Dziwne zachowanie suki po porodzie

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

iweta12
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwietnia 2017, 17:16

05 kwietnia 2017, 17:27

Mam pytanie dot. mojej suki.
W trzecim dniu po porodzie moja suka byla na dlugim spacerze (ok 1h) potem niestety zostala wzieta na dwor na ok. 2h (a ona, jako typowy pies z ADHD caly czas latala i byla w ruchu).
Malo jadla i malo pila w ten dzien (2 wczesniejsze tez, trzeba bylo ja przymuszac do jedzenia, ale i tak zjadla nie bardzo jadla),w ogole nie spala przez te 3 dni, dosyc mocno sie slinila w ten dzien (lezy pod promiennikiem, moze bylo jej za cieplo?)
Na wieczor polozyla sie na ziemie i nie bylo z nia kontaktu na ok. 20 sek ( nie drzala, miala jakby wytrzeszcz oczu, bardzo silnie dyszala)
Collie, karmiaca, liczny miot,
Bylam u vet. powiedziala ze to na pewno zaburzenia elektrolitowe, wapniowe, czy hipoglikemia i nie warto robic biochemii bo i tak juz nie wyjdzie... a ja sie obawiam, ze to byl petit mal...(ale nie ma w jej linii padaczek)
Czego to mogl byc powod?
iweta12
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwietnia 2017, 17:16

05 kwietnia 2017, 17:29

Dodam jeszcze, ze potem w ten wieczor i na nastepny zien bardzo silnie dyszala, i nie chciala zbytnio karmic mlodych
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 kwietnia 2017, 13:11

a dlaczego nie zrobicie oznaczeń Ca, P, Mg i ogólnie krwi zamiast się domyślać?
tesia
Posty: 103
Rejestracja: 12 marca 2007, 20:12
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

06 lipca 2017, 20:35

nie wiem, nie znam się, ale wydaje mi się że branie suki na tak długi spacer (po porodzie) nawet jeśli to jest trzeci dzień, to trochę za długo. Sunia jest zmęczona, zestresowana zaistniałą sytuacją , na dodatek wydanie na świat licznego potomstwa na pewno ją osłabiło, więc zabranie jej na te spacery to naprawdę zły pomysł. Tym bardziej że w pierwszych kilku dniach suka generalnie nie opuszcza szczeniąt (po za jedynie szybkim załatwieniem się). Ale to jest moje zdanie
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość