Klatka dla psa na wystwy/na szczeniaki:

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Angelika&NANETTE

14 maja 2008, 18:18

Jestem właścicielką 15miesięcznej suczki rasy Siberian husky. Chcę ją wystawiać, i do przewożenia jej i tam na wystawie potrzebna jest klatka. Ja na takich rzeczach się wogóle nie znam i proszę mi doradzić. Jakie są potrzebne wymiary i jaka cena.W przyszłości chcę mieć także szczeniaki....)) No i jeszcze jaki rodzaj....Z góry dziękuje Very Happy Very Happy
Marzena

15 maja 2008, 12:53

Witam

POdam linki moze :)

Mysle ,ze ta bedzie najlepsza:

http://www.krakvet.pl/interzoo-klatka-p ... -8856.html

albo ta:

http://www.krakvet.pl/savic-residence-k ... 10078.html

Dziekuje
Pozdrawiam
Marzena Piskorz
Krakvet
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

16 maja 2008, 10:05

Piszesz o 2 sprawach.
Klatka dla suki musi być na tyle duża aby sunia się spokojnie mogła w niej rozłożyć, wstać, okręcić wokół własnej osi.
Jeżeli przyjmiemy że suka ma około 55-60 w kłębie + około 40 cm na szyję i głowę, długości około 60 cm + znowu jakieś 50-60 na luz to mniej więcej masz wymiary klatki.
Natomiast dla szczeniaków tylko kojec a nie klatka - pamietaj, ze 1 szczeniak tego wzrostu musi mieć minimum 1 m2 , a posłanie dla suki w połogu musi być dostosowane do wymiarów matki w pełnym rozłożeniu sie na boku. Mioty w tej rasie to jakieś 4-8 sztuk, a wiec wychodzi na to, że 1 pokój oddaje się psom.
Angelika&NANETTE

22 maja 2008, 21:42

Dziękuję!Teraz wiem, klatka na wystawy to ta mniejsza, a na kojec dla szczeniąt-musi być coś szerokiego.
1 pokój oddaje się psom.-nie przesadzaj...to będą maluszki...;)
Jeszcze raz dziekuję:) :lol: :lol:
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

26 maja 2008, 14:45

Maluszki to będą do około 2-3 tyg ;) Wtedy wystarcza kojec aby suka mogła sie wygodnie rozłożyć.
Potem będą to pluszaki które zaczną pełzać i chodzić a potem szarańcza :o
Taka szarańcza która ma powyżej 5 tyg potrzebuje przestrzeni, a szczeniaki trzymasz do 8 tyg - więc przelicz dobrze ;)
Awatar użytkownika
cockermanka
Posty: 169
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 10:40
Lokalizacja: Beskidy

13 czerwca 2008, 12:49

Angelika&NANETTE pisze:1 pokój oddaje się psom.-nie przesadzaj...to będą maluszki...;)
Pianistka nie przesadza... 8)
Chyba nie zamierzasz trzymać gromadki szczeniąt w kojcu przez 8 tygodni?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość