Ciąża, czy to oznacza śmierć? ;((

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

clumsy
Posty: 3
Rejestracja: 19 lutego 2011, 11:30

26 lutego 2011, 11:19

Moja ośmio, a właściwie już dziewięcioletnia suka ma właśnie cieczkę. Około 14 dzień (czyli ten najgorszy okres ;((). Wczoraj uciekła z domu i wróciła dopiero po godzinie. Wtedy czasami kręciła się po moim osiedlu z jakimś dwa razy większym od niej wilczurem. Widziałam jak ze sobą kilkakrotnie kopulowali. Najgorsze jest to, że NIGDY wcześniej nie miała szczeniaków. Czy to oznacza, że umrze? ;((
Do kogo mam pójść? Może da się te szczeniaki jakoś zabić w zarodku? Jak sprawdzić czy na pewno jest w ciąży? Co robić?! Pomocy... ;((
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

26 lutego 2011, 14:55

Musisz iść już dziś do do weterynarza i podać leki, i umówić się na sterylizację za jakieś 2-4 tygodnie.
Będzie to tylko dla jej dobra i zdrowia , może ją to też uchronić przed b.groźnymi chorobami.
I bedzie dużo tańsze niż komplikacje okołoporodowe pierwiastki w wieku 9 lat. Nie mówiąc o kosztach na jakie się jest narażonym przy szczeniakach żeby je jako taki odchować.
Dodajmy, że pieski typu mix b.często źle trafiają i źle kończą...
clumsy
Posty: 3
Rejestracja: 19 lutego 2011, 11:30

26 lutego 2011, 20:34

A wiesz ile może kosztować sterylizacja?
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

27 lutego 2011, 09:12

Zalezy od wielkości suki i lecznicy.
Natomiast ewentualną cesarkę policz minimum razy 2.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość