Dyszenie kilka dni po porodzie

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Millia
Posty: 1
Rejestracja: 23 stycznia 2023, 18:54

23 stycznia 2023, 19:09

Dzień dobry,
Suczka urodziła 4 młode z czwartku na piątek w piątek byliśmy na kontroli u weterynarza Pani doktor obejrzała młode i suczke i wszystko było ok sunia jadła normalnie oraz piła normalnie. W niedzielę zmniejszyl sie suni apetyt wieczorem zaczęła dyszeć i kopać legowisko i tak było do dziś do poniedziałku do rana potem wszystko przeszli jakby ręką odjął i normalnie zaczęła się zachowywać zaczęła pić normalnie jeść je ale jak jej podam na ręce karmę. I dziś wieczór znów zaczęła dyszeć ale juz mniej niż wczoraj. Zachowanie wyglada bardzo podobnie jak w dzien porodu. (Sunia to maltanczyk)Czy to normalne zachowanie czy coś się dzieje? Jutro pójdę z sunia do weterynarza bo zaczynam się tym martwić. Ale może ktoś miał podobna już sytuację i się wypowie albo coś doradzi. Jest to moja pierwsza w życiu sunia i odrazu wspomnę że sunia została przygarnięta w zaawansowanej ciąży i jak już dojdzie do siebie po porodzie i po karmieniu zostanie wsterylizowana.
Zgory dziękuję za każdą odpowiedź
Vet4u
Posty: 637
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

27 stycznia 2023, 18:42

Witam,
Sądzę, że jak najbardziej należy skontaktować się z lekarzem weterynarii.
Źródło opisanego zachowania może mieć kilka podłoży, np. stres lub zmęczenie poporodowe, niedobory mineralno-witaminowe lub podłoże behawioralne ( w tym przypadku odpowiednia byłaby wizyta u behawiorysty)
Warto sprawdzić także czy dyszenie nie ma związku z problemami układu sercowo-naczyniowego.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
wiedzainatura
Posty: 18
Rejestracja: 12 października 2022, 09:07

16 czerwca 2023, 12:04

Dzień dobry! Rozumiem, że jesteś zaniepokojony zachowaniem swojej suczki po porodzie. Jest to zrozumiałe, ponieważ opieka nad nowo narodzonymi szczeniakami i rekonwalescencja suczki po porodzie są ważnymi kwestiami.

Jest kilka możliwych przyczyn zachowania, które opisujesz. Pierwszą z nich może być normalne połógowe niepokojenie i przystosowanie się do nowej sytuacji. Po porodzie suczki mogą być zmęczone, rozdrażnione lub zaniepokojone. Mogą mieć zmniejszony apetyt i wykazywać niepokój. Często jednak te objawy ustępują w ciągu kilku dni, gdy suczka odzyskuje siły i dostosowuje się do nowych obowiązków macierzyństwa.

Jednak, jeśli niepokój i objawy nasilają się, warto skonsultować się z weterynarzem. Zwiększone oddychanie, kopanie legowiska i zmniejszony apetyt mogą być oznakami problemów zdrowotnych, takich jak infekcja lub problem z laktacją. Weterynarz będzie w stanie przeprowadzić dokładne badanie i ocenić stan zdrowia suczki oraz zalecić odpowiednie leczenie lub dalsze działania.

Ważne jest, aby śledzić zachowanie suczki, jej apetyt, nawodnienie i ogólny stan zdrowia. Jeśli zauważysz jakiekolwiek pogorszenie, niezwłocznie skontaktuj się z weterynarzem.

Przyjmij również do wiadomości, że wizyta u weterynarza jutro jest dobrym pomysłem. Weterynarz będzie mógł ocenić suczkę, przeprowadzić badania i dać konkretne wskazówki na temat opieki nad nią i szczeniakami.

Życzę powodzenia z opieką nad suczką i szczeniakami. Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania, jestem tu, aby pomóc.


_____________________________
https://otomedi.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość