Jak w internecie znaleść hodowlę?

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Ninaxdxd

22 kwietnia 2015, 16:54

Chciałabym znaleźć hodowlę psów rasowych. Jednak jak szukam w internecie to mi wyskakują takie gdzie nie sprzedają psów. Jak znaleźć hodowlę psów ? Podajcie jakieś linki , albo coś. Nie chodzi mi tu o konkretną rasę. Jak macie to podajcie obok linku rasę.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 czerwca 2015, 09:53

tylko na PW dostaniesz linki tu nie można ich wklejać ze względu na zakaz umieszczania reklam , a to stanowi formę reklamy.
Awatar użytkownika
cockermanka
Posty: 169
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 10:40
Lokalizacja: Beskidy

01 czerwca 2015, 17:52

Najprościej -wejść na stronę Związku Kynologicznego w Polsce, zakładka "oddziały" i tam w każdym oddziale są wykazy hodowli.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

26 czerwca 2015, 09:57

W dobrych hodowlach na szczeniaki się czeka w kolejce, trzeba poszperać po internecie i znaleźć konkretna rasę.
Można też przegladnąć zakładki oddziałów ZK w działach "szczenięta", gdzie są podane kontakty do Hodowców posiadających aktualne mioty.
cegula
Posty: 3
Rejestracja: 19 lipca 2015, 17:13

26 lipca 2015, 16:30

uwaga jest dużo oszustów
gonankaiho1

19 lutego 2016, 12:01

Tak jak pisali poprzednicy Związek Kynologiczny w Polsce jest jedynym związkiem, który uprawnia do wydawania rodowodów hodowców zrzeszonych na całym świecie w organizacji FCI. Jeżeli szukasz dobrej hodowli to musi ona mieć oznaczenie FCI. Taki piesek będzie mógł uczestniczyć w wystawach organizowanych na całym świecie. Nie twierdzę że w gronie tych zrzeszonych nie ma oszusztów, ludzi którzy hodują psy dla zysku w klatkach. To już sprawa weryfikacji i ostrożności kupującego, zawsze trzeba po psa jechać i zobaczyć hodowlę, matkę szczeniaków. Nie kupuje się psa od hodowcy na parkingu z busa !!! to pierwsze ostrzeżenie że w hodowli coś jest nie tak.
maladorotka389
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2016, 23:17

24 maja 2016, 23:20

nie kupujcie zwierząt z pseudo hodowli, nigdzie nie zarejestrowanych.
sorajka1
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2016, 20:09

27 maja 2016, 20:20

Niestety często coraz ciężej odróżnić oszustów do rzetelnych hodowców zarejestrowanych w ZKwP. pojawiają się twory typu F.C.I. zamiast FCI, wszystkie szczeniaki mają "rodowody" a tam ojciec pikuś, matka Łatka, dziadek NN. Potem widać psy, które koło rasowego stały ale każdy ma rodowód. Matka takich szczeniaków rodzi co cieczkę aż nie padnie, potem się ją zastępuje następną. Szceniaki nie socjalizowane, matka całe życie w klatce, niedożywiona, szczeniaki nie odrobaczane. Kupuje się szczeniaka po promocyjnej cenie a potem dwa razy więcej wydaje się na weta i jak ma się szczęście szczeniak przezywa.
grazyyna
Posty: 2
Rejestracja: 16 czerwca 2016, 13:50

17 czerwca 2016, 12:25

Nie wiedziałem że dzieją się takie rzeczy :/
kacpi123
Posty: 2
Rejestracja: 16 sierpnia 2016, 22:03
Lokalizacja: Mielec

22 sierpnia 2016, 21:11

Ludzie są okropni... Moi rodzice mają hodowle pudli i prowadzą ją bardzo rzetelnie. W życiu by mi do głowy nie przyszło, że można robić interes na takich oszustwach. Tylko pieniądze im w głowach... Myślą "co zrobić, żeby zarobić a się nie narobić" -,-
nienimdil
Posty: 1
Rejestracja: 31 października 2016, 02:35

31 października 2016, 02:49

Założenie że tylko hodowle ZKwP to pożądne psy jest pewnym uproszczeniem - można się też spotkać z pewnymi wyjątkami, techncznie jest tez możliwe prowadzić w Polsce hodowlę np. w ramach Svenske Kenneklubben który rządzi się o wiele rozsądniejszymi regułami, Przeskoczmy jednak te raczej rzadkie sytuacje.

Pomijając jednak te przypadki chodzi konkretnie o hodowle zreszone w związku uznawanym przez FCI. Po pierwsze hodowla musi mieć nazwę, którą można sprawdzić tutaj: http://fci.be/en/affixes/ (jeśli ktoś uważa, że link do FCI w wątku o hodowlach psów to reklama to neich się zastanowi czy w wątku o piłce nożnej link do FIFA jest reklamą). Poza tym dana hodowla musi być podpięta pod oddział terenowy ZKwP gdzie na pewno telefonicznie można zweryfikować że dana osoba faktycznie prowadzi hodowlę psów danej rasy.

Jak znaleźć szczeniaka? Można naturalnie przez ogłoszenia w oddziale, ale najlepiej porozmawiać z ludźmi interesującymi się konkretną rasą (sporo ras ma np. grupy na facebooku) i powiedzieć jaki ma się tryb życia i warunki, jakie ma się potrzeby i oczekiwania i ludzie albo podpowiedzą gdzie szukać szczeniaka albo zasugerują poszukanie innej rasy (to bardzo cenna uwaga! - czasami chcemy psa danej rasy który po prostu się do nas może nie dopasować).

Dodam jeszcze że Royal Canin prowadzi listę hodowli i przez ich stronę też można czasami coś znaleźć.
kattarzyn2
Posty: 4
Rejestracja: 02 listopada 2016, 08:55

02 listopada 2016, 11:58

No teraz bardzo dużo ludzi na portalach umieszcza ogłoszenia o hodowlach.
Miros0
Posty: 2
Rejestracja: 30 listopada 2016, 10:10

01 grudnia 2016, 09:16

Na OLX można też poszukać. Ja tam znalazłem kilka. Albo na jakichś portalach lokalnych z ogłoszeniami.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

02 grudnia 2016, 20:20

Miros0 pisze:Na OLX można też poszukać. Ja tam znalazłem kilka. Albo na jakichś portalach lokalnych z ogłoszeniami.
95 % ogłoszeń to ogłoszenia psów w typie.
Krzysiekewa
Posty: 233
Rejestracja: 16 października 2016, 15:58

07 grudnia 2016, 22:23

Nie kupować - adoptować , na fajnego , rasowego szczeniaczka zawsze będą chętni
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość