Suka na warunkach hodowlanych - ogólne zasady ..

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
patrilla
Posty: 299
Rejestracja: 19 września 2005, 20:53
Lokalizacja: Toruń

03 listopada 2005, 23:58

Pytanie jak w temacie :) interesują mnie kryteria oraz zasady umowy odnośnie zakupu suki na prawach-warunkach hodolwanych. Jaki procent wartosci szczeniaka pokrywam, a jak rozkładaja się dalsze płatnosci. Proszę hodowców z doswiadczeniem w tej kwestii o ogólny zarys sytuacji, wiem że każdy podchodzi do tego indywidualnie, ale chętnie dowiem sie jak to wygląda od kuchni u Was?
z góry dziękuję :) i pozdrawiam :)
Gość

04 listopada 2005, 22:52

z tego co ja wiem, to suczke dostaje "za darmo", ale zobowiazujesz sie oddac hodowcy caly pierwszy miot suni.
Marzena

23 listopada 2005, 19:02

DZień dobry

Wszystko zależy od hodowcy i najlepiej rozmawiać z hodowcą od którego będziemy chcieć sukę , ale teoretycznie wygląda to tak sukę dostajemy za darmo musimy o nią dbać jeździć na wystawy by mogła być zakwalifikowana do hodowli ( przynajmniej 3 wytawy z oceną bardzo dobrą lub doskonała)oczwiściwe wszystko na swój koszt pkryć wybranym przez hodowcę reproduktorem za krycie zapłacić, hodowca bierze 2 szczeniaki z miotu. Jednak dokładne zasady trzeba ustalać już bezpośrednio z hodowcą od którego będziemy mieć szczeniaka

Pozdrawiam
Marzena Machnik
Gość

23 listopada 2005, 22:21

Bardzo dziekuję za odpowiedź :)
Pozdrawiam
Gość

24 grudnia 2005, 11:34

ja oddałam sukę na prawa hodowlane, w umowie z nabywcą ustaliliśmy co następuje:
nabywca pokrywa koszta wystawy
suczkę pokryje reproduktorem wskazanym prze ze mnie ( w tym przypadku moim reproduktorem.
po odchowaniu miotu szczeniakami dzielimy się po połowie lub ekwiwalent pieniężny za połowe miotu.
potem suczka przechodzi na własność nabywcy.
jeżeli okaże się że suka jest bezpłodna - bezpłatnie przechodzi na własność nabywcy.
jeżeli suka nie zostanie zakwalifikowana do hodowli to też bezpłatnie przekazuję prawa do suki nabywcy.
oto były najważniejsze punkty umowy.
póki co sunia rośnie, ma już 8 miesięcy, pięknie się rozwija , jestem w stałym kontakcie z nabywcą i obie strony są zadowolone z umowy.
Awatar użytkownika
patrilla
Posty: 299
Rejestracja: 19 września 2005, 20:53
Lokalizacja: Toruń

24 grudnia 2005, 11:59

Świetna wyczerpująca odpowiedź wielkie dzieki i Wesołych Świąt :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość