Odrobaczanie suki w ciąży

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Apocatequil

15 czerwca 2012, 20:55

Odrobaczam sukę w ciąży z porozumieniu z wetem.
Odrobaczam też przed ciążą.
W ciąży ujawniają się niektóre pasożyty, ja odrobaczałam jakoś w 2 czy 3 tygodniu ciąży bodajże, nie pamiętam.
Tak czy siak sama wet to zaleciła, mimo, że suczka była odrobaczana wcześniej.
Arsa13
Posty: 27
Rejestracja: 18 maja 2012, 00:16

15 czerwca 2012, 22:27

To ja znów slyszalam, ze po 40 dniu fenbendazol jest już bezpieczny ale wlasnie dopiero po 40 dniu od krycia
Apocatequil

16 czerwca 2012, 14:58

Możliwe, ja nie pamiętam na 100% którego to dokładnie było dnia, ale odrobaczałam jakoś w połowie ciąży właśnie.
Wyżej napisałam 2-3 tydzień, ale może to rzeczywiscie było po połowie i mi się pokićkało z fronline'm ;)
Bo frontline można do 2-3 tygodnia ciaży.
Musiałabym sprawdzić w książeczce, tak czy siak suczka miała się ok, szczeniak urodził się zdrowy :)
Arsa13
Posty: 27
Rejestracja: 18 maja 2012, 00:16

18 czerwca 2012, 14:57

Ja prawie zawsze po 40 dniu odrobaczam przez 3 dni Panacurem
polkaaaaaaaaa

29 września 2018, 23:13

my znalezlismy suke w lesie , przygarnelismy , odrobaczylismy zaszczepilismy i okazalo sie ze jest w ciazy ...i klops miiot 11 szczeniakow 10 zdechlo zaraz po urodzeniu . 1 nie ma odruchu ssania jest slaby . dokarmianie nic nie daje bo nie chce mleka,..piszczy ucieka glowka, no i co robic wet kaze przystawiac i przystawiac, rrano jedziemy szukac jakiegos weta otwartego jak nie zdechnie.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

05 maja 2022, 07:15

Witaj!
Odrobaczanie to jeden z zabiegów, które warto wykonywać regularnie - najlepiej dwa razy do roku. Warto jednak zdać sobie sprawę, że może ono wywołać różne reakcje ze strony organizmu naszych zwierząt. Warto zawsze konsultować to z weterynarzem.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wygląda zabieg odrobaczania i jakie są jego efekty koniecznie zajrzyj na naszego bloga. hhttps://www.krakvet.pl/artykuly/odrobaczanie-ps ... nformacje/
Z tekstu dowiesz się wielu ważnych informacji.

KrakVet.pl
fugazi
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2017, 23:05

23 maja 2022, 11:48

Arsa13 pisze:
> To ja znów slyszalam, ze po 40 dniu fenbendazol jest już bezpieczny ale
> wlasnie dopiero po 40 dniu od krycia


dzięki za informację!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość