pseudohodowle

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

18 października 2013, 08:21

Tak, zlikwidujmy wszsytkie hodowle psów i kotów a za kilkanaście lat marudźmy, że nie mamy w domu psa/kota, bo i nie ma ska wziąć.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

22 października 2013, 07:09

Twoja definicja to wypisz wymaluj sedno sprawy w pseudo ! I proszę tak właśnie zmienić post a nie obrażać prawdziwych Hodowców .
Właśnie takie powielanie niedomówień powoduje, że rozmnażalnie mają się po prostu ZNAKOMICIE ! Czyli promuje się świadomie znęcanie nad zwierzętami !
No bo skoro jedna pani drugiej pani mówi, takie bzdury to gdzie idzie trzecia pani ? Do rozmnażalni gdzie gdzie psy żyją w tragicznych warunkach !!!
Czyli droga aleksandropolis właśnie zapromowałaś wyzysk kosztem psiego i kociego zdrowia i życia ! To z czym prawdziwi miłośnicy zwierząt w tym prawdziwi Hodowcy walczą na całej linii !!!
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty: 1878
Rejestracja: 13 listopada 2010, 19:52

29 listopada 2013, 03:22

Obrazek

To zdjęcie z nielegalnej hodowli w Manchester - pieski przygotowane do sprzedaży jako prezenty 'pod choinkę'.

:evil:

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ernet.html
bachar
Posty: 1
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 09:58

16 stycznia 2014, 15:32

Straszna :cry:
Shendy
Posty: 44
Rejestracja: 17 stycznia 2014, 14:18

26 kwietnia 2014, 11:18

lewandowska.marzena pisze:W tych waszych "pseudohodowlach" psy kosztują po 500 - 800 zł, a nawet drożej, nikt normalny, nie kupuje takiego psa, żeby go wyrzucić. Równie dobrze, można wyrzucić psa za 2000 z papierami. Wszystko zależy od człowieka, tak jak jeden może pokochać kundelka, inny może porzucić psa z rodowodem, bo się nie tak zachowuje, bo coś zniszczył, bo przeszkadza, bo nie można pojechać na wakacje, albo nie ma kto z nim siedzieć. Niestety, taka jest prawda, a argument, że psy bez rodowodu trafiają tylko do schroniska jest wielką bzdurą, po prostu szukacie wszystkiego, żeby postawić na swoim. Tak samo w schroniskach lądują psy z rodowodami, nasza rzeczywistość nie jest kolorowa, a dla was wszystko jest zawsze jasne. Są tylko dobrzy i źli, niestety, chyba trzeba otworzyć szerzej oczy, niż widzieć wszystko z wielkim ograniczeniem.

Zgadzam sie z Tobą zupelnie,masz racje jezeli ktos sie chce pozbyc psa pod jakims pretekstem to i tak sie go pozbędzie nie zaleźnie ile kosztował.
Tu nie chodzi o koszt ale podejscie do zwierzaka czy jest dla nas przyjacielem czy chwilowa zachciwnka swoja lub dziecka.
Jezeli chodz i o hodowle to czasami mam wrazenie,odczucie ze one same nakrecaja proces pseudohodowli,ceny psiakow z tzw rodowodem przyprawiaja czasem o zawrót glowy,jezeli cena takiego psiaka to prawie 1500 do 2500 i wiecej to w sumie nie dziwie sie ze ktos kupuje psa tej samej rasy za 500 zl bo mu nie zalezy na rodowodzie a nie zastanawia sie z jakich one warunków pochodza,przeciez nie wszystkie pseudohodowle sa od razu be i te zle, bo tak jak powiedzialas w tych hodowlach tez roznie bywa nie zawsze psy przebywaja w domu,nie zawsze ludzie poswiecaja im tyle czasu ile powinni,czasem wiedze ze z psiakiem jest cos nie tak a jednak sprzedaja go za duze pieniadze nie informujac o tym przyszlego opiekuna.....kwadratura koła tak na prawde.
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

26 kwietnia 2014, 15:38

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 13:16 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

26 kwietnia 2014, 17:26

Dodałabym, że ogólnie psy nie powinny jeść byle czego, ciężarna i karmiąca suka tym bardziej. Szczenięta też muszą jeść i to nie chappi czy pedigree, albo namoczony chleb. Koszt repa, badań w ciąży, poszczep sobie gromadkę (może mają zniżki?).
Ja miałam jeszcze dwa miechy wycięte z życiorysu.
Sprząta się non stop, zwłaszcza jak wypełzają i sikają wszędzie. (parkiet zniszczony) Obgryzły segment, zeżarły książki...
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

26 kwietnia 2014, 19:33

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 13:16 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
Shendy
Posty: 44
Rejestracja: 17 stycznia 2014, 14:18

26 kwietnia 2014, 23:39

Nie zrozumcie mnie zle ja tez nie popieram pseudohodowli ,tez chciałabym miec pewnosć ze jezeli decyduje sie na psiaka rasowego z papierami to bedzie to psiak ktory bedzie mial zapewnione jak najlepsze warunki od chwili poczecia ze sie tak wyraze bo sunia bedzie miala wszystko to czego potrzebuje do chwili narodzin i nastepne przynajmniej 2 miesiace.
Prawda jest tez taka ze zawsze beda chetni na psiaka rasowego /po dwoch rodzicach rodowodowych/ ale nie bedzie im na papierach zalezalo bo nigdy nie beda brali udziału w wystawach a to napedza pseudohodowle.
Ja wiem,ze hodowla psiakow rasowych wiąze sie z wyrzeczeniami, kosztami , opieka weterynaryjna, dobre odzywianie itp a to kosztuje ale kazdy kto decyduje sie na zalozenie hodowli o tym wie i takie ryzyko podejmuje swiadomie.Cos za cos.
Nie kazdy sie nad tym zastanawia i tak naprawde ich to nie interesuje, chca psa i nie ma znaczenia skad one pochodza i w jakich warunkach zyly i dorastaly.
Miejmy nadzieje ze takich pseudohodowli bedzie jak najmniej a w koncu znikna smiercia naturalna wszystko zalezy od swiadomosci ludzi ktorzy chca kupic rasowego i nie tylko pieska.
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

27 kwietnia 2014, 09:57

Ale to wtedy można wziąć psiaka ze schroniska skoro komuś na papierach nie zależy.
Ja rozumiem o co Ci chodzi ale dla mnie takie postępowania to krótkowzroczność a często i ignorancja.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

27 kwietnia 2014, 10:00

Schronisko, fundacje, szukać ewentualnie peta... a nie kupować kundelka, skoro tyle ich gnije.
Shendy
Posty: 44
Rejestracja: 17 stycznia 2014, 14:18

27 kwietnia 2014, 15:27

Seiti pisze:Schronisko, fundacje, szukać ewentualnie peta... a nie kupować kundelka, skoro tyle ich gnije.
Zgadzam sie z Wami, wbrew pozorom nawet psiaki z papierami szukaja domów mozna je poprostu przygarnac, dac kochajacy dom jak juz komus koniecznie zalezy na psie rasowym a nie chce placic za psa z hodowli.
Kundelki sa kochane tak jak kazdy inny psiak oddaje jeszcze wiecej w swojej milosci niz mozemu mu dac tak jak mowilam wszystko zalezy od tego jak traktujemy swojego czworonoznego przyjaciela
Z nami od 5 lat mieszka kundelek, ktory tak naprawde sam nas wybrał w pewnym sensie pojawil sie na naszej drodze i jest nie oddalabym go za zadne skarby na swiecie do niedawna byly dwa on i sunia w typie ON ka teraz on jest cała nasza radoscia i mam nadzieje z nami jeszcze bardzo długo.
Awatar użytkownika
cockermanka
Posty: 169
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 10:40
Lokalizacja: Beskidy

08 maja 2014, 14:50

gomix pisze:Jednak warto pomyśleć też o tym aby takiego pieska zabrać z takiej hodowli. Uwolnić , dać poczucie bezpieczeństwa , każdy potrzebuje schronienia i ratunku , zarówno ten z hodowli jak i ten ze schroniska.
Taaak..a mamusia tego "uratowanego" pieska nadal będzie rodzić co cieczkę,aż padnie...

Skasuj ten spam z podpisu...
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

08 maja 2014, 16:08

Dokładnie, zagłuszyć sumienie "bo przecież uratowałam biedaka" dając wykup kilka stówek i skazując kilka, kilkanaście albo i kilkadziesiąt kolejnych na śmierć w męczarniach na czele z eksploatowaną suką-matką .....
Trzeba pamiętać, że wielu handlarzy właśnie żeruje na dobrych ludzkich odruchach typu ratujmy maleństwo .... ale to obłuda ... z tym stoi tragedia innych -(
Shendy
Posty: 44
Rejestracja: 17 stycznia 2014, 14:18

09 maja 2014, 20:23

Rozumie niechec do pseudohodowli bo wiadomo jak jest ale nie mozna generalizowac.Obserwujac dzialania niektorych tzw legalnych hodowli tez odczuwam niesmak ,bo nie wyobrazam sobie prowadzic hodowle miec u siebie psa ,swojego przyjaciela i pozbyc sie go za jakis czas np po uplywie 5 lat, bo musze lub chce go wymienic ma mlodszy model, bo ten sie juz nie nadaje,bo jest za stara/y zaraz pewnie uslysze,ze to wymaga dobro hodowli ....byc moze ale gdzie jest przyjazn,gdzie poszanowanien psich uczuc....jezeli nawet jest za stary/a to zostaje u mnie do konca a nie pozbywam sie psa jak niepotrzebnego smiecia.
Nie rozumie takiego postepowania i pewnie nigdy nie zrozumie.
Ale nie potepiam tez osoby, ktora ma psa z papierami który nie bierze udzialu w wystawach a chce by jego sunia miala chociaz raz w zyciu mlode, zakladajac ze robi to odpowiedzialnie,ze zajmuje sie suka,zapewnia jej opieke weterynaryjna,dba o szczeniaki ktore przyszly na swiat i na koniec znajduje im odpowiedzialnych nowych opiekunow.Nie mozna takiej osoby porownac do pazernego na pieniadze pseudohodowcy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość