Ciaza przy pierwszej cieczce????

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Piuma
Posty: 99
Rejestracja: 07 sierpnia 2011, 18:51

17 września 2011, 13:04

Pytanie o ciążę przy pierwszej cieczce to nic w porownaniu z powyzszym postem.
Szanowny anonim uwaza, ze jego pies ma dokladnie takie same potrzeby seksualne jak on sam .
Ja rozumiem- kochac swojego psa , ale kochać mądrze - to jest za trudna sztuka dla niektorych.
A co ze szczeniakami bezpapierowymi - czy szanowny anonim nie przejmuje sie do kogo trafia i w jakich warunkach będa odchowywane ? Pewnie nie , wazne,zeby pies sobie bzyknął.....
Piuma
Posty: 99
Rejestracja: 07 sierpnia 2011, 18:51

17 września 2011, 13:05

Proponuje aby mod zablokowal kontakt do uslugodawcy.
kwituszek

28 stycznia 2012, 14:46

Witam pytających i odpowiadających!
Piszę ponieważ jestem zdruzgotana tym jak człowiek potrafi pomóc drugiemu człowiekowi!!!! Chyba tylko w Polsce można spotkać taką "życzliwość". Dziewczyna zwróciła się o radę, pomoc a w odpowiedzi została zwymyślana, obrażana i atakowana.
Wydaje Wam się, że zgryźliwe uwagi mogą pomóc po już zaistniałym fakcie??? NIE MOGĄ! Poza tym skąd tak łatwo przychodzą Wam "rady " usunięcia ciąży? Taki zabieg rozważa się w takim przypadku - owszem, ale jest to indywidualna sprawa.
Są trzy wyjścia które rozważyć należy z weterynarzem :
1) Jeżeli suczka jest bardzo młoda, mała i drobna należy rozważyć (powtarzam rozważyć) poronienie do 10 dni ciąży, poród naturalny "w terminie "może zagrozić życiu suczki
2) Wywołanie podobnego skutku można odłożyć do 3 tygodnia od zapłodnienia - wtedy kiedy USG potwierdzi obecność płodów
3) Mój osobisty faworyt wśród opcji - ...stało się- jest ciąża, może i w nie najodpowiedniejszym momencie, ale jest... ...wyjątkowo dbając o sunię- możemy "urodzić" zdrowe szczeniaki,ciąża i poród pod kontrolą zaprzyjaźnionego weterynarza zapewnią także zdrowie młodej mamie. W najtrudniejszym przypadku zostanie przeprowadzone cesarskie cięcie - JEST ROK 2012! Weterynaria jest baardzo zaawansowana.

Zobaczcie jakie to proste. W naturze raczej rzadko zwierzęce suki "czekają" na zbliżenie do 3 roku życia. Żyją, rodzą, wychowują młode...

A tak na zakończenie powiem, że trafiłam na ten wątek bo sama jestem w podobnej sytuacji. Moje bardzo pilnowane w ostatnich dniach psiaki, zostały wpuszczone do siebie przez nieświadome niczego dziecko. (Następnym razem może zamknę w klatce i dziecko :roll: ? ) Oczywiście na początku pojawiła się panika i lęk o suczkę, po chwili wykonałam telefon do weterynarza i okazało się, że nie jest to największa tragedia na świecie. Poczekamy do USG, sprawdzimy czy jest ciąża, jeśli będzie ocenimy ilość i stan maluchów, jeśli nie będzie bezpośredniego zagrożenia dla matki -ciąża zostanie doprowadzona do końca.
UWAGA : O zgrozo ! :D , moje psiaki nie mają rodowodów :wink: , wygląda na to, że niechcący założyłam nielegalną hodowlę psów :lol: Cóż - pozostanie mi w ogłoszeniu o szczeniętach gotowych do odbioru napisać "sprzedam smycz do której dołączę szczenię gratis - proszę o rozwagę przed zakupem'
Okazało się, że kolejna ustawa mająca napychać kieszeń PEWNEMU ZWIĄZKOWI jest dziurawa jak ser szwajcarski. Może by tak zakładać hodowle i wydawać rodowody ludziom? Może to pozwoli na selekcję tych normalnych od łapczywych naciągaczy?

Pozdrawiam i z góry przepraszam jeśli kogoś uraziłam!
K
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

31 stycznia 2012, 09:42

Kwituszek - polecam w ramach spaceru udać się do schroniska, pierwszego z brzegu, to miejsce gdzie trafiają pieski z takich przypadków. Dlatego powstała ustawa.
Opcja sterylizacji aborcyjnej jest skuteczna i zdrowa dla suki, zdrowsza niż sądzą ludzie patrząc przez pryzmat własnego nosa i swoich odczuć.
Bo nawet jeżeli te szczyle nie trafią od razu do schronu to trafią tam ich dzieci i dzieci ich dzieci - bo taką drogę ma krótkowzroczne myślenie.
I nie chodzi w ustawie o karanie bezmyślności, chodzi też o uświadomienie i wzięcie PEŁNEJ odpowiedzialności za to co się dzieje. Nasze społeczeństwo niestety jest bezmyślne, niezależnie od "statusu" społecznego" ..... nie myśli dalej niż sięga podwórko. W tym wg mnie prawo powinno być rozciągnięte na finansowe konsekwencje bo to jak widać kasa najbardziej trafia do świadomości - 1 szczyl urodzony - 1,000 na rzecz schroniska na poczet wydatków na jego utrzymanie .
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty: 1137
Rejestracja: 20 września 2011, 19:04

31 stycznia 2012, 11:10

...
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 13:41 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

31 stycznia 2012, 12:11

Kwiatuszku, biorąc pod uwagę Twój post rzeczywiście lepiej by było hodować ludzi i dawać im rodowody, może głupota by była zniwelowana.
Mój 4 letni syn rozumie, że podczas cieczki psy nie mogą do nas podchodzić, rozumie też że nie może wypuszczać psów na korytarz bo mogą kogoś ugryźć... Kwestia uświadomienia dziecku pewnych spraw.
Dardamell zapisze sobie Twoje słowa i będę podawać je podczas zgłaszania naruszeń :D
Założyłaś nielegalną "hodowlę" i jeszcze się z tego cieszysz. Wiem jak ciężko jest podjąć pewne decyzje. Pomyśl sobie czy nie będzie Cię interesowało co się dzieje z tymi małymi.
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty: 1137
Rejestracja: 20 września 2011, 19:04

31 stycznia 2012, 12:18

...
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 13:41 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

31 stycznia 2012, 14:41

Z przyjemnością skorzystam z Twojej propozycji :D
Strzeżcie się pseudohodowcy :twisted:
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty: 1137
Rejestracja: 20 września 2011, 19:04

31 stycznia 2012, 15:03

...
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

25 listopada 2022, 10:31

Witaj.
W takich sytuacjach najlepiej jak najszybciej jest udać się do weterynarza. Tylko w ten sposób potwierdzisz (lub nie) ciążę u Twojego zwierzaka.
Dobrze jest zdać sobie sprawę jednak z tego, że wizyta w gabinecie weterynarza może wywołać dodatkowy stres i niepokój. Zerknij na naszego bloga i zobacz, jak możesz sobie z tym poradzić.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość