PORONIENIE W 50 DNIU CIAZY

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

aneczka__wwa
Posty: 3
Rejestracja: 15 września 2007, 21:18

15 września 2007, 23:01

MOJA SUNIA OSZCZENILA SIE W 50 DNIU CIAZY MIALA 5 SZCZENIAT 3SUCZKI Z NIEDOROZWOJEM ODRAZU ODESZLY DWAJ CHLOPCY WALCZYLI JEDEN 11 GODZIN DRUGI 18 NIESTETY TEZ BYLI BEZ SZANS MAM PYTANIE CZY PRZY NASTEPNEJ CIAZY MOZE SIE TO POWTORZYC I JEZELI TAK TO JAK MOZNA TEMU ZAPOBIEC??SUNIA JEST DWU I POL LETNIA YORCZKA I BYLA TO JEJ PIERWSZA CIAZA
Gość

17 września 2007, 23:34

Hmm, a jakieś niepokojące objawy wcześniej były? Pierwsze co się narzuca to zakażenie brucellą. Musicie wziąć wymaz i zobaczyć czy wyjdzie brucella canis.
aneczka__wwa
Posty: 3
Rejestracja: 15 września 2007, 21:18

18 września 2007, 17:10

tak tylko ze przy brucelli podobno szczeniaki rodza sie martwe a te nasze dwa zyly czy jest to mozliwe przy tej chorobie?a objawem byl sluzowaty wyciek z pochwy wet sugerowal ze moze to byc niedobor progesteronu
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

19 września 2007, 19:09

Bez odpowiednich badań nie będzie wiadomo jaki był powód poronienia. Powodów może być kilka, choroba, zakażenie które mogą wpłynąć na każdą kolejną ciążę , kalectwo płodów (to będzie sprawa genetyki) , uraz (sprawa techniczna), niedorozwój macicy i inne.
Wyciek był kilka dni przed czy tuż przed porodem? Czasem suczki mają wyciek śluzowaty (rozpuszczający sie czop blokujący macicę) już około 50 dnia i rodzą normalnie w terminie.
Jeżeli definitywnie nie wykluczysz wszystkiego to odpowiedź brzmi - tak może się to powtórzyć.
aneczka__wwa
Posty: 3
Rejestracja: 15 września 2007, 21:18

20 września 2007, 21:35

śluzowaty wyciek byl wczesniej . A moze ktos ma dobrego weta w Warszawie ktory wykonalby te wszystkie badania?Choc nie wiem czy i tak zdecydujemy sie na szczeniaki strasznie to przezylismy i my i sunia ale chcialabym wiedziec dlaczego tak sie stalo
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość