ruja po porodzie

Dyskusje związane z hodowlą kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

gosc

25 marca 2010, 00:05

witam :) moja kotka ma ok roku półtora tygodnia temu okociła się, miała cztery kocięta ale zostawiliśmy jej jedno niestety brak warunków żeby zostawić wszystkie, wszystko było dobrze do dzisiaj bo kotka znowu ma ruje czy to normalne? widzę ze się biedaczka meczy mało je, czy będzie mała siły i chęci żeby zając się swoim maleństwem, czy ktoś ma podobne doświadczenie? proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 marca 2010, 00:20

tak może się tak dziać i nie jest to nic nietypowego ( ruja zaraz po porodzie).
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

01 kwietnia 2010, 07:51

może dobrze byloby pomyśleć o jak najszybszej sterylizacji? Najwcześniejszy termin to w zależności od osobnika około 5-8 tyg po porodzie.
Teraz musisz kotkę przypilnować i trzymać w zamkniętym terenie
Joanna D.
Posty: 11
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 21:48
Lokalizacja: podlaskie

23 maja 2010, 18:48

Witam!A co jeśli jest to kotka bezdomna?Czy podawać tabletki anty?Kiedy można zacząć?Widać,że kotka karmi i ma ruje (najprawdopodobniej).Pewnie znów będą małe i co wtedy? :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 maja 2010, 23:42

kastracja jeszce raz kastracja.
vivinn
Posty: 60
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 22:39

25 maja 2010, 11:38

Joanna D. pisze:Witam!A co jeśli jest to kotka bezdomna?Czy podawać tabletki anty?Kiedy można zacząć?Widać,że kotka karmi i ma ruje (najprawdopodobniej).Pewnie znów będą małe i co wtedy? :(
Wszystko zależy od tego ile mają kocięta. Jeżeli to jeszcze oseski albo dwumiesięczne maluszki to absolutnie nie można pozbawić ich matki zabierając ją na kastrację, chyba że przez ten czas to Ty zaopiekujesz się nimi.
Kotka na pewno zajdzie lub już zaszła w następną ciążę. Rozwiązanie oczywiście jest i to w miarę proste: trzeba kociaki z matką ulokować w bezpiecznym miejscu (łazienka, piwnica), na czas kastracji i rekonwalescencji zaopiekować się dzieciakami i potem szukać im domów.
Nic lepszego doradzić nie można, bo kocica niedługo zapełni kociakami cale osiedle, a jej młode następnymi.
miłosniczka kotów

25 maja 2013, 15:09

moja kotka urodziła ok. 3 tyg. temu . Dzisiaj zauważyłam że miauczy i przychodzi do niej kocur. RUJA PO PORODZIE JEST MOŻLIWA? Bezpieczne jest stosowanie tabletek antykoncepcyjnych? :?:
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

25 maja 2013, 19:03

miłosniczka kotów pisze:moja kotka urodziła ok. 3 tyg. temu . Dzisiaj zauważyłam że miauczy i przychodzi do niej kocur. RUJA PO PORODZIE JEST MOŻLIWA? Bezpieczne jest stosowanie tabletek antykoncepcyjnych? :?:
możliwa i ciąża też

jak nie masz zarejestrowanej hodowli z rodowodowymi kotami to wykastruj i nie baw się
nekad995
Posty: 3
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 14:50

11 sierpnia 2013, 15:06

dokładnie kastracja to najlepsze wyjście jak nie masz zarejestrowanej hodowli.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

16 marca 2022, 09:20

Cześć!
Opieka nad kotką po porodzie to duży obowiązek dla właściciela i opiekuna zwierzęcia. Jeśli Twoja kotka w ostatnich dniach urodziła małe kocięta musisz koniecznie zajrzyć na naszego bloga.
https://www.krakvet.pl/artykuly/ruja-u-kotki/
W tekście poświęconym rujom u kotek dowiesz się wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy dotyczących tej sytuacji.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość