tabetki Pill'kan na przerwanie cieczki

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

mag_da
Posty: 2
Rejestracja: 12 września 2007, 09:28
Kontakt:

12 września 2007, 10:10

mam 11 miesięczna suczke, która obecnie jest w 3 tygodniu cieczki. Wczoraj będąc u weterynarza dostaliśmy tabletki Pill'kan, na jej przerwanie. W ulotce przeczytała, że powinno się je stosować do 3 dnia krwawienia. Sama nie wiem, co teraz robić czy jej je podawać czy nie?
Gość

12 września 2007, 11:24

czy istnieje jakis wazny powod , by przerywac cieczke szczegolnie pod sam koniec trwania. nie znam tych tabletek , ale podejrzewam , ze nie sa one obojetne dla zdrowia suczki, oby ich stosowanie nie bylo w przyszlosci przyczyna ropomacicza u twojej suni. czy pytalas sie wet o skutki uboczne?
mag_da
Posty: 2
Rejestracja: 12 września 2007, 09:28
Kontakt:

12 września 2007, 12:15

ze nie sa one obojetne dla zdrowia suczki, oby ich stosowanie nie bylo w przyszlosci przyczyna ropomacicza u twojej suni. czy pytalas sie wet o skutki uboczne?
pytałam sie weterynarza, mówił ze są to bezpieczne tabletki, ale mimo to mam wątpliwości dlatego się pytam.
Gość

12 września 2007, 12:36

nie zamierzam Cie straszyc, bo sama za malo wiem, ale niedawno przy pierwszej cieczce mojej suni ,w czwartym tygodniu trwania ruji, do mojego ogrodu dostal sie pies sasiadow, rano pobieglam do mojego wet. , po tabletki wczesno poronne . Mial, ale mi wytlumaczyl, ze szkoda suni, bo podawanie ich moze wywolac ropomacicze, ale ja mialam juz ustalony termin sterylizacji, gdyby nie daj boze.... Moze zadzwon do Krakwetu i spytaj na wszelki wypadek .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 września 2007, 23:52

nie ma w 100% bezpiecznych środków służących do przerwania ruii czy ciąży. Są najmniej ryzykowne , ale czy bezpieczne ? Jeśli nie musisz nie czyń tego.
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

22 września 2007, 18:45

hmmm ja bym powiedziała nawet bardziej kategorycznie.
Musisz sobie zdawac sprawe ze wszelkie hormony które są przeznaczone dla suk w celu zatrzymania, przełozenia, opóznienia itp cieczki to nic innego jak leki hormonalne starej generacji ktore kiedys dawano kobietom a ktorych teraz zadna by nie tkneła... oczywiscie są odpowiednie "Spreparowane" dla zwierzat co nie zmienia faktu ze skutki mogą byc nieodwracalne...
Najlepsza antykoncepcja jest sterylizacja, jezeli przeszkadza ci to ze suka ma cieczke to zastanów się nad tym zabiegiem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość