pytanie o pseudohodowle

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

30 maja 2012, 10:55

Zadziwiające jak dyskusja może zmienić tor. :D
gina11
Posty: 329
Rejestracja: 24 marca 2012, 17:02

31 maja 2012, 20:28

ja wiem po co się hoduje psy z coraz to krótszymi kufami! żeby łatwiej było im wyglądać przy grze w chowanego :wink: a tak poważnie te zrzeszenia hodowców i cała elita decydująca o tym jaki ma być wzorzec rasy to jedna wielka rodzina, jak lekarze i prawnicy. trzymają się razem i nikt ich nie upomni że to co wyprawiają z wyglądem tych psów to chore
bartekoj888

17 listopada 2014, 20:53

sorki za chamstwo ale twoich rodziców też nikt nie pytał a jakoś cie poczeli
Gość

18 listopada 2014, 01:04

autor: bartekoj888 » wczoraj, 20:53
sorki za chamstwo ale twoich rodziców też nikt nie pytał a jakoś cie poczeli

Nie ma sensu,przepraszać za chamstwo,będąc chamem,to nie logiczne. :?
pati03
Posty: 6
Rejestracja: 17 listopada 2013, 11:07

19 listopada 2014, 12:17

To prawda niestety ,że ludzie nie mają pojęcia co to jest Związek Kynologiczny i czym różnią się hodowcy i szczenięta z takiego związku od innych stowarzyszeń.Dla większości liczy się przeważnie cena i ewentualnie wygląd a już rodzice szczeniąt ich zdrowie czy zachowanie, socjalizacja to sprawa drugorzędna albo wręcz nieważna :(
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

19 listopada 2014, 14:05

Niestety - bardzo często hodowcy ZKwP i pesudohodowcy nie róznia sie niczym... sa i takie przypadki gdzie pseudohodowca lepiej traktuje psy niz ten z ZKwP
I chyba w koncu nalezy zacząć o tym mówić bardzo głosno...
pati03
Posty: 6
Rejestracja: 17 listopada 2013, 11:07

19 listopada 2014, 15:18

Uważam, że zawsze trzeba mówić głośno i interweniować tam ,gdzie zwierzęta są źle traktowane i żyją w koszmarnych warunkach nawet jeśli to odbywa się w hodowlach ZKwP,tylko wtedy trzeba sobie zadać pytanie ,czy to jest jeszcze hodowla czy może już produkcja psów.Jednak takie przypadki w ramach ZKwP są sporadyczne ,ponieważ tam zrzeszeni są ludzie ,którzy w większości dążą do doskonalenia danej rasy,obowiązują ich regulaminy,podatki a przede wszystkim to miłośnicy psów a w tych wszystkich innych organizacjach , które powstały po wejściu w życie ustawy o zakazie rozmnażania i sprzedaży zwierząt nie hodowlanych ludzie zrzeszają się tylko po to żeby właśnie móc jak gdyby legalnie rozmnażać psy.Niestety warunki w jakich to robią i ilość posiadanych psów z czasem bardzo ich samych przerasta.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

19 listopada 2014, 15:27

Oj zdziwiłabys się jak bardzo sporadycznie,. Obstawiam że przynajmniej co druga hodowla ZKwP to zwykła fabryka dla kasy...
pati03
Posty: 6
Rejestracja: 17 listopada 2013, 11:07

19 listopada 2014, 15:50

Dla mnie dobro zwierząt jest najważniejsze i zawsze będę potępiać ludzi ,którzy krzywdzą stworzenia i nie ważne czy to będzie w ramach ZKwP czy innej organizacji a wstydzić powinni się i jedni i drudzy skoro kieruje nimi żądza pieniędzy a nie miłość do zwierząt.Dla mnie hodowla psów opiera się głownie na zamiłowaniu do kynologii,na działaniach mających na celu doskonalenie danej rasy,na tym aby psy były szczęśliwe,czuły się ważnymi członkami rodziny a nie maszynkami do produkcji szczeniąt i jedynym źródłem dochodu.
taka jest prawda

20 listopada 2014, 09:46

Wystarczy poobserwować i jak rozmnażacz produkuje co miesiąc nowy miocik albo i częściej to nic z hodowlą to nie ma wspólnego. To czyste pseudo bez znaczenia gdzie zarejestrowane, bo żeby produkować tyle miotów to trzeba mieć multum suk, których nie sposób trzymać w domu tylko w piwnicy, w garażu, w oborze, albo w chlewiku.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

20 listopada 2014, 14:52

Że tak powiem świadomość i nastawienie społeczeństwa po prostu dobija psom przysłowiowy gwóźdź ..... a pseuduchom radość......
Z ostatnich dni rozmowy o szczeniaki :
..... badania ????? ..... jakie badania ????
Potrzebuję pieska dla 6 letniego dziecka ...... tak dziecko będzie pieska karmić, wyprowadzać na spacerki i czesać ......
no i na koniec po prostu ręce opadają ...
mnie nie interesuje co w cenie, ja nie dam za psa więcej niż .... bo ja przepłacać nie będę ..... badania ? A po co ??? ...... papier, mnie to nie interesuje, przecież widzę co kupuje ! ,,,,,,, jak to czy rozpoznam, przecież pudel jest kudłaty i ma uszy leżące ...... a miałem takiego, ale stary był, 6 lat miał ..... (moja wypowiedź, 6 lat to pies w kwiecie wieku, u mnie jest suczka 15 letnia i dopiero teraz zaczyna się starzeć ) ... ILEEEEEEEEEEE ????? Pies tyle nie żyje !


No i jak tu proszę Państwa pseuduchy mają się nie mieć dobrze ......
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

21 listopada 2014, 07:48

Pianistko, a może ten człowiek miał bernardyna a nie pudla (sama wiesz jak wygląda znajomość ras u nas) i dlatego nie wierzy, że one kilkanaście lat żyją?
abibull
Posty: 7
Rejestracja: 26 sierpnia 2015, 18:08
Lokalizacja: https://www.facebook.com/abibulll

26 sierpnia 2015, 20:10

isabelle30 pisze:Oj zdziwiłabys się jak bardzo sporadycznie,. Obstawiam że przynajmniej co druga hodowla ZKwP to zwykła fabryka dla kasy...
Co prawda to prawda . ZKWP to we większości Fabryka :(
Obrazek
kjurk
Posty: 1
Rejestracja: 16 listopada 2015, 21:17

16 listopada 2015, 21:21

Witam,

znacie jakieś hodowle owczarka szetlandzkiego w okolicach Lublina??
pieza
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwietnia 2016, 10:05

01 kwietnia 2016, 12:48

Poszukaj wpisów na portalach regionalnych, blogach
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość