pseudohodowle

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
Seiti

17 lipca 2015, 17:03

Jak to teraz naprawić, jak ogarnąć ten chaos. Zabrakło paru słów... przykre.
Polski spaniel myśliwski...? Co to jest, jak to stworzono? Trochę mi przypomina wyżła ze spanielem.
''Moje życzenia są piękne jak marzenia lecz moje marzenia są nie do spełnienia"
"Jestem Słońcem. Choćby nie wiem jak silny sztorm mnie przysłonił, chmury w końcu się rozejdą. A ja znowu będę świecić."

Obrazek
pianistka
Kontakt:

18 lipca 2015, 19:22

Niestety w imię biznesu papier wszystko przyjmie ..... a skundlony długowłosy mops maści wątrobianej sprzedany jako "japoński chin" mnie po prostu dobił ....
abibull
Kontakt:

26 sierpnia 2015, 18:24

Shendy pisze:Nie zrozumcie mnie zle ja tez nie popieram pseudohodowli ,tez chciałabym miec pewnosć ze jezeli decyduje sie na psiaka rasowego z papierami to bedzie to psiak ktory bedzie mial zapewnione jak najlepsze warunki od chwili poczecia ze sie tak wyraze bo sunia bedzie miala wszystko to czego potrzebuje do chwili narodzin i nastepne przynajmniej 2 miesiace.
Prawda jest tez taka ze zawsze beda chetni na psiaka rasowego /po dwoch rodzicach rodowodowych/ ale nie bedzie im na papierach zalezalo bo nigdy nie beda brali udziału w wystawach a to napedza pseudohodowle.
Ja wiem,ze hodowla psiakow rasowych wiąze sie z wyrzeczeniami, kosztami , opieka weterynaryjna, dobre odzywianie itp a to kosztuje ale kazdy kto decyduje sie na zalozenie hodowli o tym wie i takie ryzyko podejmuje swiadomie.Cos za cos.
Nie kazdy sie nad tym zastanawia i tak naprawde ich to nie interesuje, chca psa i nie ma znaczenia skad one pochodza i w jakich warunkach zyly i dorastaly.
Miejmy nadzieje ze takich pseudohodowli bedzie jak najmniej a w koncu znikna smiercia naturalna wszystko zalezy od swiadomosci ludzi ktorzy chca kupic rasowego i nie tylko pieska.
Czyli ci z zkwp sa normalnymi ludźmi bo dobrze karmią a ci hodowcy z innych związków już nie są takimi samymi ludźmi Bo twoim zdaniem źle karmią ?
Oj brednie
Hodowla domowa ma o niebo lepsze warunki niż Fabryki z ZKWP gdzie kilkanaście suk w klatkach tylko siedzi i rodzi . Ogarnij się zanim zaczniesz kolejne bzdury wypisywać
ODPOWIEDZ