Obcinanie psom uszu i ogonów - dyskusja

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Kornellia
Posty: 6
Rejestracja: 24 października 2013, 12:09

24 października 2013, 12:20

Jestem tego samego zdania, co przedmówca!
szarada

28 października 2013, 23:27

Moja sunia jest ze schroniska,nie ma ogonka,taką ją już adoptowaliśmy, na szczęście uszka miała nie ruszone.Ile razy słyszałam od ludzi, że nie ma ogonka,jedni grzecznie pytali dlaczego?, niektórzy nieładnie się o mnie wyrażali,ludzie są różni wiadomo,ale mnie zaskakiwało i nadal dziwi co innego,ciągle mijam patrole straży miejskiej, policji,sunia się im podoba,nie dziw toć doberman,to tak zwany pies żandarma,głaskają ją,rozmawiają z nami,komentują urodę,NIGDY,nikt nie zapytał mnie,dlaczego ma obcięty ogon!.Jest w Krakowie sporo dobermanów,dużo kopiowanych,nikt z przedstawicieli prawa,nie zwraca na ten fakt uwagi. Chrzanie takie prawo.
Caamomile
Posty: 1
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 11:58

28 grudnia 2013, 12:05

Dla mnie to, że na forum "miłośników" psów w ogóle jest dyskusja na temat sensowności okaleczania tych zwierząt to szok :( Naprawdę w XXI w są jeszcze ludzie, którzy uważają, że cięcie ucha czy ogona jest jak obcinanie paznokci? Prymitywizm niektórych ludzi jest przerażający :(
Gość

22 maja 2014, 15:36

Tak sobie czytam te wszystkie posty i tak sobie myślę, że pojęcia o kynologii na tym forum to chyba nikt nie ma.
Aż żal czytać. Zapewne większość osób wypowiadających się w tym temacie nie miała za dużych kontaktów z rasami których cięcie uszu dotyczy, nie wspominając o kontaktach z hodowcami, o wystawach, bo pewnie większość z was nawet nie wie po co jest rodowód i po co są wystawy.
Śmieszna jest ta cała szopa i zrzeszanie się ludzi przeciwnych kopiowania uszu, robiących wokół siebie sztuczny szum, do niczego niepotrzebny i żałosny. Nie ma to jak propaganda.
Ciekawe ilu z was chociaż raz kupiło karmę do schroniska, uratowało jakiegoś zwierzaka i zabrało go do siebie. A ci którzy mają psa/kota, dbają o to aby był wykastrowany/wysterylizowany? Czy lubicie mieć małe słodkie szczeniaczki/kotki ? tylko co potem z nimi zrobić?
Ilu z was przejdzie na wegetarianizm? Ci którzy najgłośniej krzyczą o wielkiej krzywdzie i znęcaniu - Kto z was wyrzeknie się jedzenia mięsa? A może całe towarzystwo krzykaczy z forum wybierze się na jakąś kampanie przeciwko mordowaniu zwierząt na żarcie? Przydacie się na coś? a nie tylko nawzajem sobie przyklaskujecie i klepiecie po tyłku. Hipokryci
Irena.SZ
Posty: 1
Rejestracja: 21 czerwca 2014, 18:23

26 czerwca 2014, 18:22

Bądźmy szczerzy - żaden pies , gdyby miał możliwośc wyboru , nie wybrałby skracania mu ogona lub docinania uszów . Niestety człowiek w swojej zarozumiałości uważa , że ma prawo poprawiac naturę , choc trudno nazwac to poprawianiem .Działania takie zawsze obracają się przeciwko zwierzęciu , np hodowanie buldogów i Cavisiów ( Cavalier King Charles Spaniel ) z jak najbardziej płaskimi noskami spowodowało ,że psy te mają kłopoty z jedzeniem i oddychaniem. Więc czy nie byłoby najlepiej tego po prostu zabronic ?
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

26 czerwca 2014, 19:09

Płaskie nosy a raczej nie płaskie tylko schowane nosy oraz inaczej rozwinięty zgryz i cały układ szczęk u buldogów wynikają z chwytu jaki wykonywały w momencie pracy, po to żeby właśnie pies się nie udusił, a w cavalierach nie słyszałam o problemach z jedzeniem ani oddychaniem z powodu płaskich nosów ..... bo ich nie posiadają, cavaliery mają niedługą ale jednak wyraźnie zaznaczoną i wystającą kufę za obręb mózgoczaszki.
Karola186
Posty: 1
Rejestracja: 30 lipca 2014, 21:00

31 lipca 2014, 22:17

Nie wiem jak można obcinać ogon czy uszy zwierzęciu toż to barbarzyństwo.
____________
Maxio102
Posty: 1
Rejestracja: 08 sierpnia 2014, 11:04

08 sierpnia 2014, 11:06

Jakim trzeba być bezdusznym człowiekiem aby takie rzeczy robić. Nie wolno a jakby tobie ktoś przuciłą uszko do szpica to co?

_________
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

08 sierpnia 2014, 17:44

Solidna firma niech się lepiej zajmie budowa domów dla seniorów za darmo :wink:
JoaGall24
Posty: 4
Rejestracja: 19 września 2014, 15:43

24 września 2014, 09:57

Ciekawa dyskusja
bar-basia
Posty: 1
Rejestracja: 22 października 2014, 21:17

23 października 2014, 23:16

Prowadzę hodowle bokserów od 25 lat i w końcu doczekałam się ustawy zabraniającej kopiowania uszu i ogonów :D
twojtyp
Posty: 4
Rejestracja: 20 listopada 2014, 14:22

20 listopada 2014, 14:28

Jestem przeciwna obcinaniu czegokolwiek zwierzętom :!: właścicielu zanim zrobisz krzywdę zwierzęciu obetnij sobie palec i zobacz jakie to przyjemne :!:
agacyganka
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2016, 15:57

24 maja 2016, 16:09

Witam:) mam boksera z ogonem i uszami nietkniętymi i jest cudny :)
markrys81
Posty: 1
Rejestracja: 26 stycznia 2017, 18:46

14 marca 2017, 15:35

Miałem pitt bulla z nieprzyciętymi uszami i był cudny... jestem za zakazem kopiowania uszów.
sigmasig
Posty: 4
Rejestracja: 22 marca 2017, 08:48

08 maja 2017, 09:58

z tego co wiem to już psą się nie obcina uszu
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość