Termin Porodu brak akcji porodowej prosze o pomoc!!!

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

yorkowo

06 września 2017, 21:08

Witam moja suczka ( hodowlana z upr. hodowlanymi ) była kryta 6 i 8 lipca .

Jezeli licząc od 1 krycia dzis mija 63 dni , oznak porodu nie ma . Dzis okolo 18:00 pojawił sie sluz (Zdjecie dodane jako załącznik )

Ciaza prowadzona przez Weterynarza wszystko rozwijało się prawidłowo . Jest to nasz 1 poród . Poinformowałam lekarza ,że był śluz (jasno zielonkawy) . Kazał czekać do rana do 9:00 !

Byłam u innego , powiedzial ze jasno zielonkawy śluz nie oznacza nic niebezpiecznego a suczka ma temperature w normie i nie ma rozwarcia .

Nie wiem co w tej sytuacji robic , prosiłabym o rady DOŚWIADCZONYCH HODOWCÓW .

Suczka 2,5 roku , pierwsza ciąza , York 3 kg ( 4kg obecnie w ciązy ) ciąza 3-5 płodów .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 września 2017, 19:55

w przypadku granicy porodu należy cały czas być w kontakcie z lekarzem. Ja wykonuje nawet codziennie badanie usg i obserwuję co ze szczeniakami. Nie dobrze jak pojawiają się zielone upławy wtedy natychmiast proszę kontaktować się z lekarzem. proszę codziennie mierzyć temperaturę mniej więcej dobę przed porodem spada ona o 1 stopień.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

13 września 2017, 21:28

Termin porodu to rzecz wzgledna, suki rodza między 58-65 dniem a u mnie zdarzyl się wypadek ciąży która rozwiązała się w 69/70 dzień, ale tu muszę zauważyć, że po pierwsze mam doświadczenie a po drugie ciąża była monitorowana ze względu na bardzo już przekroczony termin .
Z yorkiem należy być bardzo uważnym ponieważ ta rasa może potrzebować pomocy. Dobrze by było osłuchać tętna , zrobić USG. Jasno zielony pół przezroczysty śluz (nie widzę zdjęcia) może być oznaką rozpuszczenia czopu i zbliżającego się porodu. Jednak jakiekolwiek ciemniejsze zabarwienie , ślady krwi powinny się skończyć wizytą w gabinecie i sprawdzeniem płodów.
krenik8w
Posty: 1
Rejestracja: 26 marca 2018, 11:13

26 marca 2018, 11:14

To wtedy to tylko najbliższa osoba pomoże według mnie
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość