Ciaza przy pierwszej cieczce????

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

29 kwietnia 2008, 11:41

Witam serdecznie.
Mam takie male pytanko do pana weterynarza , otoz posiadam dwa piski rasy StaffordShire Bull Terrier , suczke i pieska. Ona jest w wieku 8 miesiecy i wlasnie szykowalam ja na sterylizacje kiedy nieoczekiwanie (niewiem kiedy) dostala cieczki... Zauwazylam to kiedy weszlam do pokoju a moje pieknosci juz sobie staly ,,zlaczone,, :/. Naprawde nie chce miec szczeniakow i zastanawiam sie jakie jest prawdopodobienstwo zajcia w ciaze przy pierwszej cieczce (nie byla zbyt obfita). Ona dalej ma cieczke i dalej walcze i pilnuje ale oni ,,zlaczyli,, sie juz z 4 razy , nie mam juz sily do nich... Prosze napisac czy w tak mlodym wieku jak 8 miesiecy ona moze byc w ciazy????? Z gory dziekuje za odpowiedz.
MAMAMIKIWIKI
Posty: 96
Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 08:17

29 kwietnia 2008, 17:21

Normalnie ja juz nie wyrabiam :evil:
Glowa mnie boli od tego co tu czytam :(
Nie mówiąc co myśle o autorze tego wątku :evil:

No to teraz jak sobie ulżyłam to pomogę :!:

Biegiem do weta ( jeśli to 4 krotne " przypadkowe " złaczenie :evil: nie było dawno :!:
Wet myślący człowiek jeśli nie jest za późno pomoże suni i tobie rozwiązać problem .
No a jak jest niestety za późno to dbaj o sunie :!:

No i następna dawka , Ty juz nie możesz ? ja jak czytam takie wątki to też nie mogę .
Jak sie bierze psa i sunie trzeba sie liczyć z tym że przez pewien okres dwa razy w roku musisz dopilnować by nie było problemu .
Toz to normalne że suka w tym wieku ma pierwsza cieczkę i trzeba uważać , a jak nie wiesz czy juz jest cieczka to bierzesz zwykłą chusteczkę do nosa i przecierasz suni miejsce gdzie występuje cieczka :!:
Jak mogły sie złączyc 4 razy tak niechcący ???

Ręce , nogi i nawet cycki mnie opadli po przeczytaniu Twojego wątku .


Pies to zwierze i nie można liczyc że będzie myślał za Ciebie :!:


Basia
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

29 kwietnia 2008, 18:17

MAMAMIKIWIKI pisze: Ręce , nogi i nawet cycki mnie opadli po przeczytaniu Twojego wątku .
Obrazek Obrazek Obrazek
Sorry, to wszystko nie jest śmieszne :oops: , ale nie mogłam się powstrzymać :wink:
Gość

29 kwietnia 2008, 18:24

No coz po czesci masz racje , niestety i przyznaje sie do swojej glupoty , nie dopilnowalam ,ok. Z tym , ze nie daje rady > chodzilo mi o to , ze poprostu dzien i noc ciagle kazda minute i sekunde odganiam go od niej , a on chodzi piszczy, wscieklizny dostaje ... Niemoge ich odseperowac poniewaz on mi niszczy mieszkanie a nie zostawie go w garazu bo mi go szkoda tak samego zostawiac hehe :P No nic jesli faktycznie doszlo do ciazy , to chyba jasne ze bede o nia dbac >>> w koncu kocham swoje psy ponad wszystko. Szczeniaki napewno pojda w dobre rece o to sie juz postaram , sami znjomi je pokupuja , takze bede mogla dowiadywac sie co z nimi sie dzieje. I prosze cie niech ci nie odpadaja rece nogi a juz najlepiej nie cycki ;) bo czasami natlok spraw w twoim zyciu powoduje ze mozesz przeoczyc pewne sprawy... :/ A potem jest juz za pozno... Prosze cie nie ublizaj mi , ja poprostu sama do konca nie bylam pewna czy naprawde chce czy nie chce szczeniat dlatego moze i lekko odpuscilam i dalam sie pochlonac innym sprawom (praca itp.) , zycie. Nie jestem tez pewna co do sterylizacji , duzo czytalam i jest duzo rozbieznosci wiec dalej niewiem... :/ Najlepiej wykastruje jego i wysterylizuje ja , tylko co pozniej z moim sumieniem... Jedno jest pewne , ciezarna sunia to nie koniec swiata a u mnie moj piesek jest jak moje dziecie :D:D:D:D takze spoko , trzymaj swoje organy na swoich miejscach. Pozdrawiam.

p.s Teraz to juz musze z nia nawet do ubikacji chodzic bo raz wyszlam z lazienki a one juz! Po wszystkim... :/ A to byly tylko 3 minutki nieuwagi... :/
Gość

29 kwietnia 2008, 18:32

A nawiasem to nikt mi nie odpisal jakie jest prawdopodobienstwo , zajscia przy pierwszej cieczce a o to pytalam :?: :?: :?:
MAMAMIKIWIKI
Posty: 96
Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 08:17

29 kwietnia 2008, 18:51

Gwarantuje Ci że zaszła w ciąże na 100% , po 4 złączeniach jest to pewne :(
Znów piszę że masz iść do weta , jeśli zaszła w ciąże a nie jest to dawno on usunie wasz problem za pomocą hormonów :!:
Mnie to wszystko opadło że nie dopilnowałaść przy pierwszej cieczce , jeśli traktujesz psy jak dzieci to wyobraź sobie że Twoja 13 letnia córka jest w ciąży :!:
Sunia nie jest dosć psychicznie rozwinięta by byc tak szybko mamą , może odrzucić szczeniaki , zagryźć je , o to mi chodzi , że to nie jest wiek na ciążę i szczeniaki :!:
O fizycznym rozwinięciu nie wspomne bo też jeszcze nie jest gotowa by byc mamą

Podaruj suni jeszcze troche czasu i idź do weta , niech młoda będzie przez jakis czas jeszcze szczeniakiem .

Basia
Awatar użytkownika
Ania_Ś
Posty: 89
Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

29 kwietnia 2008, 18:52

Jak się ma psa i sukę to sie myśli o takich rzeczach. Zamyka się jednego albo drugiego :!: No tak ale ci go szkoda zostawiać samego :roll: . Nie wiem co w tym takiego zabawnego (hehe). A nie szkoda ci suki która najprawdopodobniej zajdzie w ciążę i albo nie przeżyje porodu albo jej potomstwo nie przeżyje :?:
Widzę że nie do końca zdajesz sobie sprawę z całej sytuacji. Traktujesz to jak nic wielkiego. Proponuję i nawet radzę jechać szybko z suczką do weterynarz. Może uda się jeszcze zapobiec nieszczęściu.
Przemyśl sterylizację albo kastrację bo inaczej twoja suka będzie rodziła co pół roku :!:
MAMAMIKIWIKI
Posty: 96
Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 08:17

29 kwietnia 2008, 19:07

Ania_Ś pisze:Jak się ma psa i sukę to sie myśli o takich rzeczach. Zamyka się jednego albo drugiego :!: No tak ale ci go szkoda zostawiać samego :roll: . Nie wiem co w tym takiego zabawnego (hehe). A nie szkoda ci suki która najprawdopodobniej zajdzie w ciążę i albo nie przeżyje porodu albo jej potomstwo nie przeżyje :?:
Widzę że nie do końca zdajesz sobie sprawę z całej sytuacji. Traktujesz to jak nic wielkiego. Proponuję i nawet radzę jechać szybko z suczką do weterynarz. Może uda się jeszcze zapobiec nieszczęściu.
Przemyśl sterylizację albo kastrację bo inaczej twoja suka będzie rodziła co pół roku :!:


Czyli nie tylko mi wszystko opadło po przeczytaniu tego wątku , kurcze jakie to smutne :(




Pozdrawiam Basia
Gość

29 kwietnia 2008, 19:21

Anonymous pisze:A nawiasem to nikt mi nie odpisal jakie jest prawdopodobienstwo , zajscia przy pierwszej cieczce a o to pytalam :?: :?: :?:
Ty się zwyczajnie cieszysz, że będą szczeniaki :!: :!: :!: :!: SZOK! :evil:
harpia
Posty: 219
Rejestracja: 28 marca 2006, 07:34
Lokalizacja: Libiąż

29 kwietnia 2008, 19:27

Wykastruj, pokrycie przez psa nie dyskwalifikuje suki do kastracji, przygotuj i ciachaj, proste.
Karilka
Posty: 6
Rejestracja: 22 czerwca 2007, 12:02
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

29 kwietnia 2008, 21:52

Jest jeszcze coś takiego jak sterylizacja aborcyjna.
Gość

29 kwietnia 2008, 22:58

:cry: Wiecie co? Macie wszyscy racje :(:(:( czuje sie okropnie. Nie zdawalam sobie sprawy z powagi sytuacji... Ale co jesli ciaza trwa juz z tydzien??? Nie bedzie za pozno na jej ewentualne usoniecie? Hormonami czy jak??? :( masakra. Czuje sie jak kat... Niech mi ktos odpowie jak najszybciej pls...
MAMAMIKIWIKI
Posty: 96
Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 08:17

30 kwietnia 2008, 08:23

Najszybciej to Ty leć do swojego weta :!:
Ktoś powyżej napisał że jest cos takiego jak sterylizacja aborcyjna .

Powinnaś sie czuć właśnie tak jak sie czujesz :!:
Pies to zwierze za ktore człowiek myśli , bo ono działa instynktem :!:
Niestety nie wykazałaś sie zdrowym rozsądkiem :(
Teraz tylko wet może okazać sie osoba myślącą .

Basia
Awatar użytkownika
Ania_Ś
Posty: 89
Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

30 kwietnia 2008, 13:33

Dobrze że zrozumiałaś.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

17 września 2011, 13:02

skąd jesteś?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość