TESTY CIĄŻOWE dla suczek

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

yolencia

25 września 2007, 12:14

Mam pytanie. Czy istnieją testy ciązowe dla suczek i ewentualnie w którym dniu ciązy można przeprowadzić badanie testowe? Jaki powinien być poziom hormonów (prolaktyna, relaksyna) Gdzie można zakupić taki test?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 września 2007, 13:29

ja nic o takich testach nie słyszalem 21-24 dzień należy wykonać USG i wtedy będzie wszystko wiadome.
Awatar użytkownika
digieve
Posty: 90
Rejestracja: 03 września 2006, 16:01
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

12 grudnia 2008, 13:35

Ja coś słyszałam o takich testach ale we Francji.
Mnie by się taki przydał, bo choć mam najlepszego specjalistę w kraju od rozrodu pod nosem (dr. Niżański) to obawiam się USG i stresu suki z nim związanego (suka stabilna, ale jednak...).
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 grudnia 2008, 23:58

ja suczki z podejrzeniem ciąży a zwłaszcza duże robię USG na stojąco , więc nie upatruję jakiego większego niebezpieczeństawa, poza tym trzeba zwierzę pogłaskać, przytulić, powiedzieć jakie jest piękne jesli ono nie zobaczy w lekarzu wroga też to pomoże jak u naszych dzieci ( znamy to z praktyki) dentysta sadzający dziecko w fotelu bez zagajenia to od razu wróg o rozmawiający staje się przyjacielem. Zwierzę też ma uczucia i je wyraźnie odczuwa.
Zimowa_Aura
Posty: 3
Rejestracja: 28 listopada 2008, 11:42
Lokalizacja: Kraków

11 lutego 2009, 21:15

są już testy w Polsce- bada się poziom relaksyny w krwi. Znalazłam test w internecie w sklepie zaopatrującym kliniki weterynaryjne.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Oto i link do tego sklepu- SIGMED (a dokładnie link do testu)

Test ten można wykonać po 3 tygodniach ciąży. A w przypadku np Bullmastiffów to jest to i tak szybciej niż USG. Bo w przypadku tej rasy to na USG ciąże widać z reguły najwcześniej w 30 dniu. U mojej suczki w 40 dopiero potwierdziła się ciąża i u wielu znajomych hodowców tej rasy.
weronika kowalska

09 października 2016, 17:35

Muj pies mało je ,długo śpi na spacerach wolno idzie jej brzuch urusł i sutki
julek754
Posty: 2
Rejestracja: 20 listopada 2016, 16:26

24 listopada 2016, 09:51

No to widocznie jest w ciąży jak ma takie objawy.
______
Gość

04 lutego 2017, 20:54

[quote="yolencia"]Mam pytanie. Czy istnieją testy ciązowe dla suczek i ewentualnie w którym dniu ciązy można przeprowadzić badanie testowe? Jaki powinien być poziom hormonów (prolaktyna, relaksyna) Gdzie można zakupić taki test?[/quote]
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 lutego 2017, 11:35

tak istnieją , ja osobiście ich nie stosuję dlatego , że wykrywa ciąże od 22-28 dnia od owulacji, a dobrym usg wykryjesz zarodki 20-24 dzień . Dochodzi jeszcze pobranie krwi. Do kupienia w lecznicach , ale nie są zbyt popularne.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

26 lipca 2022, 14:47

Witaj!
Jeśli zastanawiasz się, czy Twoja suczka jest w ciąży powinieneś zarezerwować wizytę do lekarza specjalisty. Tylko w ten sposób zadbasz o jej zdrowie i poznasz fakty. Jeśli jednak chcesz pomóc sobie w poszukiwaniu odpowiedzi możesz zajrzeć na naszego bloga.
Znajdziesz tam poradnik, który pomoże Ci rozstrzygnąć (na tyle, na ile jest to możliwe), czy Twoja suczka jest w ciąży.
https://www.krakvet.pl/artykuly/jak-roz ... t-w-ciazy/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość