Rodowod dla szczeniakow<POMOCY>

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

justyska
Posty: 1
Rejestracja: 23 sierpnia 2008, 19:56
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

23 sierpnia 2008, 20:13

HELLO!!! :lol:
Mam psa rast YORK niestety bez rodowodu :( ostatnio zastanawialam sie nad kupnem suczki z rodowodem... Czy po skrzyzowaniu tej pary szczeniaki beda mialy szanse na zdobycie metryki??? Jesli tak to co mam zrobic by ja otrzymac?? Odpowiadajcie prosze
Awatar użytkownika
Ania_Ś
Posty: 89
Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

23 sierpnia 2008, 21:34

Odpowiedź brzmi nie.
Psy muszą posiadać metryki, rodowody oraz uprawnienia hodowlane aby ich szczenięta posiadały metryki.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

23 sierpnia 2008, 23:29

Dodajmy - oboje rodzice muszą mieć odpowiednie kwalifikacje żeby szczeniaki miały rodowody.

Jeżeli kupisz suczkę i będziesz ja puszczać z własnym psem to niezależnie czy to będzie sunia z papierami czy nie będzie to tylko produkcja nic nie mająca wspólnego z Hodowlą :(
Efekty widać - pełno psów w typie...

Nawet jeżeli Twój piesek jest na oko piękny to niestety nie wiesz co ma w genach -( Szczeniaki po nim mogą odziedziczyć np. wady po zdyskwalifikowanych przodkach albo po nierasowym przodku - bo nie wiesz naprawdę jacy byli przodkowie - wygląd osobnika to jedna sprawa, genotyp czyli pula genetyczna to druga sprawa - to te brakujące 50% których nie widać na oko .
psiak93
Posty: 2
Rejestracja: 14 lutego 2009, 15:44

14 lutego 2009, 15:49

Nie będzie mieć szans, gdyż muszą być dwa psy rodowodowe..
Awatar użytkownika
Sissy
Posty: 59
Rejestracja: 27 stycznia 2009, 16:49
Lokalizacja: Ossów

15 lutego 2009, 10:04

psiak93 pisze:Nie będzie mieć szans, gdyż muszą być dwa psy rodowodowe..
...z uprawnieniami hodowlanymi. Nawet szczeniaki po obojgu rodzicach,którzy rodowody posiadają,ale praw już nie,nie otrzymają metryk.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość