Obcinanie ogonów u Wyżłów

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

andrzejwob
Posty: 2
Rejestracja: 18 stycznia 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

26 stycznia 2010, 09:13

Witam wszystkich.Mam pytanko:do jakiego wieku można bezpiecznie obcinać ogonki szczeniętom Wyżła Niemieckiego??Ewentualnie czy można kilkumiesięcznemu pieskowi skrócić ogonek pod narkozą i czy jest to bezpieczne dla pieska??ile kosztuje taki zabieg?? Bardzo proszę o opinie weterynarza lub osób które miały do czynienia z takimi zabiegami u swoich pupili.z góry dziękuje
Awatar użytkownika
jolantat
Posty: 132
Rejestracja: 03 lipca 2008, 11:31
Lokalizacja: Będzin

26 stycznia 2010, 09:38

Jeśli już to obcina się zaraz po urodzeniu, ale obecnie jest zabronione kopiowanie ogonów i uszu. Jaki się piesek urodzi taki powinien być, dlaczego chcesz go pozbawić ogonka ? Mądrzy ludzie juz dawno odchodzą od takich praktyk. A już kilku miesięczny piesek to nie do pomyślenia aby mu teraz robić taką krzywdę, on jest już do ogona przyzwyczajony i nagle dla kaprysu, czy Twoich upodobań chcesz go pozbawić ogona ? Zobacz ile jest bokserów i innych ras które kiedyś nie do pomyślenia, aby były z ogonami dziś to nikomu nie przeszkadza, więc przemyśl swoja decyzję i kochaj go takiego jakim jest. Jestem pewna, że jest śliczny.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

26 stycznia 2010, 10:51

ale dlaczego chcesz psa okaleczac i odbierac mu wazne narzedzie komunikacyjne?
pomijajac juz sprawe zakazu kopiowania i przycinania...
andrzejwob
Posty: 2
Rejestracja: 18 stycznia 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

27 stycznia 2010, 14:56

Proszę,bardzo mi zależy na szybkiej odpowiedzi,najlepiej weterynarza....
Awatar użytkownika
jolantat
Posty: 132
Rejestracja: 03 lipca 2008, 11:31
Lokalizacja: Będzin

27 stycznia 2010, 15:35

Żaden mądry z prawdziwego zdarzenia weterynarz nie wykona takiego zabiegu w tym wieku, chyba że pójdziesz do konowała, któremu będzie zależało tylko i wyłącznie na kasie. Dlaczego tak Ci na tym zależy, dlaczego chcesz skrzywdzić psa, jemu będzie tego ogona brakować. Psy kochają nas bez względu na to jak wyglądamy, a ludzie wciąż coś wydziwiają nie biorąc pod uwagę zdrowia i cierpienia pupila. Przejedź się kiedyś na wystawę psów rasowych i zobacz jak wiele ras ma ogony, a kiedyś tradycyjnie im je obcinano.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 stycznia 2010, 10:43

prosze Pana jest to zabieg niedopuszczlalny na terenie naszego kraju. Nie ma znaczenia ani cena ani upodobania właściciela , kopiowanie uszu i ogonów są zbiegami nielegalnymi.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

28 stycznia 2010, 15:20

Dodam, że w przypadku psów rasowych zgodnie z regulaminem ZK sędzia psa kopiowanego ma prawo ... usunąć z ringu.
Część to juz robi, szczególnie zachodni zagraniczni sędziowie, część jeszcze toleruje okaleczanie.

Zabieg u psa powyżej 3 doby przeprowadza sie w narkozie, w przypadku starszych (ponad 1 msc) w narkozie ogólnej .... pies okaleczany dla kaprysu może sie np. nie wybudzić z narkozy ...

Pies w tym wieku jest nauczony komunikacji ogonem - jeżeli Pan jest ciekaw jak po cięciu jest upośledzona taka komunikacja proponuję obciąć sobie jezyk i próbować porozumiewać się dalej z otoczeniem.
Brutalne porównanie ale pies głównie posługuje się komunikacją ciała z czego większość przypada na ogon oraz uszy.
Dlatego te właśnie częsci ciała usuwano psom walczącym aby nie porozumiewały się z ewentualnymi przeciwnikami .
ksb_wroc
Posty: 2
Rejestracja: 12 marca 2010, 16:39

12 marca 2010, 16:46

Ten wątek już poruszyłem w jednym z tematów. Zapraszam na xxxxxxxBardzo burzliwa dyskusja i nareszcie konkretna reakcja wielu osób na zwyczajne MALTRETOWANIE zwierząt. M.in. pan Krzysztof Wieczorek, poseł PO, który rozpoczyna akcję przeciw osobom winnym !
Gość

01 listopada 2013, 03:39

isabelle30 pisze:ale dlaczego chcesz psa okaleczac i odbierac mu wazne narzedzie komunikacyjne?
pomijajac juz sprawe zakazu kopiowania i przycinania...
Dlatego ze tym psom obcina sie ogon bo inaczej skrzywdzily by sie przy polowaniu
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

01 listopada 2013, 08:12

Zgadza się, natomiast dotyczy to psów tylko użytkowych a nie tych co maja siedzieć na kanapie.

Dodatkowo wspomnę że nie wszystkie psy użytkowe myśliwskie mają ścinany ogon, tyczyło się to bardziej pewnych rejonów (głównie tereny niemieckie i poniemieckich wpływów) bo np. wyżły wyspiarskie mają całe ogony i długą szatę i im to jakoś nie przeszkadza i wiele ras myśliwskich ma tez całe ogony.
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2013, 08:15 przez pianistka, łącznie zmieniany 1 raz.
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

01 listopada 2013, 08:15

Usuwam post merytoryczny.
Sznaucery

31 października 2017, 06:04

Ja mam podobny problem. Chcę obciąć ogon mojemu psu ponieważ krwawi non stop. Cieszcie się obija o meble i karty. Krew jest wszędzie a ogonek nie potrafi się wyleczyć. Posiadam sznaucera olbrzyma. Też chciałabym się orientacyjnie dowiedzieć jakie są koszta zabiegu
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość