Czy można oddzielić od matki 6 tygodniowego szczeniaczka?

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Labomaniaczka
Posty: 52
Rejestracja: 19 lipca 2013, 14:54

19 lipca 2013, 15:00

Witam, mam pytanie, czy można oddzielić 6 tygodniowego szczeniaka od matki? Piesek ma ząbki, i je już jedzenie.
Czy można go oddzielić czy czekać do 8 tygodnia życia?
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

19 lipca 2013, 22:56

możesz go oddzielić, pies od tego nie umrze ale musisz brać pod uwagę że przez to może mieć zawaloną psychikę w przyszłosci. w tym wieku pies uczy się odpowiedniego zachowania w stosunku do psów i delikatności w np. zabawie. a uczy sie od matki i rodzeństwa. znam masę psów i kotów które przez zbyt wczesne odebranie od rodziny stawały się agresywne, niedelikatne, "dzikie"
to fakty ale jest też druga strona medalu: jeżeli pies żyje w kiepskich warunkach, które zagrażają jego zdrowiu lepiej brać psa wcześniej (ja tak zrobiłam i tak, mam teraz z nim problemy)
Awatar użytkownika
Labomaniaczka
Posty: 52
Rejestracja: 19 lipca 2013, 14:54

20 lipca 2013, 09:47

Dzięki za radę :)
Zastanowię się jeszcze czy brać pieska czy nie.

Chociaż moi znajomi wzięli szczeniaka 5 tygodniowego i urósł na pięknego psa. Zero agresji.
Jest normalnym psem, zdrowym.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

20 lipca 2013, 10:37

czekać przynajmniej do 8 tygodnia. poczytaj może coś o psychice szczeniąt, o ich fazach rozwoju. najpierw trzeba się dokształcić teoretycznie a potem brać psa.
Awatar użytkownika
Labomaniaczka
Posty: 52
Rejestracja: 19 lipca 2013, 14:54

20 lipca 2013, 11:13

Nie muszę się dokształcać, wiem że powinno się poczekać, ale się pytałam czy nic się nie stanie -.-

SleepingSun, ty we wszystkich dziedzinach jesteś najmądrzejsza ? =.=
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

20 lipca 2013, 11:33

w tych dotyczących psów - w większości ;) i tak jak to napisałaś na PW tylko wymądrzać się potrafię, wymądrzać bo całkiem mądre rzeczy piszę wyobraź sobie. owszem stanie się, pies będzie miał duże braki socjalizacyjne, które nie zawsze da się nadrobić w późniejszym okresie, a zwłaszcza nie mając pojęcia na ten temat.
Awatar użytkownika
Labomaniaczka
Posty: 52
Rejestracja: 19 lipca 2013, 14:54

20 lipca 2013, 11:43

Mam pojęcie, a ty mnie w tej chwili obrażasz. Wychowałam się wśród zwierząt, a zwłaszcza psów. Poza tym rekreacyjnie szkolę psy, i czasami uczę komend mojego chomika :D
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

20 lipca 2013, 11:45

o nie, ja Cię nie obrażam. napisałam tylko, że przed wzięciem psa trzeba nabyć wiedzy teoretycznej.
Awatar użytkownika
Labomaniaczka
Posty: 52
Rejestracja: 19 lipca 2013, 14:54

20 lipca 2013, 12:03

Ale ja wiem dużo ,tylko chcę się dopytać. Nie znam odpowiedzi na wszystko, bo prócz zwierząt mam inne zainteresowania.
yyyxxxxaaaaa

20 lipca 2013, 12:25

Labomaniaczka pisze:Nie muszę się dokształcać, wiem że powinno się poczekać, ale się pytałam czy nic się nie stanie -.-
skoro jesteś taka mądra, że nie musisz się dokształcać to po co się pytasz głupich na forum?
Labomaniaczka pisze:Mam pojęcie, a ty mnie w tej chwili obrażasz. Wychowałam się wśród zwierząt, a zwłaszcza psów. Poza tym rekreacyjnie szkolę psy, i czasami uczę komend mojego chomika :D
więc tresuj dalej tego chomika i miej pretensje do matki, że własne dziecko trzymała w psiej budzie, zamiast w domu.
Labomaniaczka pisze:Ale ja wiem dużo ,tylko chcę się dopytać. Nie znam odpowiedzi na wszystko, bo prócz zwierząt mam inne zainteresowania.
napisz nam o tym, chętnie poczytamy. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Labomaniaczka
Posty: 52
Rejestracja: 19 lipca 2013, 14:54

20 lipca 2013, 12:57

yyyxxxxaaaaa pisze:
Labomaniaczka pisze:Nie muszę się dokształcać, wiem że powinno się poczekać, ale się pytałam czy nic się nie stanie -.-
skoro jesteś taka mądra, że nie musisz się dokształcać to po co się pytasz głupich na forum?
Labomaniaczka pisze:Mam pojęcie, a ty mnie w tej chwili obrażasz. Wychowałam się wśród zwierząt, a zwłaszcza psów. Poza tym rekreacyjnie szkolę psy, i czasami uczę komend mojego chomika :D
więc tresuj dalej tego chomika i miej pretensje do matki, że własne dziecko trzymała w psiej budzie, zamiast w domu.
Labomaniaczka pisze:Ale ja wiem dużo ,tylko chcę się dopytać. Nie znam odpowiedzi na wszystko, bo prócz zwierząt mam inne zainteresowania.
napisz nam o tym, chętnie poczytamy. :mrgreen:
Najpierw się zarejestruj, a później się mądrzyj! -.-
xxxyyyaaaa

20 lipca 2013, 13:41

Labomaniaczka pisze:
yyyxxxxaaaaa pisze:
Labomaniaczka pisze:Nie muszę się dokształcać, wiem że powinno się poczekać, ale się pytałam czy nic się nie stanie -.-
skoro jesteś taka mądra, że nie musisz się dokształcać to po co się pytasz głupich na forum?
Labomaniaczka pisze:Mam pojęcie, a ty mnie w tej chwili obrażasz. Wychowałam się wśród zwierząt, a zwłaszcza psów. Poza tym rekreacyjnie szkolę psy, i czasami uczę komend mojego chomika :D
więc tresuj dalej tego chomika i miej pretensje do matki, że własne dziecko trzymała w psiej budzie, zamiast w domu.
Labomaniaczka pisze:Ale ja wiem dużo ,tylko chcę się dopytać. Nie znam odpowiedzi na wszystko, bo prócz zwierząt mam inne zainteresowania.
napisz nam o tym, chętnie poczytamy. :mrgreen:
Najpierw się zarejestruj, a później się mądrzyj! -.-
po co? żebyś durne teksty mi na PW wysyłała?
wysyłaj takim głupim, jak sama jesteś. pewnie z ochotą będą czytać i czekać na kolejne idiotyzmy w twoim wydaniu.
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

20 lipca 2013, 13:50

Usuwam post merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2014, 21:45 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

20 lipca 2013, 14:13

.....
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2013, 13:43 przez isabelle30, łącznie zmieniany 1 raz.
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

20 lipca 2013, 15:52

a na ja na spokojnie i w dobrym humorze napiszę że choć ma problemy z psem (Sne wie to najlepiej) to niczego bym nie zmieniła a psa nabyłam w takich samych okolicznościach jak piszę Iza (5tygodni szczeniak, zero szczepień, życie w budzie, moje zero doświadczenia i znajomości na temat psów (choć w domu zawsze jakiś był)) i jakoś żyjemy :wink:

mówi się ze nie ma głupich pytań...choć to co piszę autorka postu bardzo się ze sobą koliduje (z jednej strony pytania na poziomie dziecka lub osoby która nigdy psa nie miała a z drugiej osoba która szkoli i żyje wśród psów) ale to nie powód by sobie ubliżać.

autor gdyby chciał skorzystał by z wyszukiwarki a nie w każdym dziale tworzył nowe tematy z drugiej strony albo odpowiadajcie krótko i na temat albo wcale.
jechanie po kimś nowym na forum może być trochę odpychające dla kogoś innego, nowego i może go zrazić albo co gorsza wystraszyć i zniechęcić do zadania własnych pytań.
i w tym momencie pytam sie co jest gorszę, zostawić takiego nowicjusza samego sobie i niech radzi sobie sam czy pomóc, głównie psu tej osoby?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość