Podatki a hodowla

Dyskusje związane z hodowlą kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

marafkin

24 kwietnia 2007, 16:38

Czy ktos z hodowców kotów wie, jak należy się rozliczać z przychodów z hodowli? Płacimy ryczałt za każdego zwierzaka w hodowli :x , czy też jakiś procent od ogólnego przychodu :twisted: ? Proszę o pomoc. Mam zamiar założyć hodowle a nic nie wiem na temat rozliczania z fiskusem :cry: . Pozdrawiam :D .
Bajewka

25 kwietnia 2007, 23:14

Płaci się ryczałt(obecnie ok 12 zł od sztuki)-na stronie PZF


w komunikatach-rozliczenie z Urzędem Skarbowym


ewa
harpia
Posty: 219
Rejestracja: 28 marca 2006, 07:34
Lokalizacja: Libiąż

26 kwietnia 2007, 01:20

A jak to jest z umową kupna-sprzedaży kota/psa. Jak trzeba taką umowę sporządzić, żeby miała ona wartość urzędową i nie była li tylko świstkiem papieru?
I czy od takiej umowy odprowadza się podatek? Jeżeli tak to co wtedy z hodowlą, trzeba ją rejestrować w US? :roll:
Minuail
Posty: 34
Rejestracja: 04 marca 2007, 23:13
Lokalizacja: Kraków

26 kwietnia 2007, 13:33

Nie hodowałam kotów, poza swoim własnym, którego mam dopiero od półtora tygodnia, ale powiem co wiem :D

Z punktu widzenia KC każda umowa kupna - sprzedaży jest wiążąca, jeżeli zostanie wypełnione zobowiązanie po obydwu stronach, czyli z jednej strony wydanie rzeczy i przekazanie prawa własności, a z drugiej zapłata. (Oczywiście jest wiele obwarowań dotyczących wad zarówno prawnych jak i fizycznych rzeczy, ale chyba nie o to Ci chodzi.)

Zgodnie z prawem podatkowym, od każdego przychodu należy zapłacić podatek. Chyba że mieścimy się w niewielkiej kwocie zwolnionej od podatku, ale biorąc pod uwagę ceny kociąt w tym wypadku taka sytuacja nie zaistnieje :D

US nie interesuje czy mamy hodowlę czy nie :D, ich interesują tylko nasze podatki :wink: ,
Niemniej jeżeli chcemy prowadzić tego typu działalność gospodarczą, to oczywiście US musi o tym wiedzieć, aby chociażby widać nam NIP, ale to nie jedyna instytucja do której wtedy musimy się zgłosić :D
Jednak nie każde rozmnożenie koteczki i odsprzedanie maluchów, wymaga od razu zakładania działalności gospodarczej :D
Pozdrawiam
Bajewka

27 kwietnia 2007, 16:07

Jeżeli zarejestrujesz w US jako Koty rasowe(na podstawie druku PIT-6), to płacisz ryczałt od ilości kotów, które masz na stanie. Nie płacisz od ilosci w miocie. Cały czas piszę o hodowli amatorskiej.
Przykładowe umowy, czy też co w nich jest zawarte poszukaj na stronach klubów.

PS. podobnie będzie w psach.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość