objawy cieczki

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

wiernikosia
Posty: 11
Rejestracja: 05 lutego 2006, 17:19
Lokalizacja: Kraków

14 maja 2006, 08:54

Może naiwne pytanie, ale cóż... Jakie są objawy pierwszej cieczki. Gdzieś się doczytałąm, że pierwsza cieczka może przejść bezobjawowo. Dzisiaj na spacerze doczepił się do nas obrzydliwy kundel. Niestety moja "sucz" była spuszczona i tyle ją widziałam. Jeszcze wczoraj ją sobie oglądałam i nie zauważyłam, żeby miała obrzęknięte narządy rodne, tudzież żegy coś ciekło. Kundel starał się kopulować od przedu, od tyłu, od boku. Niestety nie wiem do czego doszło, bo straciłam Kraksę z oczu i tylko mam nadzieję, że nie będzie konsekwencji. Inne psy się nie zleciały, więc tylko mam nadzieję, że ten pies był nadpobudliwy i tyle. Ale jak nie, to co robić? Mój weterynarz jest na urlopie
SIB

14 maja 2006, 10:30

A w jakim wieku jest suczka?
Zapomnialas napisac a to ważne.
wiernikosia
Posty: 11
Rejestracja: 05 lutego 2006, 17:19
Lokalizacja: Kraków

14 maja 2006, 16:32

SIB pisze:A w jakim wieku jest suczka?
Zapomnialas napisac a to ważne.
Moja suka - beagle ze świńskim ogonkiem - ma skończone 6 miesięcy.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 maja 2006, 22:41

pierwsza cieczka może przebiegać całkowicie bezobjawowo druga też ale już rzadziej bezobjawowo przebiega.
serwus85

13 lipca 2006, 18:41

panie dokorze jesli bezobjawowo to jak to rozpoznac i czy czesto to sie zdaza?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 lipca 2006, 17:26

rozpoznać to można po psach, które podwąchują suczke, idą za nią krok w krok. Inna metoda do wziernikowanie pochwy, cytologia czy też badanie krwi na poziom hormonów. Zdarza się często taka bezobjawowa pierwsza cieczka, u niektórych ras pierwsza taka cieczka to "obowiązek".
serwus85

16 lipca 2006, 19:20

dziekuje ,mam jeszcze dwa pytaniaczy do tych ras zaliczaja sie rasy wielkoglowe tzn.buldog,mops itd. ,oraz czy badanie krwi na poziomie hormonalnym umozliwia stwierdzenie zblizajacej sie cieczki badz nie?pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 lipca 2006, 22:23

tak jest to możliwe u tych ras, badaniem krwi można ustalić zbliżającą się czeczke.
emimall

13 października 2012, 10:29

czy przy cieczce bezobjawowej narządy będą opuchnięte?jakie mogą być jeszcze inne objawy?moja suczka golden retriever ma niecałe 10 mcy...gdy chodzimy na spacery gdzie jest całe stado psów psy próbują z nią kopulować ale też nie wszystkie - szczególnie młode(burza hormonów?)albo ją bardzo obszczekują- stanowi dla nich na pewno jakąś atrakcje. żaden samiec za nami się nie włóczy...czy gdy suczka nie ma cieczki samiec też może chcieć z nią kopulować?...już nie wiem czy mam jej nie spuszczać ze smyczy bo nie chce z jednej trony katować psa który potrzebuje sporo ruchu a z drugiej narażać też jej zdrowia i mieć problemy
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

13 października 2012, 13:00

Tak, są psy które kopulują nawet gdy suczka nie ma cieczki, kopulują nawet z młodymi psami, poduszkami, wszystkim z czym się da.
Ale ja na twoim miejscu poszłabym do weta. Obawiam się że tylko on może stwierdzić czy jest to cieczka czy tez jakiś długi rozbieg do cieczki. Na pewno pozwalanie w tej chwili na kontakty z psami jest delikatnie mówiąc ryzykowne.
okidokifroki
Posty: 2
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 15:40

28 grudnia 2013, 15:52

Hej mam problem i prosze i możliwie szybką odpowiedź mam suczke ma ona ok 4 lat 2 miesiące temu dostała zastrzyk przeciw zajściu w ciąze czy coś takiego no i nie ma cieczki ale mój pies dziwnie się zachowuje wciąż chce z nią kopulować tylko on jeden mam jeszcze szczeniaka i dorosłego psa a on nie próbuje z suczką kopulować nie wiem o co chodzi może mój pies jest pobudzony czy coś takiego pomóżciie mi bo może to jakaś choroba no nie wiem martwie sie :(. Porsze o szybką informację. Z góry dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
MaximusKennel
Posty: 87
Rejestracja: 13 listopada 2011, 13:19

28 grudnia 2013, 23:33

okidokifroki pisze:Hej mam problem i prosze i możliwie szybką odpowiedź mam suczke ma ona ok 4 lat 2 miesiące temu dostała zastrzyk przeciw zajściu w ciąze czy coś takiego no i nie ma cieczki ale mój pies dziwnie się zachowuje wciąż chce z nią kopulować tylko on jeden mam jeszcze szczeniaka i dorosłego psa a on nie próbuje z suczką kopulować nie wiem o co chodzi może mój pies jest pobudzony czy coś takiego pomóżciie mi bo może to jakaś choroba no nie wiem martwie sie :(. Porsze o szybką informację. Z góry dziękuje za pomoc.
Nic nowego, jak samiec temperamentny i mu hormony buzują, to mu wełna nie wełna i będzie na sukę skakał, nie ważne czy dostała hormony czy nie. Sama mam takiego jednego: młodego i "jurnego", co non stop swoją babcię (notabene na blokadzie hormonalnej od 3 lat) molestuje :wink:
okidokifroki
Posty: 2
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 15:40

01 stycznia 2014, 10:33

Dzieki za odpowiedź troche się martwiłam.Hahaha molestuje (sorry mam spaczoną mózgownice :))
frodi
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2015, 15:37

11 czerwca 2015, 11:42

Jarek pisze:pierwsza cieczka może przebiegać całkowicie bezobjawowo druga też ale już rzadziej bezobjawowo przebiega.

Czyli kolejne będą z objawami?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość