Rasowe chore.Zanim kupisz pomyśl 2 x.

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

03 października 2014, 09:57

Wielu hodowców może będzie się burzyć,jednak opublikuję,bo to na opiekuna psa,kota czekają wydatki,smutki i wszelkie związane z tym przeżycia.
http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... erzat.html
Nie jest moim celem odradzanie kupna zwierząt z hodowli,czyli rasowych,jednak wiem co sama przechodzę,lecząc swojego psa,jakie koszty ponoszę ile nocy nie prześpię,nie mówiąc już o tym ile mój pies wycierpi.
Na szczęście coraz więcej artykułów w prasie weterynaryjnej ukazuje się na temat trendów w hodowlach i warto się z nimi zapoznać, by potem nie być rozczarowanym.
Coraz więcej osób szukając psa dla siebie zwraca uwagę,na charakter psa danej rasy,pod kontem swojego trybu życia.Warto tez jednak sprawdzić,jakie choroby najczęściej występują u danej rasy.
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

03 października 2014, 10:20

Gość, jakiej rasy masz psa i z jakimi borykasz się problemami zdrowotnymi? To ważne przy zakładaniu takiego tematu, aby nie być gołosłownym.
pierzynaa89

23 października 2014, 17:31

ja mam rasowego boksera. I jest chory.
pierzyna89
Posty: 1
Rejestracja: 23 października 2014, 17:12

23 października 2014, 17:38

dysplazja stawu biodrowego, problemy ze stawami w przednich łapach...
Gość

16 listopada 2014, 16:07

Dziś, 16 listopada, 15:40
Fokus TV
Nie przegap
Gatunek:
Film dokumentalny
Reżyser:
Jemima Harrison
Produkcja:
Wielka Brytania, 2008
Kat. wiekowa:
Ocena (4 głosy ):
Trzeba zobaczyć
Poleć znajomym:
Dokument ukazuje kulisy hodowli i wystaw psów rasowych w Wielkiej Brytanii. Jego twórcy odkryli jeden z największych skandali. Dziennikarskie śledztwo prowadzi do ogromnej brytyjskiej instytucji stojącej na straży rasowości psów The Kennel Club, która odpowiada za organizację prestiżowych wystaw i ustala wzorce dotyczące każdej rasy psa. Okazuje się, że pogoń za uzyskaniem idealnego czworonoga prowadzi do tego, że hodowcy często narażają zwierzęta na ogromne cierpienia. Sytuacja wielu ras obciążonych genetycznymi chorobami jest tak dramatyczna, że sprawą zajął się brytyjski parlament. Widzowie dowiedzą się, czy uda się zmienić los psów i wprowadzić nowe zasady etyki hodowlanej
gość 1

16 listopada 2014, 18:02

Mała poprawka - wzorce ustala FCI a nie brytyjski kennel klub. No chyba że to jest stowarzyszenie pseudohodowców podobne do naszych klubów pikusiów rasowych powstałych po nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt?
ChocholFan
Posty: 1
Rejestracja: 24 lutego 2015, 20:18

24 lutego 2015, 20:29

A jakie choroby są domeną labradorów retrieverów i goldenów retrieverów? Przymierzam się do kupna i chciałbym wiedzieć, na co zwracać uwagę. Z góry dziękuję za pomoc.
Majka...
Posty: 1
Rejestracja: 27 lutego 2015, 22:31

27 lutego 2015, 22:43

Ja mam bernardyna i biedactwo już jako szczenię chorował na stawy i co jakiś czas to wraca.
patryk254
Posty: 2
Rejestracja: 17 marca 2015, 14:56

17 marca 2015, 15:01

Mam Pudla, który po 13 latach nie widzi i nie ma węchu :( :(
Maaarzycielka888
Posty: 1
Rejestracja: 21 marca 2015, 10:08

21 marca 2015, 10:13

Nie wiem co się dzieje, ale na każdym kroku spotykam ludzi którzy po zakupie rasowego psa mówią że nigdy więcej tego nie zrobią. Nie dlatego że szkoda im pieniędzy na leczenie (chociaż tacy też na pewno się zdarzają), ale przede wszystkim dlatego że nie mogą patrzeć na cierpienie swoich piesków. Sama chciałam nabyć owczarka niemieckiego z rodowodem FCI, ale teraz mam spore wątpliwości i szczerze powiedziawszy chyba uratuję życie jakiemuś niechcianemu szczeniaczkowi, bo przecież będę go kochała tak samo jak psa za 2-3 tys. zł.
nmakowiel1
Posty: 4
Rejestracja: 19 marca 2015, 11:15

26 marca 2015, 21:55

Ja właśnie zastanawiam się nad zakupem takiego pieska. Ale widzę, że to chyba nie jest najlepszy pomysł...

patryk254 pisze:Mam Pudla, który po 13 latach nie widzi i nie ma węchu :( :(
A co w tym dziwnego? to akurat nie ma związku z rasą, dużo starszych psów na starość traci słuch i/lub wzrok.
maly.simba
Posty: 3
Rejestracja: 31 marca 2015, 17:04

01 kwietnia 2015, 06:45

witam
Uważam że to nie zależy od rasy a od osobnika. Niemożna powiedzieć z góry że ten piesek będzie chory czy nie:) pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość