Czy moja shih tzu może jeszcze rodzić

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

adrian223@onet.eu
Posty:1
Rejestracja:12 lipca 2023, 19:38

12 lipca 2023, 19:43

Dzień dobry,

Uprzejmie proszę o opinię czy moja 6,5 letnia shih tzu może przejść pierwszą ciążę bez znacznego ryzyka. Moja weterynarz mi odradza, hodowca doradza. W internecie mówią że 7 rok to ostatni w kótym shih tzu może ciążyć, a dopiero w 8 jest to niemożliwe.

Bardzo mi zależało na jej ciąży i dlatego nie była sterylizowana. Jestem w stanie zaakceptować pewne ryzyko, ale jeśli bedzie mi to mocno odradzane to zrezygnuje i bede myślał o sterylizacji, ze złamnanym sercem, ale wina moja bo przegapiłem.

Dziękuję z góry za odpowiedź,
Adrian
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

13 lipca 2023, 23:25

Witam,
Wraz z wiekiem psa zwiększa się ryzyko ciąży i ewentualnych późniejszych powikłań.
Sądzimy, że warto zasięgnąć porady od lekarza weterynarii specjalizującego się w rozrodzie, możliwe, że to on poda konkretną odpowiedź lub zleci badania, które wspomogą stwierdzić czy suczka może zajść w ciąże. Proszę pamiętać, że to lekarze weterynarii dysponują wiedzą na podstawie, której określają swoje opinie oraz diagnozy. Dlatego też to ich opinia powinna być decydująca.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości