cieczka- jak nie mieć szczeniąt?

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Maria
Posty: 8
Rejestracja: 12 sierpnia 2005, 21:16
Lokalizacja: Siekierczyna k. Limanowej
Kontakt:

12 marca 2006, 17:53

Witam,

Może na wstępie powiem, że mam i psa i sukę rasy sznaucer olbrzym (18 mcy).
Moja sunia od 7 marca ma cieczkę i przebywa w zamkniętym w kojcu.
Moje pytanie brzmi jak długo ta biedna sunia ma tam siedzieć żebym miała pewność, że tym razem szczeniąt nie będzie?
Na reakcje psa nie mam co liczyć, bo to oszust:)

Jak to jest z tą rują i cieczką? Po ilu dniach od rozpoczęcia cieczki występuje ruja? Ile ona trwa? Czy wraz z zakończeniem rui kończy się cieczka? Czy po zakończeniu cieczki kończy się ryzyko zapłodnienia? Jak długo "żyją" plemniki w ciele suki?
Domyślam się, że u każdej rasy przebiega proces inaczej. Powiedzcie chociaż jak to wygląda u psów dużych ras?

Nie zamierzam stosować żadnej hormonalnej terapii ani sterylizować suki, bo to psiaki rodowodowe i są w trakcie "robienia" uprawnień hodowlanych.
enigma
Posty: 63
Rejestracja: 18 listopada 2005, 18:03

12 marca 2006, 22:42

Odseparowac psy od siebie, przez cala cieczke.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 marca 2006, 23:17

Jak to jest z tą rują i cieczką? Po ilu dniach od rozpoczęcia cieczki występuje ruja? Ile ona trwa? Czy wraz z zakończeniem rui kończy się cieczka? Czy po zakończeniu cieczki kończy się ryzyko zapłodnienia? Jak długo "żyją" plemniki w ciele suki?


Ruje i cieczka w przypadku suki to takie same terminy. Cieczka inaczej ruja u suki trwa 9-20 ( 21 ) dni.po zakończeniu rui kończy się zdolność zapłodnienia suki. Przeżywalność plemników w drogach rodnych suki może trwać maksymalnie 5-7 dni
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość