Gdzie mozna znalezc dobrego hodowce goldenuw

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

21 stycznia 2007, 17:23

EVE81 pisze: A jak ktos lubi czerń to wcale nie musi z niej rezygnować - może kupić czarnego goldena :)
A czy są czarne goldeny :?: :wink: Jak sama nazwa wskazuje to psy w różnych odcieniach złota :)
Awatar użytkownika
kaasia
Posty: 166
Rejestracja: 11 sierpnia 2006, 22:11
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

21 stycznia 2007, 17:31

Ehm, jedna rzecz - czarny golden? Takich chyba nie ma :) Nie mylisz z labradorami?
Pozdrawiam Eve :D
Awatar użytkownika
EVE81
Posty: 143
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 17:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

21 stycznia 2007, 17:32

O rany, ale dałam ciała :) Oczywiście nie ma czarnych :) Pisząc posta miałam przed oczami sasiada wyprowadzającego swoją czarna sunię labladorkę :) ( której a propo kocha się mój psiak )
Fairah
Posty: 135
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 13:17

21 stycznia 2007, 17:41

Eve z tego co mi wiadomo wedlug wzorca rasy nie ma czarnych goldenow.. odcienie od bialego po ciemno brazowy.. ale moge sie mylic ;) a co do lenienia..wez pod uwage ze golden jest duzo wiekszy od spaniela.. wiec co za tym idzie wiecej klakow do zrzucenia(cala masa fruwajacego podszorstka z okrywowym nie jest tak zle bo opada odrazu na panele ).. mowcie co chcecie :) ja wiem na wlasnym przykladzie jak jest :) i bede sie tego trzymac :) ehh... widze ze kwestia zostawania w domu tez zostala zle odebrana... oczywiscie ze golden zostanie sam w domu i jesli sie go nauczy to nie narobi szkod jak kazdy pies.. ale chodzilo o to ze goldeny to rasa bardzo rodzinna otwarta i nie lubia samotnosci... Ale w tym temacie juz wypowiadac sie nie bede bo niektorym to nie odpowiada :) Post winien byc odebrany tak jak napisala kaasia a ze stalo sie inaczej wywiazala sie dyskusja nie koniecznie chciana bo kazdy przychodzi tutaj z wlasnej nieprzymuszonej woli dla przyjemnosci by komus pomoc i moze czegos jeszcze sie dowiedziec a nie przekomarzac sie :) Jesli ktos jeszcze ma jakies zastrzezenia to moze prosze na pw :) aby nie zasmiecac forum niepotrzebnymi postami
Awatar użytkownika
EVE81
Posty: 143
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 17:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

21 stycznia 2007, 18:03

Oczywiście nie ma czarnych :)
Gość

29 stycznia 2007, 23:20

Po co się tak czepiać siebie nawzajem?
Czy DYSKUSJA jest "czepianiem sie"? Nikt nikogo nie obrzuca inwektywami, dla mnie to normalna wymiana pogladow - wedlug mnie cenna, bo dotyczy mojej ukochanej rasy.

Coz, w takim razie "czepiem sie" dalej -> dyskutuje ;)

odcienie od bialego po ciemno brazowy..
"Any shade of gold or cream, but neither red or mahogany" - nie ma ciemnobrazowych goldenow. Bialych tez nie. To pewnie kwestia tak modnej dzis semantyki, ale kolor goldenow to wszelkie odcienie kremowego i zlotego.

Fairah, nie bardzo rozumiem dlaczego tak sie unosisz. Ktos (miedzy innymi ja) nie zgadza sie z Twoimi pogladami (i ma do tego prawo!), a Ty od razu zbierasz zabawki, tupiesz nozka, kwitujesz wypowiedzi, w ktorych inni Ci nie przyklaskuja slowami, ktore mozna zinterpretowac jako "co wy tam wiecie, JA mam 2 goldeny i wiedze absolutna" i stwierdzasz, ze juz sie nie bedziesz odzywac, bo komus to nie odpowiada (!!!).
Byc moze trudno to odczytac z moich slow (slowo pisane niestety ma to do siebie, ze nie oddaje emocji tak, jakbysmy chcieli), ale ja nie neguje Twoich pogladow ani nie twierdze, ze nie masz pojecia o goldenach. Po prostu mam w pewnych kwestiach inne zdanie - i to wlasnie usilowalam zasygnalizowac. Mozesz znac i 1000 goldenow z problemami gastrycznymi, a ja nadal bede twierdzic, ze to absolutnie nie powinna byc cecha charakterystyczna dla tej rasy.

I jeszcze troche off-topic, ale tez o goldenach: mozesz zdradzic, co to za klub? Jedyna znana mi, oficjalnie dzialajaca organizacja zrzeszajaca wlascicieli i milosnikow goldenow w Polsce jest KMG, ale tam chyba jest wiecej niz 25 psow (glowy nie dam, ten klub mnie nie interesuje).
Nie ma klubu rasy przy ZK i raczej predko nie bedzie - niestety :(

Bierzesz udzial w wystawach? Byc moze na ktorejs sie spotkamy i bedziemy mogly porozmawiac na zywo i kontynuowac polemike, miedzy innymi na temat czesania :) Bez zbednych nieporozumien.
Gość

12 kwietnia 2007, 16:12

ATA pisze:
EVE81 pisze: A jak ktos lubi czerń to wcale nie musi z niej rezygnować - może kupić czarnego goldena :)
A czy są czarne goldeny :?: :wink: Jak sama nazwa wskazuje to psy w różnych odcieniach złota :)
Czarnych goldenów nie ma ale są ich czarni kuzyni - flat coated retrievery, podobne choć nie do końca.
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

12 kwietnia 2007, 16:23

Są piękne, chociaż mnie bardziej podobają się czekoladowe. I masz rację - podobne do goldenów choć nie do końca :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość