Krycie kocurem bez praw hodowlanych

Dyskusje związane z hodowlą kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

29 grudnia 2012, 17:18

Gość pisze:Nikt tu żali nie wylewa. Tylko zadaję proste pytanie. Na które oczekiwałam prostej odpowiedzi a nie wymądrzania się. (...) A odpowiedź na moje pytanie jest prosta. Nie, nie może żądać! Kot dopóki jest niehodowlany nie może być reproduktorem. I zapis o udostępnieniu kota w umowie jest nieważny. Widać w zarządach związków są mądrzy ludzie którzy chronią także prawa nabywców. Ale co o tym może wiedzieć właściciel reproduktorów.
to długa droga nauki przed Tobą

Gość pisze:(...)Na szczęście są jeszcze hodowcy którzy się znają na tym . (...) Ale co o tym może wiedzieć właściciel reproduktorów.
ja jakoś problemów z zapisami w umowie nie mam jak kryje kotki w hodowlach (albo moje warunki albo rycia nie ma) .... ale skoro się nie znam ...

nawet wywnioskować można, że Twoja wiedza nie ogarnia co to jest reproduktor :lol: .... podpowiem kot na prawach hodowlanych w przypadku osobnika płci męskiej kocur kryjący
Gość

29 grudnia 2012, 17:21

Xandra pisze:Jeśli w umowie kupna-sprzedaży napisane masz że kot jest niehodowlany to tym samym nie przeznaczony do rozmnażania.
Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłam w zarządzie związku. Masz rację :lol:
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

29 grudnia 2012, 17:24

Gość pisze:(...) A hodowca już jak mi go sprzedał to chciałby nim pokryć swoją hodowlaną kotkę a mojego kocura użyć jako reproduktora co napisał w umowie a ja przez nieuwagę nie zauważyłam.(...)
Gość

29 grudnia 2012, 17:25

Tylko że mój nie ma praw hodowlanych więc nie może kryć. A mieć ich nie będzie bo ja nie wyrażam na to zgody! Dotarło !
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

29 grudnia 2012, 17:26

Gość pisze:Tylko że mój nie ma praw hodowlanych więc nie może kryć. A mieć ich nie będzie bo ja nie wyrażam na to zgody! Dotarło !
co to są dla Ciebie prawa hodowlane :?:

edit: wg. zapisów z umowy kot jest sprzedany jako pet ale nim się nim stanie hodowca może nim poryć
Gość

29 grudnia 2012, 17:40

Dla mnie wiedza co to jest reproduktor czy kot hodowlany nie jest do niczego potrzebna. Chciałam mieć prawdziwego, pięknego, rasowego kota to mam i nie mam zamiaru bawić się w jakieś tam hodowle czy wystawy. I proszę mi tu nie zawracać głowy bo te tematy mnie nie interesują. Sunsain dyskusje proszę prowadzić z hodowcami a mi dać spokój. Ja już wiem co mam robić. A hodowca od którego mam kota spuścił z tonu.
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

29 grudnia 2012, 17:47

Dobra rada czytaj przed podpisaniem .... powtórzę się
Gość

29 grudnia 2012, 18:01

Mogę w tym wszystkim się tylko pochwalić że kotek jest przepiękny, taki ferrari w swojej rasie. Co mogę oddać hodowcy - to, że kociak jest zadbany, wychuchany, zsocjalizowany po prostu widać dbałość o malucha. Pozostaje mi tylko go kochać :lol: Rasowy=Rodowodowy
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

29 grudnia 2012, 18:12

kociak ma się podobać właścicielowi

ale trzeba też pamiętać, że to co dla jednego hodowcy jest ferrari to dla drugiego możne być petem
Gość

29 grudnia 2012, 18:18

sunshain pisze:kociak ma się podobać właścicielowi

ale trzeba też pamiętać, że to co dla jednego hodowcy jest ferrari to dla drugiego możne być petem
Kobieto czy ty nie odpuścisz! Dla mnie jest ferrari i dla hodowcy widocznie też był. Dla mnie jest najpiękniejszy i to najważniejsze. Odpuść już sobie. Życzę pomyślności i więcej tolerancji w Nowym Roku
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

29 grudnia 2012, 18:44

Gość pisze:
sunshain pisze:kociak ma się podobać właścicielowi

ale trzeba też pamiętać, że to co dla jednego hodowcy jest ferrari to dla drugiego możne być petem
Kobieto czy ty nie odpuścisz! Dla mnie jest ferrari i dla hodowcy widocznie też był. Dla mnie jest najpiękniejszy i to najważniejsze. Odpuść już sobie. Życzę pomyślności i więcej tolerancji w Nowym Roku
ja nie należę do tych co słodzą

co do tolerancji to wzajemnie bo też się przyda Tobie
Gość

29 grudnia 2012, 18:55

Przynajmniej staram się dogadywać z ludźmi. Co niemożna powiedzieć o tobie sunsain. Jak tak przeglądałam to forum to nie za bardzo cię tu lubią. Zniknij dla dobra swojego i innych użytkowników bo tylko przeszkadzasz. Ja z tobą skończyłam i znikam. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :D
Xandra
Posty: 30
Rejestracja: 25 lipca 2008, 20:59
Lokalizacja: Śląsk

29 grudnia 2012, 21:18

Gość pisze:Mogę w tym wszystkim się tylko pochwalić że kotek jest przepiękny, taki ferrari w swojej rasie. Co mogę oddać hodowcy - to, że kociak jest zadbany, wychuchany, zsocjalizowany po prostu widać dbałość o malucha. Pozostaje mi tylko go kochać :lol: Rasowy=Rodowodowy
Dużo głasków dla kotka i samych szczęśliwych chwil spędzonych razem wam życzę. :D
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

29 grudnia 2012, 21:32

Gość pisze:Przynajmniej staram się dogadywać z ludźmi. Co niemożna powiedzieć o tobie sunsain. Jak tak przeglądałam to forum to nie za bardzo cię tu lubią. (...)
akurat zdanie innych nie interesuje mnie nie mam kilku lat aby razem "bawić się w piaskownicy"

z pewnością na tym forum mogę liczyć na "życzliwość" pewnej znawczyni wystaw i MCO w tym wyjeżdżania tytułów 8)
Gość pisze:(...)Zniknij dla dobra swojego i innych użytkowników bo tylko przeszkadzasz. (...)
w tym temacie to masz ZERO do powiedzenia
Hedwa
Posty: 1260
Rejestracja: 20 września 2007, 11:22
Lokalizacja: Kraków

30 grudnia 2012, 10:49

sunshain z łaski swojej bądź tak miła i skończ ze swoim rozsiewaniem zawiści na prawo i lewo ;) Pluj sobie jadem na swoim forum i nie wprowadzaj niezdrowej atmosfery na innych. Nie życzę sobie żebyś co chwilę jak ktoś zarzuci Ci czepialstwo odnosiła się do mojej osoby i stosunku jaki mam do Ciebie. Po co znów zaczynasz? Ja nigdy nie pisałam, że jestem znawcą MCO ani też, że jestem znawcą wystaw bo człowiek uczy się całe życie a tego życia i nauki jeszcze jest trochę przede mną ;) Nigdy nie powiem, że wiem coś najlepiej i, że jestem pewna czegoś w 100%. Ludzi nieomylnych nie ma i chyba Cię rozczaruję - nawet ty taka nie jesteś choć pewnie wydaje Ci się, że mądrzejszych od Ciebie nie ma ;). Za to pewnością nie spotkałam się z większym chamem niż ty. Jesteś idealnym przedstawicielem tego gatunku i w tym wiedziesz prym. Brawo! Strasznie Ci się musi nudzić :roll: Może się na aerobik zapisz ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość