzeniem był York i kupilam sunie za 1000zł bez papierów , bo wtedy nie wiedziałam że w hodowlach są pieski za podobną cene z wadami .
No ale może teraz namieszam bo nie jestem za niepotrzebnym rozmnażaniem psa i dlatego teraz będę mieć sunie z wadą i papierami .

Pomyślcie może jak byście nie obrażali właścicieli piesków bez papierów to szybciej by rozumieli o co wam chodzi , bo jak na wstępie informujecie kogoś że ma kundla to niestety zniechęca do was ludzi :( o ile łatwiej i milej jest powiedzieć że masz pas w typie danej rasy .


Basia

Ps. Dzis mam pokręcony tok rozumowania bo w euforii jestem , jadę po psa
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

13 kwietnia 2008, 11:35

MAMAKIWMIKIWI uważam że jeżeli ktoś marzy o psie jakiejś rasy, to zbiera na psa tej rasy!!!
Twój tok rozumowania jest typowy dla osób które mają psiaki w typie rasy, no ale w żaden sposób nie można ich nazwać 100% rasowymi, bo o rasie świadczy udokumentowane pochodzenie, czy nam się to podoba czy nie!
Ja nie mam nic przeciwko psiakom w typie, ale proszę was, nie rozmnażajcie ich!!! To naprawdę jest zbędne. Sama widzisz, teraz wybrałaś jednak pieska z papierem :) i super.
Wiesz, póki chodzi o małe rasy, problem jest malutki, ale gdybyś zobaczyła ile psów typu ttb - prawie żaden nie jest rasowy- trafia zmaltretowanych do schronisk, to byś zmieniła zdanie. A może gdyby taki jeden z drugim idiota musieli odłożyc na tego psa z 2-3 albo i 5 tysięcy to może by im tak łatwo nie przyszło olanie wychowania, pielęgnowania, a na koniec wyrzucenia psa!!! A te ataki o których tak media trąbią.... zapytaj czy któryś z atakujących psów miał rodowód. Ja już ci udzielę odpowiedzi- nie miał... A rodówód to nie jest snobizm, i wywżaszaniem się, to pewność że kupuję psa stabilnego psychicznie, o wzorcowej budowie, nie obarczonego chorobami genetycznymi!
harpia
Posty: 219
Rejestracja: 28 marca 2006, 07:34
Lokalizacja: Libiąż

13 kwietnia 2008, 17:49

MAMAMIKIWIKI pisze: Pozwole sobie nie zgodzić sie z Tobą mam Yorka bez papierów dla mnie jest to piesek 100% rasowy , dla Ciebie może byc to piesek w typie , ale nie jest to kundel ani mieszaniec :!:
A czym jest?
Pokaż jego rodowód :wink:
Jest takim samym yorkiem jak moja psica, włochate 20kg yorkopodobne cuś i wiesz, ja się ciesze, że mam KUNDLA, zwykłego, szarego, ale najmądrzejszego i najwspanialszego psa na świecie bo NIE MA takiego drugiego, o!
Czyżby stan przeddepresyjny na określenie Twego psa kundelkiem?
No faktycznie, obelga jak nie wiem co :shock:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość