jasny nos

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
dasara

09 lutego 2006, 10:49

Mam 22-miesięcznego goldena. W tym roku w okresie tej zimy zaczął mu jaśnieć nos. Jest teraz prawie różowy choć do tej pory był czarniutki. Oprawa oczu i nosa nadal jest czarna tylko ta "truskaweczka" jest jasna. Co może być tego przyczyną? Brak słońca? fakt, że na spacerach wiecznie jeździ nosem w sniegu? Ten przypadek z jasnym nosem w okresie zimy zaobserwowałam też gdy miałam seterkę irlandzką. Czy może ktoś zna przyczynę tego zjawiska?
ATA
Posty: 3134
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

09 lutego 2006, 17:30

Co prawda od jakiegoś czasu jestem kociarą, ale uwielbiam goldeny i trochę się nimi interesuję. Wiem, że one tak mają-w zimie i na wiosnę, a u suk w czasie rui i w okresie macierzyństwa nos im jaśnieje. Tak, że chyba nie ma powodów do zmartwienia, ale może jeszcze jakiś hodowca się wypowie :P
dasara

09 lutego 2006, 22:43

Ata! wielkie dzięki :) Pocieszyłaś mnie! też sądzę,że nos ściemnieje gdyż u seterki też tak było. O tyle jest to teraz niewygodne, że zamyka mozliwość wyjazdu na wystawy w okresie zimowym. Ale to nic. Nawet z tą różową "truskaweczką" jest najukochańszym psem pod słońcem. Serdecznie pozdrawiam! A może Pan Doktor potrafi wyjaśnić zjawisko jaśnienia nosa u niektórych psów w okresie zimy???
Gość

13 lutego 2006, 16:20

Mója suczka rasy howavart też tak ma ale zawsze na wiosnę wszystko powraca do normy. Spróbuj w okresie późno jesienn - zimowo - wczesnowiosennym podawać psu preparaty z algami morskimi ( ja podaję Beaphar Algolith ), pomaga również Gelakan Champion.
Gość

14 lutego 2006, 01:07

O tyle jest to teraz niewygodne, że zamyka mozliwość wyjazdu na wystawy w okresie zimowym
Zimowy nos nie przeszkadza na wystawach. Jedz na wystawe, a zobaczysz, ze sporo goldenow ma jasne nosy, co nie przeszkadza im wygrywac.
ODPOWIEDZ