Nazwy związków

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

11 lipca 2013, 20:57

Chcę kupić rasowego psa z rodowodem. Czy ktoś mógłby mi podać nazwę związków kynologicznych w Polsce pod patronatem stowarzyszeń międzynarodowych. Ale tych prawdziwych nie pseudonowotworów. Będę wdzięczna. :D
Awatar użytkownika
cockermanka
Posty: 169
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 10:40
Lokalizacja: Beskidy

12 lipca 2013, 22:02

Tylko Związek Kynologiczny w Polsce (nie mylić z Polskim Związkiem Kynologicznym!). Hodowlę trzeba dobrze wybrać.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

15 lipca 2013, 08:57

PKPR ma badania genetyczne, a od 2013r wszystkie psy i suki muszą mieć certyfikaty DNA. Są przedstawicielem Alianz Canine Worldwide. (jedynym w Polsce) Polski Klub Psa Rasowego czyli Polski Związek Kynologiczny powstał w 2001r czyli przed wysypem psudeo organizacji i ja myślę, że warto zapoznać się również z nimi.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

18 lipca 2013, 19:03

Zgadza się tylko 2 organizacje należą do światowych, z tym, że ZK należy już prawie 100 lat :)
Awatar użytkownika
cockermanka
Posty: 169
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 10:40
Lokalizacja: Beskidy

18 lipca 2013, 22:02

Tylko,że PKPR zrzeszał ludzi wykluczonych z ZKwP...dla mnie nie wart uwagi.
Awatar użytkownika
MaximusKennel
Posty: 87
Rejestracja: 13 listopada 2011, 13:19

18 lipca 2013, 23:06

cockermanka pisze:Tylko,że PKPR zrzeszał ludzi wykluczonych z ZKwP...dla mnie nie wart uwagi.
Dokładnie. I przez lata prowadził (i pewnie dalej prowadzi) tzw. Księgi Wstępne dla wielu ras, także tych starych i bardzo licznych na świecie np. APBT - dokładnie tak samo jak robia to te wszystkie nowo powstałe stowarzyszenia, a co z kolei dla mnie (i chyba dla każdego z jakąś tam mimimalną chociaż wiedzą kynologiczną) jest jakimś nieporozumieniem, bo skoro rasa jakaś tam powstała 100 czy więcej lat temu, od tych 100 czy więcej lat ma prowadzone księgo rodowodowe, to na kiego grzyba w tym momencie zakładać jakieś śmieszne księgi wstępne, na podstawie których z kundli burych robi się tzw. "rasowce"?
Gość

19 lipca 2013, 21:57

Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Zależy mi na kupnie rasowego psa który będzie miał bardzo dobre cechy danej rasy, tj. wygląd i psychika.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

19 lipca 2013, 22:00

Wiesz Cockermanko, w jednym z tych stowarzyszeń wysoką funkcje pełni osoba która miała nie tylko problemy nabywcami ale już i z TOZ-em ..... I pieski są nagle rasowe ....
abibull
Posty: 7
Rejestracja: 26 sierpnia 2015, 18:08
Lokalizacja: https://www.facebook.com/abibulll

26 sierpnia 2015, 20:15

cockermanka pisze:Tylko Związek Kynologiczny w Polsce (nie mylić z Polskim Związkiem Kynologicznym!). Hodowlę trzeba dobrze wybrać.
Kłamiesz ZKWP nie jest jedynym nie ma monopolu
Obrazek
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

27 sierpnia 2015, 21:23

Teraz jest mnóstwo pseudo związeczków, które nie mają pojęcia o hodowli. Są różniaste klubiki, ba nawet te sprzed ustawy, które zrzeszały psueduchów. W ZK również się trafiają hodoffcy.
Zagrożenie dysplazją istnieje zawsze, choćby rodzice byli zdrowi. Jak ktoś bierze CC, to musi się z tym liczyć, zwłaszcza, że o tym wszędzie piszą. Aczkolwiek dziwi mnie to, iż nie ma konieczności badań, dlatego szukałabym hodowcy, który jednak je robi.(żeby nie było, znalazłam takową hodowlę i to nie jedną)
Wybór hodowli jest ważny i powinien być przemyślany, a nie są szczeniaki to "bierę".
abibull
Posty: 7
Rejestracja: 26 sierpnia 2015, 18:08
Lokalizacja: https://www.facebook.com/abibulll

29 sierpnia 2015, 21:41

Tak wybór powinien być przemyślany I Hodowlę trzeba obejrzeć przed zakupem . A nie że ZK to na 100% wszystko cacy :). W innych domowych,małych Hodowlach mogą być ładniejsze,zdrowsze psiaki niżeli w Fabryce gdzie suk w zk hodowca ma kilkanaście.
Bifur
Posty: 8
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 13:16

30 sierpnia 2015, 00:25

Małe domowe hodowle niezrzeszone w ZKwP powołują do życia szczenięta, których rodzice najprawdopodobniej nie są przebadani pod kątem chorób specyficznych w danej rasie, które - być może - pochodzą z kazirodczych kryć i które nie mają możliwości uczestniczenia w wystawach organizowanych przez ZKwP - a więc psy nierasowe.
W każdym kraju, w każdej organizacji i stowarzyszeniu są czarne owce, szkoda, że nie mówi się o tych, którzy hodują psy z sercem i pasją.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

31 sierpnia 2015, 18:10

Bifur pisze:Małe domowe hodowle niezrzeszone w ZKwP powołują do życia szczenięta, których rodzice najprawdopodobniej nie są przebadani pod kątem chorób specyficznych w danej rasie.
nie są nawet rasowe. Widzieliście rodowody takich stowarzyszeń? Rodzice pary hodowlanej - NN. Jak śmią mówić, że szczeniaki jakie oferują są jakiejś rasy? Szczęście dla nich jak przypomina jakąś rasę. Teraz można kupić kundla w cenie rasowca i wyjść od delikwenta z zamydlonymi oczami. W ZK są rozmnażacze, owszem, ale dla mnie wszelkie te stowarzyszenia to jakieś nieporozumienie. To skupisko pseudo hodowców, co pojęcia nie mają o genetyce. (dalej mnie rozwalają dogi jednego z tych tworów i ich niepowtarzalne umaszczenie, które nie ma prawa bytu) Łatwiej byłoby walczyć z pseuduchami pod patronatem ZK, niż teraz z całymi organizacjami, a cierpią jak zwykle niewinni.
magdalenkaaa

14 września 2015, 16:41

Chyba się gubię,dla mnie najlepsze stowarzyszenie to ZKwP FCI
i z tego stowarzyszenia należy kupić tak ?
teraz to już chyba nawet nie robi się tatuażów psom tylko mikrochip i jak tu sprawdzić zgodność z metryką jaką się otrzymuje

ostatnio na allegro widziałam "hodowlę cane corso" wstawiam w " " bo dla mnie to nie była hodowla,tyczyło sięrasy cane corso,nie trzeba być zbyt inteligentnym by stwierdzić że to nie cc,dużo pseudostowarzyszeń miało psy które wyglądały bardziej jak cc niż te które były niby z ZKwP,nie odpuściłam,zostałam wyzwana od.....bo zwróciłam uwagę na kundlowaty wygląd psów i to za ponad 2 tys,zgłosiłam to do allegro i pousuwali ogłoszenia i zadeklarowali się że zablokują gdy po raz 3 umieszczą ogłoszenia te osoby,ogłoszenia zniknęły i już się nie pojawiły,z ciekawośći poszukałam na innych stronach i nie było tych psów nigdzie,jednak jakiś radca prawny czy coś napisał do mnie emaila 5 minut po tym jak napisała do mnie ta "hodowczyni" i to o 2 w nocy :D to robią nadgodziny ,miałam się chyba wystraszyć :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość