pyt. dot. ciąży u kotki

Dyskusje związane z hodowlą kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Dardamell
Posty: 1137
Rejestracja: 20 września 2011, 19:04

29 marca 2012, 14:55

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 14:35 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

31 marca 2012, 13:51

zgagix pisze:Wszyscy hodowcy potrafią pouczać, jakie to dopuszczanie i rozmnażanie kotów jest złe, tak bezdomnych kotów jest dużo, dlatego uważam, że rozmnażanie kotów rasowych zabiera dom kotom, mieszanym, bezdomnym.
Zresztą jak widzę tych hodowców, co to zamęczają jedna kotką miotami co 2 miesiące, aż nie zdechnie z wyczerpania, potem zastępują tą padniętą jej córką to się nóż w kieszeni otwiera!!! A wy macie czelność jeszcze pouczać innych, którzy chcą dopuścić kotkę tylko jeden raz!!! Mając już z góry domy dla tych kociąt!!! Najpierw trzeba dostrzec belke w swoim własnym oku, a dopiero później drzazge w cudzym!!!!
po pierwsze regulaminy klubowe mówią jasno ile razy w roku kotka może mieć miot ... proszę najpierw zapoznać się z warunkami a potem zabrać głoś
zdarzają się mioty nadprogramowe ale nie są one nieobojętne dla hodowcy w sensie konsekwencji np. finansowych
Janae pisze:Witam!

Jestem niedoświadczoną właścicielką kota rasy Maine Coon stąd moja seria pytań :) :
Kiedy jest najlepszy czas (wiek) dla kotki na ciążę?
I, przede wszystkim, czy faktycznie korzystniejsze dla kotki jest by chociaż raz miała młode, zanim zostanie wysterylizowana?
I ostatnie: czy pomimo, że kotka nie jest zarejestrowana w żadnym związku mogę się ubiegać o rodowód dla jej kociąt (sama kotka ma oczywiście rodowód)

Dodam, by ktoś nie posądził mnie, że nie myślę o przyszłości kociaków, iż już teraz 3 ewentualne dzieciaki mają zapewnione ciepłe i sprawdzone domki :)
jeżeli kupiłaś MCO z legalnej hodowli to masz umowę w przypadku kota bez praw hodowlanych jego rozmnożenie jest złamaniem umowy
samica nie musi mieć nigdy choć raz młodych

dlatego popieram aby zwierzęta niehodowlane kastrować w hodowli
ja jako osoba mająca kocura kryjącego udostępnianego na zewnątrz mam w umowie krycia, że koty niehodowlane muszą zostać wykastrowane w hodowli kotki nim trafią do nowych domów
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość